Ertesi Gün Hapı Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 16, 2019 bilgi 0

Korunmasız şekilde gerçekleşen cinsel ilişki ardından gebe kalmak istemeyen kadınların önlem amacıyla aldığı ilaca ertesi gün hapı denir. Ancak bunu alışkanlık haline getirmek ve her fırsatta kullanmak yanlıştır. Ertesi gün hapı nedir, nasıl kullanılır, nasıl etki eder ve bir zararı var mıdır tarzında merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtlandırdık.

Makyaj Nedir? Makyajın Çeşitleri ve Tarihçesi

Eylül 15, 2019 bilgi 0

Makyaj bir kadının olmazsa olmazı, kendini daha iyi hissetmesini adına, kozmetik ürünler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. İnsanlık tarihi boyunca kadınlar için önemli bir yere sahip olan makyaj, kişinin tercihine ve zevkine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki yazımızda makyaj konusunun tarihine ve nasıl yapıldığına genel hatlarıyla değinmeye çalıştık.

Zeytinyağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 14, 2019 bilgi 0

Zeytinyağı Akdeniz mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Zeytin ağacının meyvelerinin presleme ve ezilmesi yöntemiyle elde edilen zeytinyağının vücuda çok fazla faydası bulunuyor. Ayrıca cilt ve saç güzelliği için de faydalı olan zeytinyağı nasıl kullanılır, nasıl elde edilir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Graffiti Nedir? Nasıl Yapılır? Tarihçesi Nedir? 2

Graffiti Nedir? Nasıl Yapılır? Tarihçesi Nedir?

Eylül 13, 2019 bilgi 0

Grafiti sanatı özellikle gençlerin severek yaptığı, duyguların duvar yazıları ve boyalarla aktarılması esasına dayanır. Var oluşu eski zamanlara dayanan grafiti ülkemizde de sevilerek yapılan ve hızla gelişim gösteren bir sokak sanatıdır. Graffiti sanatı bazı insanlar tarafından vandalizm yanlısı olarak algılansa da, duvarlara çizilen hoş resimler bu düşünceyi çürütecek niteliktedir.

Pablo Escobar Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Eylül 11, 2019 bilgi 0

Pablo Escobar dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu olarak tanınmaktadır. Popüler yabancı dizi Narcos ile hemen herkesin bildiği bir isim haline gelmiştir. Bu yazıda; 1980’li yıllarda dünyadaki uyuşturucu trafiğinin yaklaşık % 90’ını kontrol eden ve bugün hala tartışmalara yol açan Pablo Escobar ve hayatı hakkında bilgiler bulacaksınız.