İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti, kısa süre içerisinde metabolizmayı değiştirerek kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlayan bir diyet programıdır. 13 gün süren ve bu süre içerisinde kişilerin hangi besinler ile beslenmesi gerektiğini de belirten bu diyet ile birlikte çok sayıda kişi hedeflediği kiloya ulaşabilme imkânına da sahip olmuştur. Bütün bunların yanı sıra, kişiler kendilerine belirtilen besinleri tüketerek hiç aç kalmadan kilo verebilmektedir.

Yalnızca 13 gün boyunca süren bu etkili diyet, birbirinden farklı kuralları da bünyesinde barındırmaktadır. Kişilerin kesinlikle şeker içerikli herhangi bir meşrubat içilmesine izin verilmediği gibi, gün içerisinde muhakkak 3 litre su içmeleri de gerekmektedir. Bütün bunların yanı sıra aynı zamanda belirtilen yiyecekleri sınırsız bir şekilde tüketebilme imkânı da, yine İsveç diyeti kapsamında kişilere sunulmaktadır.

En az 7 gün en fazla da 13 gün sürmesi önerilen bu diyet, kişilere ağır gelmesi durumunda bir doktor kontrolünde diyetin bırakılması gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilmekte ve bu da kişilerin kilo verme sürecini olumsuz etkilemektedir.

İsveç diyeti, son yıllarda en çok uygulanan diyet çeşitlerinden biri olmuştur. 13 gün gibi kısa bir süre içerisinde kişilerin yaş, cinsiyet ve diğer faktörlere de bağlı olarak ortalama 7 ile 20 kilo arasında kilo kaybı söz konusu olabilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da, gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişi bu başarılı diyeti uygulamak istemektedir. Bu kapsamda, İsveç diyeti kaç kilo verdirir? Sorusuna yönelik olarak net bir cevap vermek mümkün olmayabilmektedir. Kişilerin diyeti uygulama şekilleri, verilen kilo miktarını etkilemektedir.

Bu diyet, 13 gün süren bir diyet olmak ile birlikte bu süreç içerisinde bazı günlerde aynı besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Birinci gün ile sekizinci gün, ikinci gün ile dokuzuncu gün, üçüncü gün ile onuncu gün şeklinde yapılan eşleştirmeler ile birlikte, kişiler kapsamlı bir yemek listesi hazırlamalıdır. İsveç diyeti yorumları, bu diyetin muhakkak bir doktor kontrolünde yapılması gerektiğini de belirtmektedir. Aksi takdirde kişilerin vücutları, bu alışılmamış beslenme programına farklı tepkiler vermesi olağan olabilmektedir.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır? 1

Hemen her diyette olduğu gibi, kişiler için bu diyet kapsamında ne yenir? Sorusu da oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kişilerin bu diyet içerisinde herhangi bir sıkıntı ya da zorluk yaşamamaları için, 13 günlük beslenme programlarını oluşturmaları oldukça önemlidir. Biftek, zeytinyağlı bol yeşillikli salata, yoğurt, salam, ıspanak, yumurta, kızarmış ekmek, brokoli, yağsız balık ve kahve, bu diyette kişilerin tüketebileceği besinler arasında yer almaktadır. Böylelikle kişiler, bu besinleri belirtilen günlerde yiyerek 13 günün sonunda dilediği kiloya düşebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Fit bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler, bu isteklerinin kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesinin hayalini de kurmaktadır. İsveç diyeti ise, bu konuda kişilerin isteklerini oldukça başarılı bir şekilde yerine getiren bir diyet çeşidi olmaktadır. Bütün kurallara uyulması halinde 13 günün sonunda kişiler ciddi bir oranda kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir. Uzun süreler boyunca, aç kalarak ve spor yaparak kilo vermek yerine daha kısa sürede etkili sonuçlar elde etmek isteyenler için oldukça etkili bir diyet çeşididir. Fakat metabolizmayı tamamen değiştirmesi ve aynı besinlerin tüketilmesi gibi sebeplerden dolayı, kişilerin muhakkak bir doktora danışması gerekmektedir. Yapılan testlerin sonuçlarına göre, kişilerin kendilerine herhangi bir sağlık sorunu yaşatmayacağına emin olunması halinde İsveç diyetini uygulamaya başlaması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/isvec-diyeti-nasil-yapilir/