İbrahim Saraçoğlu Sinüzit Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu sinüzit tedavisi, sinüzit hastalığı kişiye verdiği sıkıntılı ve ıstıraplı süreç nedeniyle oldukça çekinilen ve adeta hayatı zehreden bir sağlık problemidir. Yüzde basınç ve tıkanmışlık hissi, genizden boğaza doğru giden akıntı, yoğun baş ağrısı gibi şikayetler kişiyi yeri gelir canından bezdirir, hayatı zindan eder, yaşam kalitesini düşürür.

Bunun için de kişinin kendisini soğuk algınlığına karşı korumaya alması ve dikkatli olması gerekir. Banyodan sonra saçlar çok iyi kurutulmamalı, saçlar ıslak haldeyken dışarı çıkmamaya özen göstermeli, soğuk havadan ve rüzgardan kaçınmak gerekir.

Sinüzit tedavisi bitkisel uygulamalarla da desteklenebilmektedir. O yaklaşımlardan birisi de papatya kürüdür.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Sinüzit için Papatya Kürü

Sinüzit ve onun verdiği sıkıntılardan kurtulmak için bitkisel tedaviye başvurmak isteyenler için Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun papatya kürü denenebilir. Profesör Saraçoğlu, bu kürün gayet etkili olduğu ve sinüzitle ilgili şikayetleri azalttığını belirtiyor. Sinüzit tedavisi bitkisel çözümlerle  desteklendiğinde en azında rahatlama ve belirtilerde azalma gözlenebiliyor.

İşte Saraçoğu’ndan sinüzit için papatya kürü:

Bir kabın içine yarım litre su koyun ve kaynatın. Kaynayan suya 3 çorba kaşığı kurutulmuş kır papatyası ilave edin. Başınıza bir havlu ya da bez örterek yüzünüzü suyun buğusuna tutun. Bu arada burnunuzdan nefes alıp verin. 5 dakika boyunca bu uygulamayı yapın ve yarım saat ara verin.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun Sinüzit için Papatya Kürü

Yarım saatten sonra suyu kaynatarak yeniden 5 dakika boyunca bu uygulamayı yapın. Bu uygulamaya burundan akıntı gelene kadar her gün devam edin. Akıntı başladığında uygulamaya 3 gün ara verin.

Papaya kürü, sinüzit tamamen kuruyana kadar devam ettirilmelidir. Papatya kürü yarım bırakıldığı takdirde, kürden beklenilen etkiyi almak mümkün değildir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-sinuzit-tedavisi/