Hipertansiyon Tedavisi

Hipertansiyon Tedavisi için ilk olarak şeker hastalığını yok etmek gereklidir. Şeker hastalığı tedavisi ve obezite problemlerine çözüm bulmak daha ideal olacaktır. Hipertansiyon tedavisinde daha öncesinde şişmanlık ve kalp dama problemleri olarak çok sorun yaşarlar.

Yüksek tansiyon tedavisi için düzenli şeker ilacı kullanabiliriz. Kalp damar tıkanıkları tedavisinin sorununa çare bulursak bu sorun yok olacaktır. Sizlere özel hazırlanan yazımızda Hipertansiyon Nasıl Tedavi Edilir sorusuna kapsamlı bir şekilde cevap vereceğiz. Bu süreç içinde özellikle anneleri çok endişelendiren bu durum ve aile içerisinde konuşulan hipertansiyon nasıl düşürülür sorusuna özel yanıtlarımızı alıyor olacaksınız.

Hipertansiyon Tedavisi süreçlerini kontrol altına almamızı sağlayan maddeler aşağıdaki gibidir:

Hipertansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

  • Kan basıncını normale döndürmek gereklidir.
  • Şeker ilacını düzenli kullanmak
  • Kiloları kontrol altında tutmak
  • Sigara ve alkolü bir an önce bırakmak
  • Romatizma tedavisi için ilaç kullanmak
  • Soğuk algınlığı, ağrı kesici ve ateş düşürücü gibi ilaçları olabildiğince az kullanmak,
  • Tansiyon ilaçlarının dozlarını tekrar kontrol ettirmek
  • Vitamin almak açısından bol sebze tüketmek
  • Düzenli spor ve bolca egzersiz yamak

Hipertansiyon Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

İlaçlar kan basıncın yeterli seviyede olmasını sağlayabilir. Yüksek tansiyon için kullanılan ilaçların doktor kontrolü altında olması gerekmektedir. Sizler kan değerlerinizi doktora göstermek ve onların dedikleri ilacı almalısınız. Kendi kendine iyileştirecek bir tedavi yöntemi olmayabilir.

 

Hipertansiyon Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Fakat bizler yüksek tansiyona göre kesinlikle sarımsak öneriyoruz. Sarımsak vücut içerisinde birçok kötü bakterilerle mücadele eder. Tansiyonu dengeleyici limon suyu içmek de çok önemlidir. Genelde, Karvea, Adalat, Vazadilatör, Zestril, Enapril, Rilace, Atacand ve Beta blokerler, verapamil, ACE inhibitörler, tiyazit grubu ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçları kullanan kişilerde migren ve gebelik süreçleri var ise doktor kontrolü dışında kullanım olmaması gereklidir.

Özellikle yaşlı olan hastalarda, glikoz veya hipertirofi yüksek çıkacağımdan kalsiyum içerikli ilaçları düzenli kullanmak gereklidir. Ayrıca Lacipil, Lasidipin isimli 4mg olan ilaçlarında düzenli kullanılması oldukça faydalıdır. İndapen 200mg tek doz alınan ilacın da hipertansiyon tedavisinde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Kan damarlarının içerisindeki kan akışını tıkayan bir maddenin yok olması adına kalsiyum kanal broker isimli ilaçlar etkin kullanılır. Eğer tek bir doz ilaç yeterli değilse, yüksek kan basıncının kontrol altında olması için çok daha iyi sonuç verecek olan kronik tedavide kullanılan ilaçlar tercih edilmelidir.

Hipertansiyon Tedavisinde Kullanılan İlaçlar 1

 

Gebelikte Hipertansiyon Tedavisi

Gebelikte hipertansiyon tedavisi zor olabilir. Kişi karın şişliğinden dolayı nefes darlığı çeker. Gebelik sürecinde yüksek tansiyonu düşürmek için hipertansiyon tedavisi bitkisel ilaçları ve çayları tercih etmeliyiz. Gebelik süresince aldığınız bitki tedavisi eklem ve bel ağrılarınıza da iyi gelecektir.

Anormal kanama olmadığı sürece kabızlık gibi sorunlarınızda yok olacak ve bayılma problemleri yaşamayacaksınız. Daha çok bitki çayları kullanarak sakinleşmeye çalışmak ve hamilelik süreçlerini olabildiğince rahat geçiriyor olmak gereklidir. Gebelik süresinde sizler daha çok melisa çayı, keten tohumu, zencefilli çaylar, çörek otu yağı, limonlu içecekler, bitki kaynaklı olan metabolizmayı güçlendirici çıvan perçemi çayı tercih etmelisiniz.

 

Gebelikte Hipertansiyon Tedavisi

Kan şekerini ayarlayacak olan bitki destekli ürünleri fazla kullanmamak da gerekir. Gebe süresince hipertansiyon sorunları yaşayanlar muhakkak B12 takviyesi almalıdır. Kemik ve kasların güçlü olması adına riski olan hastalıkları kontrol etmek gereklidir.

Tüm gebelik süresince, sigara ve stresten uzak durarak, antibiyotik içeren sebzelerden tüketmeliyiz. Hipertansiyon tedaisi için daha öncesinde, tip2 diyabet hastaları için üretilen alfa bloker ilaçlarını kullanıyorsanız, bir an önce bırakmalısınız.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hipertansiyon-tedavisi/