İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü
Kadınlar olarak hepimizin korkulu rüyasıdır varis problemi… Sadece kötü görüntüsü yetmez, ilerleyen safhalarda bir de çekilmez ağrısı vardır. Bir söz vardır ya: “En iyi çeken bilir” diye… İşte tam da varis problemi için söylenmiş bir söz… Ağrısı, yarattığı yorgunluk hissi, yanması, kaşıntısı… Üstelik bunlar yetmiyormuş gibi bir de bacaklarda şişkinlik yapmaz mı? İnsanı uykusundan uyandıran gece krampları da cabası… Peki nedir varis?

Bacak derisinin hemen altındaki yüzeysel toplardamarların genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık yüzeysel toplardamar yetmezliği olarak da adlandırılır. Hani şu bir gün bacaklarınızı incelerken bir anda bacaklarınızda gözünüze ilişen o örümcek ağı gibi morlu, yeşilli damarlar var ya işte onlar… Gittikçe de artar! Varis hormonal nedenlerden dolayı kadınlarda daha çok görülür. Özellikle hamilelik döneminde vücut ağırlığının artmasıyla birlikte görülme sıklığı fazlalaşır.

varis-.tedavisi-bitkisel-çözüm

Varis problemi ilk olarak kılcal halde ortaya çıkar. İlk başlarda bu problemlerin tamamıyla karşılaşmayabilirsiniz elbette ama zamanla gözle görülür bir şekilde arttığında biz kadınlar olarak, vay halimize! Varisli kısımlarda kanamalar da başlayınca artık iş son raddeye gelmiş demektir. İşte şimdi durum gerçekten acildir!

Sevgili bayanlar, her sağlık probleminde olduğu gibi varis problemi konusunda da son seviyeye gelmeden, kötülemiş olan varislerinize mutlaka varis tedavisi yaptırın! Başlangıç aşamasında olan çok ilerlememiş varisleriniz için, burada paylaşacağım İbrahim Saraçoğlu varis kürü iyi gelecek. Ağrılarınızı azaltıp bacaklarınızın daha estetik görünmesini sağlayacak. Tedavisi yapılmayan varisler kanamalı aşamaya gelindiğinde çok geç olabilir. Varis problemi tedavisi yapılmadığı takdirde, bacaklarda yaralar ve daha da kötüsü varis ülseri oluşmaya başlar. Emin olun bu yaralarla asla karşılaşmak istemezsiniz! Bu yaralar dokularınıza gözle görülür bir şekilde zarar verir. Bu yüzden lütfen son seviyeye gelmeden evvel iyice kötülemeye başlamış bölgeler için varis tedavisi yaptırın.

varis-cesitleri

Varis problemi olan hanımlar varislerinize bitkisel tedavi için not defterinizi hazırlayın ve alışverişe çıkmak için hazırlanın! Şimdi sizlerle; çok merak edilen, deneyenlerin olumlu sonuç alıp memnun kaldığı İbrahim Saraçoğlu kürü formülünü paylaşacağım…

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü

Kür malzemeleri:

  • -20 tane at kestanesi
  • -2 litre saf zeytinyağı

Hazırlanışı: 20 tane at kestanesini soyup blenderden geçirip toz haline getiriyoruz. Yağın içine koyuyoruz ve bir hafta bekletiyoruz. Beklettikten sonra bu karışımı varisli bölgeye sürerek aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uyguluyoruz.

Varis için karışımlar:

  • Bir bardak suya 4 gr. rezene koyuyoruz. 10 dakika bekletip günde 2-3 bardak içiyoruz.
  • Çoban çantası bitkisini taze olarak doğrayıp bir kaba koyuyoruz. Üzerini örtecek kadar sirke koyup 10 gün güneşte bekletiyoruz. Daha sonra bu karışımı eldiven ile varisli bölgeye her gün masaj yapıyoruz.
  • 2 bardak suya 4 kaşık koyun otu bitkisi koyuyoruz ve 20 dakika kaynattıktan sonra posasını süzüp lapa haline getirerek varisli bölgeye uyguluyoruz.
  • Fındık ağacı kabuğu ile ceviz ağacı kabuğunu kaynatıp varisli bölgeye pamukla sürüyoruz.
  • 1 bardak suya 5 gr. At kuyruğu bitkisi koyuyoruz. 10 dakika bekletip her gün 2-3 bardak içiyoruz.

***Bu kürleri dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz.

Uyarı: Bu bitkilerden herhangi birine alerjisi olanlar o kürü uygulamaması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ibrahim-saracoglu-varis-kuru/