İğne Oyası Namaz Örtüsü

İğne oyası ile yapılan her türlü işleme, özellikle de kadınlar tarafından son derece yoğun bir ilgi görmektedir. Bu işlemeler arasında en çok ise namaz örtüsü modelleri büyük bir beğeni toplamaya devam etmektedir.

Namaz kılan kişiler, namaz örtülerine büyük bir önem vermekte ve bu sebeple de iğne oyası ile işlenmiş olan namaz örtülerine de büyük bir ilgi göstermektedir. Günümüzde de hazır olarak satılan namaz örtülerinin yanı sıra oldukça fazla sayıda el emeği ile hazırlanmış olan iğne oyalı namaz örtüleri de bulunmaktadır.

İğne Oyası Namaz Örtüsü 1

 

İğne oyası ile hazırlanmış olan her türlü ürün, evlerde büyük bir keyif ile sergilenmekte ve kullanılmaktadır. Her geçen gün oldukça fazla sayıda kişi, kendi el emeği ile birlikte iğne oyalı namaz örtüsü yapmak istemektedir. Bu sebeple de iğne oyası namaz örtüsü nasıl yapılır?

Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Bu kapsamda ise birbirinden farklı kaynakta, kişilere resimli anlatım imkânları sunulmaya da devam etmektedir.

İğne Oyası Namaz Örtüsü 2

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli

Namaz örtüsüne iğne oyası işlemek, diğer bütün işlemelerden çok daha karışık ve bir o kadar da dikkat gerektirmektedir. Bu sebeple de kişilerin kendi emekleri ile iğne oyası namaz örtüsü yapmaları için bu gibi hususlara büyük bir önem vermesi de gerekmektedir.

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli

Zaman içerisinde el becerisinin geliştirilmesi ve gerekli hususlara dikkat edilmesi durumunda kişiler kendileri için iğne oya işledikleri namaz örtülerini yapabilme durumuna gelebilmektedir. Bu kapsamda birbirinden farklı örnekleri incelemek isteyen kişilere namaz örtüsü iğne oyası örnekleri sunulmaya da devam etmektedir. Böylelikle kişiler farklı modelleri inceleyebilme imkânına da sahip olabilmektedir.

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli 1

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modeli 2

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/igne-oyasi-namaz-ortusu/