Eşekler Hakkında Bilgi; Eşek Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mayıs 25, 2019 bilgi 0

Toplumda inatçı olmaları ile meşhur olan eşekler, hisli ve kendini koruma içgüdülerinden dolayı bu özelliğe sahiptir. Gözleri ile ünlü eşekler, dört ayağını da görebilecek açıya sahiptir. Ayrıca eşek sütü protein bakımından en zengin süt olma özelliğindedir. Bu makalemizde sizlere, eşeklerin özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Epilepsi (Sara) Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Mayıs 25, 2019 bilgi 0

Halk arasında sara olarak da bilinen epilepsi, bir sinir sistemi hastalığıdır. Beynin bazı fonksiyonlarını kontrolsüz bir şekilde gerçekleştirmesi sonucu, geçici bilinç kayıplarıyla karakterizedir. Hasta epileptik nöbet esnasında bayılır, duygu ve hareketlerini kontrol edemez hale gelir. Sara hastalığı nedir, neden olur, nöbet esnasında neler yaşanır gibi soruların cevapları için yazımızı okumalısınız.

Tarçınlı Süt Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Mayıs 22, 2019 bilgi 0

Tarçınlı süt, soğuk kış günlerinin vazgeçilmez içeceğidir. İçimizi ısıtırken aynı zamanda bizlere sağlık da depolar. Tarçının faydalarını zaten biliyoruz; kan akışını düzenlemek, tansiyonu dengelemek, vücuttaki toksinleri atmak gibi birçok özelliği bulunuyor. Bu mucizevi baharatı sütle karıştırdığımızda ise, ortaya mis kokulu bir içecek çıkıyor. İşte tarçınlı sütün hiç bilmediğiniz faydaları.

Geniz Eti (Adenoid) Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Mayıs 19, 2019 bilgi 0

Geniz eti büyümesi, toplumda çok sık karşılaşılan bir durumdur. Ağız yoluyla giren zararlı mikroorganizmaları tutma görevini üstlenen geniz eti, zamanla şişme yapar ve nefes almada güçlüğe sebep olur. Geniz eti neden büyür, tedavisi nedir, kimler ameliyat olmalıdır, alınsa bile tekrar eder mi gibi çok sık sorulan soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Volvo Polestar Nedir? Özellikleri ve Tarihçesi

Mayıs 18, 2019 bilgi 0

Sizlere bu yazımızda İsveçli Volvo markasının performans birimi olan Polestar’dan bahsedeceğiz. Üstün yol otomobilleri için kurulan Volvo Polestar’ın genel özelliklerini ve tarihçesini merak ediyorsanız, harika bir yazı sizlerle…

Mirac Kandili Nedir? Ne Zaman Kutlanır? Önemi Nedir?

Mayıs 18, 2019 bilgi 0

Müslümanların peygamberi Hz. Muhammed (SAV)’in göğe yükseldiği gece olan Mirac gecesi, tüm İslam aleminde üç aylardan biri olan Recep ayında kutlanmaktadır. Bu kutsal gecede bol bol namaz kılınmalı, Kuran-ı Kerim okunmalı, yardıma muhtaç insanlara yardım edilmeli, hayır yapılmalı ve rahmeti tüm kainata yeten Allah’a dua edilmelidir. Bu gecede Allah’ın tüm rahmet kapıları açıktır. Bu yüzden tüm günahlar için tövbe edilmelidir.

Ispanak Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mayıs 18, 2019 bilgi 0

Ispanakgiller ailesinin en önemli üyesi olan ıspanak, A, C, E, B grubu vitaminleri bakımından zengindir. Bunlardan başka fosfor, iyot ve magnezyum mineralleri içerir. Serin ve nemli ortamlarda yetişen ıspanak, Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır. Kış aylarında mutfakların daimi üyesi, böreklerin vazgeçilmez malzemesi, enerji ve vitamin deposu olan ıspanağın özellikleri ve faydaları yazımızda anlatılmıştır.

Piston ve Biyel Kolu Nedir? Çeşitleri ve Tarihçesi

Mayıs 14, 2019 bilgi 0

Piston ve biyel kolu, motorun hareket düzeneğindeki önemli iki parçadır. Sağlam maddelerden ele alınan bu iki parça, oldukça basınçlı bir ortamda çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere piston ve diğer adıyla piston kolunun ne olduğundan ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

İmam Gazali Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Mayıs 14, 2019 bilgi 0

İslam alimlerinin en büyüklerinden biri olan İmam Gazali, döneminde din adına bıraktığı eserler ile şimdiki dönem alimlerine ışık tutmuştur. İslâm dünyasında Hüccetü’l-İslâm yani İslamın ispatlayıcısı olarak tanınan alim, dinin anlaşılması için hayatını adamıştır. Bu makalemizde sizlere İmam Gazali’nin yaşamını, felsefesini, din ile geçen 53 yılda yaşadıklarını kısaca anlatacağız.

RAM Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Mayıs 14, 2019 bilgi 0

RAM (Random Access Memory) bilgisayar için beyin görevi gören, bir tür veri deposudur. Farklı bir ifadeyle açıklamak gerekirse, insanda beyin, makinede motor hangi görevi görüyorsa, RAM da bilgisayarda aynı işlevi görmektedir. Bilgisayar ortamında bilgileri saklama imkanı sunan RAM’in nasıl çalıştığı ve ne işe yaradığı makalemizde ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.