İbrahim Saraçoğlu Keçiboynuzu Kürü

İbrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu Kürü
Keçi boynuzu bir diğer adıyla Harnup, yararları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Kimi yörelerde yalnızca boynuz olarak da bilinir. Özellikle Anadolu’da oldukça uzun zamandır ilaç yapımında kullanılmaktadır. Astım gibi ciddi bir problemle mücadele etmek için kullanılır. Nefes darlığına bire birdir. Yapılan araştırmalara göre keçi boynuzunun içeriğindeki bir maddenin gerçek anlamda nefes darlığı ile savaştığı bilinmektedir. Hatta nefes darlığı ilaçlarının içeriğinde de bu maddeden vardır.  Yine alerji kaynaklı astım hastaları keçi boynuzu kürleri kullanarak etkileri çok kısa bir süre içerisinde geçirebilmektedir. Son yıllarda guatr hastalarının da keçi boynuzu kürü kullandıktan sonra hastalıklarında bir gerileme yaşadığına dair kimi bilgiler mevcuttur.

Yetişkinlerde keçi boynuzu kullanımı ile ilgili herhangi bir kısıtlama olmasa da, çocuklarda keçi boynuzu kürü günde bir defa tüketilmelidir. Bunun da genellikle sabah kahvaltısında olmasına dikkat edilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu Kürü Neye Yarar?

Keçi boynuzu birçok rahatsızlığa iyi gelmesine rağmen, en bilinen ve etkili özelliği sperm sayısını artırmak için kullanılmasıdır. Keçi boynuzu kürü sperm hareketliliği sağlar, iktidarsızlık sorununu çözmeye yardımcıdır. Birçok kuvvet macununun içerisinde keçi boynuzu bulunmasının nedeni de budur.

ibrahim_saracoglu-keçiboynuzu-kürü

Bilindiği üzere bir erkeğin sağlıklı koşullarda 40 milyon/ml sperm sayısına sahip olması gerekir. Bu değer çocuk yapmak için en alt sınırdır. Bu değerin altı için sperm sayısının yetersiz olduğu durumu geçerlidir. Elbette bu değerin üzerinde sperm sayısına sahip olan her erkeğin kadını hamile bırakabileceği anlamına gelmez. Bir kadının hamile kalabilmesi için birçok faktörün bir arada geçerli olması gerekir. Yine de sperm sayısının normal düzeyde olması hamilelik şansını artıran bir faktördür.

Keçi boynuzu kürü yalnızca sperm sayısını artırmakla kalmaz, sperm hareketliliğini de ciddi anlamda yükseltir. Yani bir yandan hareketli spermde artış yaşanırken, aynı zamanda sayı da ciddi anlamda artar. Üstelik sperm hareketliliğindeki artış durumu sperm sayısı artmasa dahi kadının hamile kalma şansına olumlu etki eden bir faktördür. Yani sperm hareketliliği sayesinde sayı normal değerlerin altında olsa dahi hamilelik yaşanabilir.

İbrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu Kürü Tarifi

Keçi boynuzu kürü nasıl yapılır? Yarım litrelik su bir tencereye dökülür ve kaynatılır. Kaynatılan suyun içerisine ortalama 7-8 tane keçi boynuzu atılır. Tencerenin kapağı kapatılır ve altı kısılarak 5 dakika kadar kaynatılır. Daha sonra altı kapatılan tencere yarım saat kadar dinlenmeye bırakılır. Keçi boynuzu kürünüz hazır. Mutlaka tencerenin içerisinde keçi boynuzu parçaları dinlendirilme işleminden sonra çıkarılmalıdır ve su daha sonra iyice soğutulmalıdır.

ibrahim-Saracoglu-Keciboynuzu-Kuru1

Keçi boynuzu kürü nasıl hazırlanır? Yukarıdaki tarife göre hazırlanan kür sabah kalkınca 250 ml ve akşam yatmadan önce 250 ml olmak üzere içilmelidir. Keçi boynuzu kürü 1 hafta boyunca yapılmalıdır. Daha sonra sabah içme kısmı atlanmalı ve 3 ay kadar yalnızca akşamları 1 bardak içilmelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-keciboynuzu-kuru/