Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları, hamilelik boyunca cinsel ilişkiye girmekte herhangi bir sakınca yoktur. Anne adayı rahat ve sağlıklı bir gebelik dönemi geçiriyorsa ve doktoru da izin vermişse, sert ve zorlayıcı pozisyonlar dışında cinsel ilişkiye girmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Riskli gebeliklerde ise hamilelik sonlanana kadar seks yapmaya ara vermek gerekecektir. Bilhassa düşük riski, erken doğum riski, enfeksiyon ve kanama gibi sorunların olduğu gebeliklerde cinsel ilişkiye ara vermek gerekir.

Hamilelik döneminde hekiminizin izin verdiği süre boyunca cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Peki gebelikte cinsel ilişki  hangi pozisyonlarda gerçekleştirilebilir, çiftler hangi pozisyonlarda en güvenli cinsel ilişkiyi yaşayabilirler sıralayalım.

Misyoner pozisyonu her ne kadar en çok tercih edilen cinsel ilişki pozisyonu olsa da gebelikte uzak durulması gereken bir sevişme şeklidir. Kadının altta olduğu bu pozisyon, üstte olan erkeğin anne adayının karnına yapacağı basınç sebebiyle riskli olabilmektedir. Böyle bir durumda sıkışan bebek kesesinde yırtılmalar söz konusu olabilir. Suyun erken gelmesi ve buna benzer sorunlar yaşanabilir.

Bu da erken doğuma kadar uzanabilir. Prematüre bebek, kuvöz problemi ve buna benzer pek çok sorun derken, yaşanacak 30 dakikalık hazzın ertelenmesi ya da daha tehlikesiz pozisyonlar denenmesi daha doğru olacaktır.

Misyoner pozisyonu

Doggy pozisyon pek çok kadının beğendiği ve hoşlandığı pozisyonlardan birisidir. Gebelikte cinsel ilişki denildiğinde akla gelen pozisyonların başındadır. Erkekler de bu pozisyona bayılır. Hakimiyetin ve iktidarın tamamiyle erkekte olduğu güçlü ve agresif bir pozisyondur.

Normal zamanlarda çok daha sert ve hızlı uygulanabilecek olan bu pozisyon, hamilelik sürecinde daha sakin gidiş gelişlerle uygulanabilirse hem gebeliğe zarar vermeyecek, hem de kadın ve erkeğin alacağı haz son derece derin olacaktır. Üstelik anne adayının karnı üzerinde bir basınç da olmayacağından gebelik esnasında en çok tercih edilen pozisyonlardan birisidir.

Doggy pozisyon

Karın içi pozisyon artmaz ve dolayısıyla bebeğin su kesesinin yırtılma riski de yoktur. Kadının dizleri ve dirsekleri üzerine dayandığı bu pozisyonda hem klitoris hem de G noktası uyarılır. Bu da vajinal orgazmı tetikler. Hatta kadın ardı ardına birden fazla orgazm yaşayabilir. Kısacası gebelikte en verimli, riski düşük ve rahat pozisyonlardan birisidir.

Jokey pozisyonu yani kadının üstte olduğu pozisyon da yine gebelikte cinsel ilişki pozisyonlarından birisi olarak kullanılabilir. Gebelik sürecinde kullanılacak en rahat ve zevkli pozisyonlardan birisidir. Gebelikte karın içi basıncı arttırmayan ve anne adayı için oldukça konforlu pozisyonlardan birisidir.

Bu sevişme şeklinde kadın hakimiyeti var olduğundan her şey kadın tarafından ayarlanıp yönetilebilir, penisin vajinaya girme derinliğini kontrol edebilir. Penis ne kadar büyük olursa olsun ve vajina derinliği ne kadar kısa olursa olsun, doğru birleşme pozisyonları uygulandığında kadın penisin tümünü içine alabilir. Ama gebelikte bu durumun kontrol edilmesi gerekir.

Jokey pozisyonu

 

Her ne kadar penis ne kadar büyük olursa olsun bebeği koruyan keseye ulaşamayacak olsa da yine de temkinli olmakta fayda vardır. İşte jokey de denilen kadının üstte olduğu pozisyonda bu konfor sağlanır ve eğer partnerin erken boşalma sorunu yoksa kadınların neredeyse tamamı bu pozisyonda klitoral orgazma ulaşır.

Kadın penisin üzerinde sağa sola, öne arkaya gitmeli, yükselip alçalarak hatta zaman zaman penisi içinden tamamen çıkartıp yeniden penisin üzerine oturarak zevk almayı sağlayabilir. Ama klitoral orgazma ulaşmak için klitorisin olduğu noktanın erkeğin kasıklarına uzun süre sürtünmesi gerekir ki klitoral orgazm gerçekleşsin.

Hamilelik süreci haricinde de özellikle kadınlar için son derece haz verici ve doyurucu bir pozisyondur. Bu pozisyondan alınan zevk bağımlılık yapabilir ve misyoner pozisyonla başlayan sevişme bir miktar doggy, biraz da jokeyle devam edebilir. Ama dediğimiz gibi gebelik süreci için misyoner pozisyonu unutmak ve diğerleri ile zevk almayı sürdürmek gerekir.

Jokey pozisyonu 1

 

Bu pozisyonda önemle üzerinde durulması gereken husus şudur; eğer erkeğin penis boyutları normalden iri ve uzunsa, anne adayı penisin tamamının vajinaya girmesini engelleyebilir. Bu kontrol kadının elindedir. Bu yüzden de gebelikte en çok önerilen cinsel ilişki pozisyonlarından birisi de jokey pozisyondur.

Kaşık pozisyonu da yine gebelikte cinsel ilişki için uygun pozisyonlardan birisidir. Kadın için de erkek için de en az eforun sarf edildiği pozisyonların başında gelir. Penisin vajinaya girişi erkek tarafından ayarlanabilir. G noktasının uyarılması da bu pozisyonla mümkün olabilmektedir.

Şunu da yeri gelmişken belirtmekte fayda var; gebelik sürecinde seks sırasında erkeğin, kadının göğüslerini uyarmaması gerekir. Özellikle göğüsleri son derece duyarlı olan kadınların göğüslerin emilmesi ve okşanması sırasında rahim kasılmaları daha da tetikleneceğinden erken doğum ve kanamalara sebebiyet verebilir.

Kaşık pozisyonu

Bu sebeple gebelik sürecinde yapılan sekste kadının göğüsleri uyarılmamalıdır. Boşalma anında erkek penisini mutlaka geri çekmeli ve dışarıya boşalmalıdır. Bu pozisyon da yine gebelikte ileri dönemlere kadar hekimlerden onay alan bir cinsel ilişki şeklidir.

Masa pozisyonu da gebelikte cinsel ilişki için uygun olan pozisyonlardan biridir. Kadının masa yahut buna benzer sert ve yüksek bir zeminin üzerine sırt üstü yatarak bacaklarını açtığı ve erkeğin de ayakta durarak vajinaya girdiği pozisyondur. Ayakta duran erkeğin penisi ile kadının yattığı yerin ve dolayısıyla vajinanın aynı yükselti düzeyinde olması gerekir.

Bu pozisyonda hem erkek hem de kadın çok fazla efor harcamadan cinsel ilişkiye girebilir ve seks yapabilirler. Aktif olan erkektir ve anne adayının karın içine bir basınç uygulanması söz konusu değildir. G noktasından ziyade klitoral uyarı daha fazladır. Memeler uyarılmamalı ve erkek vajina içine boşalmamalıdır.

Masa pozisyonu

Ters jokey pozisyonu da yine kadının üstte olduğu bir pozisyondur ama kadın için biraz daha fazla efor sarfiyatı gerektirir. Klitoral uyarı ve G noktası uyarısı iyi olmasına rağmen çok fazla tercih edilmese de olur. Ama diğer pozisyonlarla çaprazlanarak sırf renk olması açısından çok kısa bir süre uygulanabilir.

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları video görüntüleri izlenerek de belirli pozisyonlar seçilebilir.

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları resimli anlatımlar da çiftlere fikir verebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hamilelikte-cinsel-iliski-pozisyonlari/