İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekeleri

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekeleri
Sivilceler, cilt yüzeyinde ergenlik döneminde belirmeye başlayan ve dönem dönem her yaş aralığında farklı sebeplerle tekrar eden cilt problemleridir. Derine işlemiş sivilceler zaman içinde yok olsa bile, cilt üzerinde izler bırakabilirler. Peki bu can sıkıcı sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izleri için maske tarifleri nelerdir? Hep birlikte bir göz atalım…

İbrahim Saraçoğlu’nun sivilce ve akneleri tedavi edici doğal maskeleri sayesinde sivilce lekeleri cildinizden silinebilir.

ibrahim_saracoglu-sivilce-lekeleri

Sivilce İzleri İçin Maske

  • Sivilce izleri için maske : Tariflerden birisi evde her an elinizin altında olan malzemelerle hazırlayabileceğiniz bir maskedir. Bunun için 1 kahve fincanı maden suyu ile 1 kahve fincanı ev yapımı elma sirkesini karıştırın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Sivilceleriniz kuruyana kadar bu maskeyi uygulamaya devam edin. Kullandığınız elma sirkesi doğal yapım sirke olmalı ve içeriğinde asetik asit barındırmamalıdır. Eğer hazır sirke alacaksanız da asetik asit içermediğini mutlaka kontrol edin.
  • İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü: Hem cilt renginiz açılmasını sağlayacak, hem de cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacak bir kürdür. Bu kür sayesinde sivilceler yok olacağı gibi, ciltteki sivilce lekeleri de silikleşecek ve cilt güzelliğiniz geri gelecektir.

1 tutam, yani ortalama 4-5 gram lavantayı, 1,5 su bardağı suyun içinde 15 dakika boyunca demleyin. Demleme süresinin 15 dakikayı aşmamasına dikkat edin. Demleme esnasında ocağın altını en kısık seviyede tutun ki, suyun sıcaklığı kaynama noktasında sabit kalsın. Suyu asla fokur fokur kaynatmayın.

Lavanta-yağı-kullanımı

15 dakika dolar dolmaz süzme işlemini beklemeden yapın ve suyun ılınmasını bekleyin. 15 gün boyunca hiç aksatmadan her akşam yemekten en az 2 saat sonra hazırladığınız lavanta küründen 1 çay bardağı dolusu için.

Lavanta kürünüzü her akşam taze olarak hazırlayın. Buzdolabında beklettiğiniz lavanta kürünü içmeyin. Bir önceki günden kalan lavanta kürünü içmeyin. Lavanta kürünün içine şeker ve buna benzer katkı maddesi ilave etmeyin.

Küre başladığınızda ilk 15 gün aralıksız uygulayın. 15 günün sonunda 1 çay bardağı lavanta kürünü haftada 3-4 kez akşam yemeklerinden 2 saat sonra içmeye devam edin.

Karaciğer sağlıklı çalışmaya başladığında bunun cildinize yansımasını hissedecek ve sivilcelerinizden kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz. Bu aşamaya geldiğinizde lavanta kürünüzü sonlandırabilirsiniz.

  • İbrahim Saraçoğlu Maya Maskesi : Sivilce lekeleri için hem çok az malzeme ile hazırlanan hem de oldukça etkili ve pratik bir maskedir. Bunun için 1 paket kuru maya ile suya ihtiyacınız var. Kuru mayayı bir kaseye alın ve krem kıvamına ulaşana kadar azar azar su ekleyin. Karışım ne çok katı ne de cıvık olmalı. Elde ettiğiniz karışımı, göz çevresi hariç tüm cildinize uygulayın. Maske 1 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra ılık suyla yıkayın. Haftada 2 kez düzenli olarak uygulayacağınız maya maskesi ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

maya-maskesi4

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-sivilce-lekeleri/