Armut Nedir? Çeşitleri, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Temmuz 5, 2019 bilgi 0

Armut, Gülgiller familyasından bir meyve türüdür. Oldukça sulu ve şekerli bir tada sahip olan meyvenin ülkemizde ve dünyada çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Günlük potasyum ve C vitamini ihtiyacını karşılar, kalbi korur ve sindirimi kolaylaştırır. İşte armudun bilmediğiniz diğer faydaları…

Menekşe Nedir? Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Haziran 24, 2019 bilgi 0

Menekşe balkonlardan bahçelere, evlerden sokaklara kadar her yeri süsleyen, eşsiz güzelliğe sahip bir çiçek türüdür. Farklı renklere sahip olan menekşe oldukça hassas bir çiçektir. Bilgihanem okurları için hazırladığımız bu makalede, menekşenin genel özellikleri, nasıl yetiştirildiği ve çeşitleri gibi genel bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Tarçın Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? 1

Tarçın Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Haziran 21, 2019 bilgi 0

Tarçın sayısız faydası sayesinde herkesin evinde olan bir bitkidir. Hoş kokusu sayesinde pastalarda hatta parfüm yapımında bile kullanılmaktadır. Bütün olarak veya toz şeklinde tüketilebilen tarçın, Defnegiller ailesinden, tropikal ülkelerde yetişen bir ağaçtır. Yazımızda tarçının faydaları, yan etkileri ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler verilmiştir.

At Kestanesi Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? 2

At Kestanesi Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Haziran 21, 2019 bilgi 0

At kestanesi, özünde zehir barındırdığı için toplanması ve kullanılması bilinçli kişilerce yapılmalıdır. At kestanesi içeren kremler ve yağlar kan dolaşımı hastalıklarından, cilt problemlerine kadar birçok hastalığa büyük ölçüde kesin çözümler sunar. Konu ile ilgili daha fazlası için yazımızı okuyunuz.

Barbunya Balıkları Hakkında Bilgi; Barbunya Balığı Nedir? Özellikleri Nelerdir? 3

Barbunya Balıkları Hakkında Bilgi; Barbunya Balığı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Haziran 16, 2019 bilgi 0

Halk arasında barbun olarak bilinen ve tekir balığıyla karıştırılan barbunya balıkları; ılıman denizleri seven bir balık türüdür. Orta büyüklükte bir balık olan barbunyalar, selenyum, kalsiyum ve protein açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Göz sağlığı için düzenli olarak tüketilmesi gereken barbunya balıkları hakkında kısaca bilgi sizler için hazırladığımız yazımızda anlatılmıştır.

Adaçayı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? 4

Adaçayı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Haziran 14, 2019 bilgi 0

Şifalı bitkilerin sayısı, çeşidi ve faydaları saymakla bitmiyor. Bunların içerisinde belki de en önemlilerinden biri, Ballıbabagiller ailesinden olan adaçayı bitkisidir. Itırlı ve acımtırak bir bitki olan adaçayı Mayıs ve Haziran aylarında toplanır. Verimli bir şekilde faydalanmak için özellikle bu dönemde toplanması gerekmektedir. Adaçayının sayısız faydalarını öğrenmek için makalemize göz atmalısınız.

Zambak Nedir? Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? 5

Zambak Nedir? Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Haziran 12, 2019 bilgi 0

Zambak bitkisi bahçelere çok yakışan, doğrudan gün ışığına ihtiyaç duymadığı için hemen hemen her yerde bulunabilen ancak toprağından, gübrelenmesine dikkatle yetiştirilmesi gereken bir bitkidir. Mayıs aylarında açan çiçekler çok hoş görünmekle birlikte kış aylarını yapraklı geçirmektedirler. Zambak bitkisinden yağ elde edildiğinde zambak yağı da bir şifa deposudur. Ayrıntılı bilgi için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bitler Hakkında Bilgi; Bit Nedir? Nasıl Oluşur? Özellikleri, Çeşitleri ve Zararları Nelerdir? 6

Bitler Hakkında Bilgi; Bit Nedir? Nasıl Oluşur? Özellikleri, Çeşitleri ve Zararları Nelerdir?

Haziran 7, 2019 bilgi 0

Genelde okul çağındaki çocuklarda rastlanan bit son derece rahatsız edici bir böcektir. En fazla görülen türü olan saç biti daha çok kız çocuklarında görülür, çünkü uzun ve gür saçların arasında kendine uygun yaşam alanı bulur. Bit konusunu derinlemesine ele aldığımız bu yazıda; bit nedir, nasıl bulaşır, nasıl oluşur, türleri, zararları ve temizleme yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarınızı bulacaksınız.