Hızlı Saç Uzatan Şampuan

Saçlarımın renginde radikal bir değişim yaptığım için, aşırı kuru olmasından uzun zamandır şikâyetçiydim. Saçlarıma yoğun bakım yaparak parlaklık, nem kazandıracak, onaracak,aynı zamanda da hızlı saç uzatan şampuan ve bitkisel içerikli ürünleri araştırmaya başladım. Çok şey istediğimin farkındayım :) Araştırırken ulaştığım bazı bilgileri de sizinle paylaşmak istiyorum.

Hızlı saç uzatmak için püf noktaları
Saçlarımızın hızlı uzamasını engelleyen etkenleri şöyle sıralayabiliriz;

Saçlarımızın hızlı uzamasını sağlayan etkenleri ise şöyle sıralayabiliriz;

Hızlı saç uzatmanın yolu aslında saça doğru bakım yaparak ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri sağlayarak sağlığını korumak ve uzarken kırılmasını engellemekten geçiyor.Saçlarımız ayda ortalama 0.5 cm ile 2.5cm arasında uzarlar. Yani doğru beslenme ve doğru bakımın yanında genetik artılarımızı da eklersek 1 ay içinde saçlarımızın 2.5cm uzama şansına sahibiz :)

Hızlı saç uzatan şampuan ve bakım yapan ürünler
Saçlarınızı hızlı uzatmak için pek çok kozmetik ürünü eczane ve internette bulabilirsiniz.

Önemli olan doğru ve sağlıklı sonuca ulaşmak :) Birçok denemem sonucu bitkisel içerikli doğal mucizevi şampuan ile tanıştım :)  Bir internet sitesi sayesinde tanıştığım HC Hair Care Şampuan ve HC Ovex

hızlı-saç-uzatan-şampuan2

Bitki özleri ve bakım-onarım özelliğine sahip içeriği ile HC Hair Care Şampuanı ilk kullandığınızda saçlarınızdaki canlılığı ve yumuşaklığı hissedebiliyorsunuz. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ve diğer aylara göre dip boya yaptırmaya daha erken gideceğim sanırım :) Düzenli kullanım çok önemli birkaç hafta sonra sizlerle son durumu paylaşacağım.

HC Ovex ise benim gibi yıpranmış ve aşırı işlem görmüş sağlıksız saçlar için mucizevi bir bakım kremi diyebilirim. Şampuandan sonra, suyu alınmış saçlarınıza, saçınızın uzunluğuna göre uygun miktarda HC Ovex bakım kremini uyguluyorsunuz, 5 dakika gibi kısa bir sürede saçınızda bekletmeniz yeterli oluyor. Saçınızı durularken saçlarınızdaki yumuşaklığı fark edeceksiniz. HC Ovex in en hoşuma giden yanı ise etkisinin 2-3 gün saçlarımda devam etmesi, saçınız çok daha kolay şekil almaya başlayacak.

hızlı-saç-uzatan-şampuan4

Aşırı yıpranmış ve kuru saçlarınız var ise bitkisel içerikli doğal ürünleri şiddetle tavsiye ediyorum :)

HC Hair Care Şampuan fiyatı 28 TL
HC Ovex fiyatı 55 TL

  • Vitamin eksikliği
  • Saç kurutmak/düzleştirici kullanmak
  • Sık sık saç boyatmak ya da benim gibi saç renginde radikal bir değişikliğe gitmek gibi saçı yıpratan uygulamalar ise saçlarınızın istediğiniz oranda uzamasını maalesef engelliyor.
  • Genetiğimiz
  • Doğru saç bakımı yaptırmak
  •  Saç derisini temiz tutarak bakteri, yağ oluşumunu engellemek
  •  Saç derinize düzenli masaj yaparak kan dolaşımını arttırmak ve doğal yağlarla kurumasını engellemek
  • Doğru beslenmek

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hizli-sac-uzatan-sampuan/