Hipertiroidi Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Eylül 24, 2019 bilgi 0

Kandaki tiroid miktarının artmasıyla karakterize olan hipertiroidi; tedavi edilebilir fakat önemsenmediğinde çok ciddi hastalıkların oluşmasına yol açan bir sağlık sorunudur. Tiroid hormonuyla alakalı hastalıkların sebep olduğu hipertirodinin, kendini belli eden çok fazla belirtisi vardır. Şimdi hipertirodinin bu belirtilerini, hastalığın sebeplerini ve nasıl tedavi edildiğini öğrenelim.

Polikistik Over Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi 1

Polikistik Over Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Eylül 18, 2019 bilgi 0

Polikistik over, çok sayıda kist içeren yumurtalık anlamına gelmektedir. Polikistik over (PKO), 35 yaş altı üreme çağındaki kadınlarda yumurtlama işlevinin aksaması, tüylenmede artış, adet düzensizliği, sivilce problemi, kısırlık veya zor gebe kalma gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Bu makalemizde sizlere polikistik over hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Kalsedon Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Eylül 17, 2019 bilgi 0

Anadolu’nun mavi altını olarak bilinen kalsedon, asırlardır kullanılan ve geçmişi Hititlere dayanan şifalı bir taştır. Genellikle mavi olan kalsedon taşını, beyaz, pembe ve mor renkleriyle de bulabilirsiniz. Psikolojik olduğu kadar, bedene de çok faydalı olan kalsedon taşının genel özellikleri, tarihçesi ve faydaları yazımızda anlatılmıştır.

Ertesi Gün Hapı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir? 2

Ertesi Gün Hapı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 16, 2019 bilgi 0

Korunmasız şekilde gerçekleşen cinsel ilişki ardından gebe kalmak istemeyen kadınların önlem amacıyla aldığı ilaca ertesi gün hapı denir. Ancak bunu alışkanlık haline getirmek ve her fırsatta kullanmak yanlıştır. Ertesi gün hapı nedir, nasıl kullanılır, nasıl etki eder ve bir zararı var mıdır tarzında merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtlandırdık.

Makyaj Nedir? Makyajın Çeşitleri ve Tarihçesi

Eylül 15, 2019 bilgi 0

Makyaj bir kadının olmazsa olmazı, kendini daha iyi hissetmesini adına, kozmetik ürünler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. İnsanlık tarihi boyunca kadınlar için önemli bir yere sahip olan makyaj, kişinin tercihine ve zevkine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki yazımızda makyaj konusunun tarihine ve nasıl yapıldığına genel hatlarıyla değinmeye çalıştık.

Zeytinyağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 14, 2019 bilgi 0

Zeytinyağı Akdeniz mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Zeytin ağacının meyvelerinin presleme ve ezilmesi yöntemiyle elde edilen zeytinyağının vücuda çok fazla faydası bulunuyor. Ayrıca cilt ve saç güzelliği için de faydalı olan zeytinyağı nasıl kullanılır, nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.