İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir?

İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaya kaş gürleştirme tarifleri, kaşlar yüzdeki manayı tamamlayan en önemli figürlerdir. Gözlerimiz ne kadar güzel ve biçimli olursa olsun kaşlarımız belirgin ve şekilli değilse yüzümüzde bir şeyler eksik kalır. Zaman içinde belli sebeplere bağlı olarak dökülen, cılızlaşan, seyrelen ve şeklini yitiren kaşları yeniden eski haline döndürmek mümkün olabilir mi?

Seyrelmiş kaşlarını yeniden gürleştirebilmek için pek çok yönteme başvuran ve bu uğurda bir kucak dolusu para harcamayı göze alan hanımlar, kaş gürleştirme yöntemlerinin izini sürüyor, kaş gürleştirmek için ne yapmalı sorusuna mütemadiyen yanıt arıyor. Moda akımlarına uyarak incelttiğiniz kaşlarınızın yeniden kalınlaşmasını istiyor ama bunda muvaffak olamıyorsanız, doğal yöntemlerle kaş gürleştirme tekniklerine göz atmanız işinizi kolaylaştırabilir.

Kaş kökleri ölmediyse ve yeni hücre üretebiliyorsa biraz çaba ve sabırla kaşlarınızı gürleştirebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu ve Suna Dumankaya’nın bu konuda tasarladığı reçeteler size yardımcı olabilir. İşte size en doğalından kaş gürleştirme yolları ve evde kaş gürleştirme formülleri

Her gün sürülen rimel, kalem ve diğer makyaj malzemeleri de bir süre sonra kirpik ve kaşların aşınmasına ve dökülmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple her gün makyaj yapan hanımların bakım hususunda daha da hassas ve dikkatli olması gerekir. Kaş ve kirpiklerin sadece kozmetik bakım ürünleri işle değil bitkisel ürünler ve bakım yağlarıyla da beslenmesi ve onarılması gerekir. Doğal yağlar kirpikleri hem nemlendirir hem de besler.

İbrahim Saraçoğlu Kaş Gürleştirme Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu tarafından geliştirilen reçeteler ve formüllerle siz de kaş ve kirpiklerinizde canlı, gür ve parlak bir ifade yakalayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir? 1

İbrahim Saraçoğlu’nun da belirttiği bir gerçek var ki neredeyse artık bilmeyenimiz yok. Hint yağı ve tatlı badem yağı kaş ve kirpiklerde hem nemlendiren, hem de besleyen ve canlılık veren bir etkiye sahip. Kirpiklerin doğal rengini ortaya çıkarmak ve onları daha iyi vurgulamak için de eşsiz bir üründür. Hint yağından dudak bakımında da faydalanabilirsiniz. Tatlı badem yağı da kirpikler ve kaşlar için ideal bir yağdır. Ama acı badem yağı gözlere zarar verir,  bu sebeple kullanılmamalıdır.

İşte size birkaç formül…

İbrahim Saraçoğlu banyo sonrası maske:

1’er çay kaşığı Hint yağı ve tatlı badem yağını karıştırın ve temiz bir kulak çöpü yardımıyla banyo sonrasında kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayın. Yağın göz içine ve göz çevresine temas etmemesine dikkat edin. 1 saat sonra durulama işlemi yapabilirsiniz.

Durulama sonrası gül suyu ile nemlendirme işlemi de yapabilirsiniz. Ama dışarı çıkacaksanız gül suyunu cildinizden yıkayarak arıtın; zira gül suyu kuruduğunda kötü bir koku yayar.

İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir? 2

İbrahim Saraçoğlu’ndan bir tarif daha verelim:

Bir havanda 2 diş sarımsağı ezin, üzerine 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı ekleyin ve karışımı yatmadan evvel bir kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza sürün yarım saat bekletin ve yıkayın. Karışım kaşlarınızda gece uyku esnasında da kalabilir, sabah kalktığınızda durulayabilirsiniz.

Karışımı kaşlarınıza uygulamadan evvel kaşlarınız kaş fırçası ile tarayın ki kan dolaşımı hızlansın ve yağ daha hızlı etki etsin. Bu arada kullandığınız sarımsağın Taşköprü sarımsağı olmasına dikkat edin. Diğer sıradan sarımsaklar aynı oranda etki etmeyebilir.

Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri

Suna Dumankaya’nın verdiği doğal malzemelerle yapılan karışımlar pek çok derde deva oluyor. Bunlardan birisi de kaş ve kirpiklerde hem gürleştirici hem de parlatıcı etkisi olan formüllerdir. Ceviz, fındık, badem gibi kuru yemişleri teflon bir tavada kavurup havanda ezin ve kulak çubuğuna batırarak kaş ve kirpiklerinize sürün. Bu işlemi her gece yatmadan evvel uygulayın, sabah kalktığınızda da yüzünüzü yıkayın. 15-20 gün içinde bu uygulamanın etkisini görebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir? 3

Kaş ve kirpikleriniz hem güçlenir, hem de parlar. Bunun dışında bir adet kuru karanfil tohumunu mum ışığında yakın ve biraz soğuduktan sonra kaşlarınıza sürün. Bu uygulama da kaşlarınızda sürme etkisi yaratacaktır. Kaş renginiz hem daha canlı ve berrak hale gelir, hem de kaş diplerinizde kepeklenme varsa kepeklenmeye iyi gelir.

Yaş yeşil cevizi ya da fındığı taşla kırarak saf zeytinyağının içine atın ve 1 yıl bekletin. Bunu saç derisine sürdüğünüzde saçların üremesini sağladığını görebilirsiniz.

Ebru Şallı Kaş Gürleştirme Tarifleri

Sık ve parlak kaşlarıyla tanınan manken, sunucu ve pilates eğitmeni Ebru Şallı da kaşlarının gürlüğünü doğal formüllere borçlu olduğunu söylüyor. İşte Ebru Şallı’dan kaş ve kirpik gürleştiren doğal formül…

1 diş sarımsağı ezin, üzerine 1 çay kaşığı çam balı ve 1 çay kaşığı badem yağını ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı 1 gün beklettikten sonra kulak çöpüyle kaşlarınıza sürün. Az miktarda kirpiklerinize de sürebilirsiniz ama dikkatli olun zira gözleriniz yanabilir. Bu karışımı günde iki sefer istediğiniz süre uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir? 4

Modaya uyayım, kaşlarıma kavis vereyim, kaşlarım şu ünlününkine benzesin diye diye kaşlarınız küstü değil mi? Ama bunu stres yapmaya ve kahrolmaya gerek yok. Evde kaş gürleştirme yöntemleriyle küsen kaşlarınızı geri döndürebilirsiniz. İşte size birkaç doğal yöntem daha…

Kaş gürleştirme yollarından en önemlisinin fındık ve benzeri kuruyemişlerin yağları olduğunu yazımızın başında Suna Dumankaya reçeteleriyle vermiştik. Biraz daha değişiği ise şöyle: fındığı bir tavada kavurup soğutun ve kaşlarınıza sürün. Hemen ardından okaliptüs çayı hazırlayın ve süzün. Bir parça pamuğu okaliptüs çayına batırıp bunu da kaşlarınıza sürün. Bu işlemi 15 gün boyunca tekrarlayın.

Kaş gürleştirme yöntemlerinden birisi de vazelindir. 1’er tatlı kaşığı badem yağı, vazelin ve lanoline ile, 3 adet ceviz içi ve fındık içini karıştırıp ocakta ısıtın.  Daha sonra süzün, cam bir şişeye doldurup dolaba kaldırın. Dolapta dona karışımı 15 gün boyunca gece yatmadan evvel kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Doğal yöntemlerle kaş gürleştirme yollarından birisi de sarımsaktır. Bu her derde deva bitki, bu sorunun da üstesinden gelir. Sarımsak içini 1 fincan badem yağında 1 gün boyunca bekletin, süzün, cam şişeye koyun ve her gece yatmadan evvel kaşlarınıza sürün.

İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Kaş Gürleştirme Tarifleri, Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirme Yolları, Kaşlar Nasıl Gürleşir? 5

Kaş gürleştirme yöntemlerinden birisi de Hint yağıdır demiştik. Hint yağını ister tatlı badem yağıyla ister tek başına her banyo sonrası kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Yağ içeriği yoğun olan nemlendirici kremler de kıl köklerini beslediğinden kaş ve kirpiklerde nemlendirici etki yapabilirler. Arko ve Nıvea gibi klasik ambalajındaki yağlı kremleri de kaş ve kirpiklerinize sürüp yatabilirsiniz. Kaş ve kirpik kökleriniz hala canlıysa ve hücreler ölmediyse kaş ve kirpiklerinizdeki gürleşmeyi fark edebilirsiniz.

Cildi gençleştirmesi ve canlandırmasıyla bilinen maya da kıl köklerini besleyerek kaş ve kirpiklerde canlanma sağlayabiliyor. 1 çay kaşığı yaş mayayı1 tatlı kaşığı sütle ezerek krem kıvamına getirin ve kaşlarınıza uygulayın. Kuruyunca dikkatlice yıkayarak maskeyi çıkarın. Dikkatli olun çünkü maske kuruyunca sertleştiği için, çıkartırken kıl köklerini kopartabilir. Kaş gürleştirmek için ne yapmalı derken kaşlarınıza zarar vermeyin.

Tüm bu formülleri sırayla ve sabırla uygulayarak, kaş ve kirpiklerinizde yeniden eski çalılığı ve gürleşmeyi hissedebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-suna-dumankaya-kas-gurlestirme-tarifleri-dogal-yontemlerle-kas-gurlestirme-yollari-kaslar-nasil-gurlesir/