İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları
Dış görünüşü olumsuz etkilediği için çoğunlukla yakındığımız göz altı morlukları, bazen bir hastalığın habercisi de olabilir. Doktorlar, daha çok karaciğer rahatsızlıklarının işareti olabileceği bilgisi üzerinde duruyor. Siz de eğer ki göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz, önce doktora başvurun.

Göz altı morlukları nasıl oluşur?
Göz altı morluklarının oluşmasının başka bir sebebi de aşırı sigara tüketimidir. Tabi uykusuzluk da göz altı morluklarının başlıca nedenlerindendir. Eğer ki yorgunluk ve uykusuzluk gibi şikayetleriniz var ise, göz altı morluklarını gidermeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit.Göz-Altı-Morlukları

  • Gece geç saatlere kadar uyanık kalmamaya, erken yatmaya dikkat edin. Tabi bir de her gün hemen hemen aynı saatte uyanmalısınız. Günde en az 7 saat uyuyun. Aslında bu uyarıda dikkat etmek de fayda olabilir. Çünkü ben, Erdal Demirkıran’ın Sadece Aptallar 8 Saat Uyur kitabını okuduktan sonra günde 4-5 saatlik uykuyla idare etmeye çalışıyorum. Tabi zombi gibi gezmek de kaçınılmaz son!
  • Uzun süre bilgisayar başında kalmayın. Uzmanlar her 5 dakikada 1 dakika gözlerinizi dinlendirin, diyor.
  • Eğer ki göz kuruluğunuz varsa, suni göz yaşı kullanmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü göz kuruluğu da göz altı morluklarına sebep oluyor.
  • Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan şey su. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içmek de morluk oluşumunun önüne geçebilir.
  • Her akşam önce salatalık dilimleri ardından da ılık çay damlatılmış pamukları 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Bunu alışkanlık haline getirmek lazım.
  • En önemlisi de kırışık giderici krem ve bu özellikteki nemlendiricilerden uzak durun. Onun yerine jel kıvamında rahatlatıcı nemlendiriciler kullanın.

Her şeye rağmen sizi terk etmeyen göz altı ve göz çevresi morluklarınız varsa, bilin ki genetik göz altı morluklarınız var.

goz-morluklari-1024x640

Peki, genetik göz altı morlukları geçer mi?

Göz altı morlukları nasıl giderilir?
Bu konuda size ilk tavsiyem, kozmetik reyonlarında satılan göz altı morluklarını giderici, cilt rengini dengeleyici gibi çeşitli özelliklerdeki kremlere yönelmemeniz. Emin olun ki bunlar hangi bilindik marka olursa olsun, hangi büyük laboratuarlarda araştırma yapılırsa yapılsın, hiç bir işe yaramayacak.

Güzellik merkezlerince uygulanan göz altı morlukları için kimyasal peelinglerin de bir faydasını görmek güç aslında.

Bu sebeple benim önerim göz altı morluklarına doğal yöntemleri tercih etmeniz. Kişisel bakımda doğallık deyince benim aklıma İbrahim Saracoğlu gelir.

Sizler için, işinize yarayacak İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları için bitkisel bakım kürlerini araştırdım.  Ben faydasını gördüm, umarım size de çare olur.

ibrahim_saracoglu-gözaltı-morlugu-kürü

Göz altı morlukları için, ibrahim Saraçoğlu’nun bitkisel bakım kürleri;

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, şu bayıla bayıla içtiğimiz papatya çayını göz altı morlukları için öneriyor. Papatya çayını göz çevresi ve yüzünüze uygulamadan önce, bir çiğ patatesi rendeleyip, püre kıvamın getirerek göz çevrenizde yaklaşık 1 saat kadar bekletmelisiniz. Arından papatya çayı ile yüzünüzü defalarca yıkayın.

Bir tutam ebegümeciyi birkaç çay kaşığı çiğ süte ilave edin Bunları iyice karıştırarak göz çevrenize uygulayın. 15 dakika sonra cildinizi temizleyin. Bunu 1 ay kadar her gün uygulamalısınız.

Kahvaltı masalarının vazgeçilmezi beyaz peynirin de göz altı morluklarını geçirdiğiniz biliyor muydunuz? Üstelik sadece 1 haftada tüm morlukları gideriyormuş. Bu, benim henüz uygulamadığım ama ilk fırsatta beyaz peynirle gözlerimin karnını doyuracağım bir işlem.

Denedikten sonraki deneyimlerimi de sizlerle paylaşacağım.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-goz-alti-morluklari/