Portakal Nedir? Çeşitleri, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Eylül 21, 2019 bilgi 0

Ülkemizde en çok Adana, Mersin ve Dörtyol gibi Akdeniz kıyılarında yetişen portakal, Turunçgiller ailesinin en çeşitli ve en çok üretilen elemanıdır. Başta C vitamini olmak üzere birçok vitamin ve faydalı mineral bulundurur. Hücreleri yenileyerek yaşlanmayı geciktiren portakal hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizler için derledik.

Kalamarlar Hakkında Bilgi; Kalamar Nedir? Özellikleri Nelerdir? 2

Kalamarlar Hakkında Bilgi; Kalamar Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Eylül 16, 2019 bilgi 0

Oldukça zengin bir protein deposu olan kalamar, yumuşakçalar sınıfına ait bir deniz canlısıdır. Her ne kadar onu tanımlarken balık terimi kullanılsa da, aslında balıklardan ayrılan birçok özelliğiyle sadece bir deniz canlısı olduğunu göstermektedir. Yaklaşık 300 türü bulunan kalamarların, vücudunu çevreleyen bir kas dokusu vardır. Buna manto adı verilmektedir. Vücutlarındaki renk pigmentleri sayesinde, istedikleri renge dönüşebilirler.

Patates Nedir? Çeşitleri, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Eylül 10, 2019 bilgi 0

Yer altında yetişen, dünyada sık tüketilen, özellikle çocuklar tarafından çok sevilen patatesi tanımayanımız herhalde yoktur. Sizlere faydalı olacağını umduğumuz bu yazımızda patatesin çeşitlerinden, özelliklerinden, faydalarından ve tüketiminde nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsettik. Her haliyle lezzetli, sofralarımızın baş tacı olan, püresini, böreğini, yemeğini yaptığımız bu sebzeyi gelin daha yakından tanıyalım.

Boru Çiçeği (Datura Bitkisi) Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? 4

Boru Çiçeği (Datura Bitkisi) Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 8, 2019 bilgi 0

Türkiye’de de yaygın olarak bulunan ve halk arasında, şeytan elması, kahkaha çiçeği, sihirbaz otu, olarak da bilinen boru çiçeği, oldukça şifalı bir bitki olmasına karşın doğru kullanılmadığında ölüm veya felçlere kadar ciddi yan etkilere sahip bir bitkidir. Mutlaka uzmana danışarak kullanabileceğiniz boru çiçeği bitkisi ile ilgili tüm bilgiye sizin için derlediğimiz yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Pırasa Nedir? Çeşitleri, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Eylül 8, 2019 bilgi 0

Zambakgiller ailesinden olan pırasa, kök ve gövdesi toprağın altında olan bir kış sebzesidir. Faydaları saymakla bitmeyen pırasa sofralarımızdan eksik etmememiz gereken bir sebzedir. Çocukların çok fazla sevmediği pırasanın özellikleri, çeşitleri ve faydaları hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabını, yazımızda bulabilirsiniz.

Köstebekler Hakkında Bilgi; Köstebek Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ağustos 27, 2019 bilgi 0

Köstebekler, toprağın altında yaşayan, çok keskin ve sivri tırnaklara sahip; solucan, karınca gibi canlılarla beslenen bir hayvan türüdür. Talpidae familyasına ait olan köstebeklerin boyutu, 15-20 cm kadardır. Parlak, kadifemsi tüylere sahip olan köstebekler, memeli sınıfına girmektedir. Tarım alanlarına verdiği zararlarla bilinen köstebek hakkında detaylı bilgiler yazımızda yer almaktadır.