Her Parmağa Yüzük

Her Parmağa Yüzük
Parmakların süsü, birlikteliğin nişanesi, aksesuar dünyasının şövalyesi… Yüzük, takı denince ilk akla gelen figürdür. “Yüzük parmağı” ifadesine özne olmuş, takı dilini bilenlere çok şey anlatan, her dönemde takı modasında değişik formlara bürünen ve hiç kaybolmayacak bir alışkanlık, hatta güçlü bir tutku.

Her-parmaga-yuzuk12

Yüzük gerçekten de en fazla kullanılan aksesuarlardan biri. Yaygın bir alışkanlıkla en fazla, “yüzük parmağa” yakıştırılsa da, orta parmak, işaret  parmağı, serçe parmak ve baş parmağa da rahatlıkla takılan ve her dönemde farklı  akımlarla karşımıza çıkan yüzükler,  popülaritesini asla yitirmeyeceğini kanıtlıyor.

Her-parmaga-yuzuk4

Her-parmaga-yuzuk6

Her-parmaga-yuzuk9

Her-parmaga-yuzuk17

Yüzük modası
Her sezon şekil, malzeme, renk, ve kullanım şekli olarak değişkenlik gösteren yüzük modasında, şimdiki trend her parmağa yüzük takmak ve eklem yüzükleri.

Her-parmaga-yuzuk7

Her-parmaga-yuzuk5

Her-parmaga-yuzuk10

Her-parmaga-yuzuk18

Sıklıkla televizyon dizilerinden ilham alan takı modasında, şimdilerde en favori stil tüm parmakları yüzükle donatmak.  Bu stilde daha çok ince ve zarif yüzükler tercih edilirken, kristal, cam, boncuk ve doğal taşlarla bezenmiş ışıltılı modeller de tercih edilebiliyor.

Her-parmaga-yuzuk2

Her-parmaga-yuzuk16

Her-parmaga-yuzuk14

Her-parmaga-yuzuk15

Bir çılgınlığa dönüşen her parmağa yüzük modasında bayrağı taşıyan midi yüzükler, altın sarısı renklerin yoğun olarak kullanıldığı, ve bir parmakta çoklu yüzüklerin de taşındığı bu çılgın akımın temsilcileri…

Her-parmaga-yuzuk1

Pırlanta tasarımlarının da yapıldığı midi yüzükler ve eklem yüzükleri sayesinde ellerde ışıl ışıl ve çok sesli ifadeler görmek mümkün…

Yüzük modası bir süre daha bu çok sesli ve kalabalık ifadeli stille beraber yürüyeceğe benziyor.

Stilinize uygun yüzükler
Telden kalpler, sonsuzluk işaretleri, çiçek motifleri ve daha pek çok yaratıcı ve keyifli simgelerin kullanıldığı bu incecik ama trend yüzüklere duyulan ilgi bir çığ gibi yayılıyor. Televizyon dünyasının ünlü simalarının öncülük ettiği yüzük modasında  sizin zevkinize de hitap edecek bir kombinasyon mutlaka vardır.

Her-parmaga-yuzuk3

Her-parmaga-yuzuk11

Baş parmağa yüzük
En klasik yüzük takma stili, yüzük parmağa takılan stil olsa da, günümüzde bu klişe hayli esnemiş durumda. Artık her parmakta yüzük görmek mümkün.  Baş parmaklarımız da yüzükle tanıştı artık. Genelde ince hatlı ve halka formlu yüzüklerin takıldığı baş parmaklarımız, insanlık tarihi kadar eski bir aksesuar olan yüzükleri, son derece sıra dışı ve farklı bir ifadeyle taşıyor.

Her-parmaga-yuzuk-başparmak

Her-parmaga-yuzuk-başparmak1

Her-parmaga-yuzuk-başparmak2

Her-parmaga-yuzuk-başparmak5

Çok yaygın bir inanış olmasa da yüzüğü baş parmağına takan kişilerin genelde radikal kararlar alabilen, özgür ruhlu insanlar olduğu söyleniyor.Baş parmağa yüzük takmak elbette ki kişisel bir tercih. Belki baş parmağa yüzük takan kişi, hiçbir mesaj vermek  istemiyor da olabilir.

Her-parmaga-yuzuk-başparmak3

Her-parmaga-yuzuk-başparmak4

Her-parmaga-yuzuk-başparmak6

İster alyans, ister eklem, ister her parmağa yüzük, ister taşlı, ister iri, ister zarif .. Her ne amaçla takılırsa takılsın, yüzükler aksesuar ve takı denildiğinde, ilk akla gelen materyaller olmaya; erkek ve kadın ellerindeki hakimiyetlerini sürdürerek, parmakları süslemeye devam edecek.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/parmaga-yuzuk/