Mescid-i Aksa Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Haziran 27, 2019 bilgi 0

Kudüs’ün doğusunda bulunan Mescid-i Aksa en uzak mescid anlamına gelmektedir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, dünyadaki 3 semavi din için (Müslümanlık-Hıristiyanlık-Yahudilik) kıble olarak kabul görülmüştür. Dini anlamda önemli bir yere sahip olan Mescid-i Aksa ile ilgili bu makalemizde sizlere bulunduğu yer, inşaası ve tarihçesi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? Dizaynı, Mobilyası, Renkleri, Duvarları, Perdesi ve Halısı Nasıl Olmalı? 1

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? Dizaynı, Mobilyası, Renkleri, Duvarları, Perdesi ve Halısı Nasıl Olmalı?

Haziran 20, 2019 bilgi 0

Bir bebeğinizin olacağı müjdesini aldıktan sonra akla ilk gelen şeyler önce hangi isim koyacağınız, sonra da nasıl bir oda hazırlayacağınızdır. Özellikle anneler bu konuda doğuma kadar bitmek bilmeyen bir hazırlık ve heyecana girerler. İşte bebek bekleyen anne adaylarımızın işini kolaylaştıracak bir yazı… Bebek odası nasıl hazırlanır, hangi halı, hangi renk, hangi mobilya kullanılır tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi 2

Dolmabahçe Sarayı Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Haziran 8, 2019 bilgi 0

Yapımı 1856 yılında Mimar Garabet Balyan tarafından tamamlanmış olan Dolmabahçe Sarayı, saray olmadan önce spor alanı olarak değerlendirilmekteydi. Günümüzde ise müze olarak hem yerli hem yabancıların ziyaret ettiği, son derece güzel ve değerli bir eser konumundadır. 250 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan Dolmabahçe Sarayı, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır.

Dar Alanlar En Kullanışlı Şekilde Nasıl Dekore Edilir? 3

Dar Alanlar En Kullanışlı Şekilde Nasıl Dekore Edilir?

Haziran 2, 2019 bilgi 0

Artan nüfus özellikle büyük şehirlerde, daha küçük evlerde yaşamayı zorunlu hale getirmiştir. Bu durum ise dar alanların yerleştirilmesinde yaşanan zorlukları beraberinde getiriyor. Eğer bir de sürekli yeni çıkan şeyleri takip eden, çok alışveriş yapan ve eskilerinizi atmaya kıyamayan biriyseniz, işiniz daha da zorlaşacaktır. İşte size dar alanları dekore etmenizde işinize yarayacak bazı püf noktalar;

Palmira Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Mayıs 30, 2019 bilgi 0

Palmira Antik Kenti, Arapların değimiyle Tedmur, Suriye’nin Humus sınırları içerisinde yer almaktadır. UNESCO tarafından en önemli kültürel miraslardan biri kabul edilmektedir. Palmira Antik Kenti ünlü ticaret yolu olan “İpek Yolu” üzerinde olduğundan, tüccarların uğrak yeri olmuştur. Bu yazımızda size Palmira kentinin nerede olduğunu, tarihini ve kültürel detaylarını anlatacağız.

Kuşcenneti Milli Parkı (Manyas Kuş Cenneti) Hakkında Bilgiler;  Nerededir, Özellikleri ve Tarihçesi 4

Kuşcenneti Milli Parkı (Manyas Kuş Cenneti) Hakkında Bilgiler; Nerededir, Özellikleri ve Tarihçesi

Mayıs 22, 2019 bilgi 0

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yer alan Kuşcenneti Milli Parkı, diğer adıyla Manyas Kuşcenneti tam bir doğa harikasıdır. Ülkemizin en küçük milli parkı olmasına rağmen, yaklaşık 266 kuş türünü görebilmek mümkündür. Kuşcenneti Milli Parkı, 1975 yılında Avrupa konseyi tarafından, A sınıfı Avrupa Diplomasına layık görülmüştür. Bu doğa harikası yer her yıl binlerce doğaseveri ağırlamaktadır.

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır? 5

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Mayıs 19, 2019 bilgi 0

Bohem tarzı ev dekorasyonunda birbirinden bağımsız, alakasız, renklerin uyumsuz olduğu birçok parçayı bir arada bulabilirsiniz. Bohem aslında bir yaşam biçimidir. Dekorasyonda olduğu gibi, giyim-kuşamda da bohem tarzı benimsemiş insanlar çoktur. Siz de bohem tarzını yaşam stiliniz haline getirip, evinizi bu şekilde dekore etmek istiyorsanız tam da sizin için hazırlanmış bir dekorasyon yazısı sizlerle…

Hasankeyf Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Mayıs 3, 2019 bilgi 0

Dicle nehri üzerinde kurulu olan ve Batman il sınırları içerisinde yer alan Hasankeyf kültür turizmi açısından son derece değerli varlıklarımız arasındadır. Varlığı çok eski yıllara uzanan Hasan Keyf; Mağaralar Şehri, Kayalar Kenti ve Hısnı Keyfa gibi isimlerle de anılmaktadır. Su altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf’in tarihçesi ve daha fazla bilgi, siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız yazımızda yer almaktadır.

Alahan Manastırı Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Mayıs 2, 2019 bilgi 0

Toros Dağları üzerinde, tahmini 1200 metre rakım yüksekliğe konumlandırılmış olan Alahan Manastırı, Mersin’in Mut ilçesinde yer almaktadır. Milattan önce 5. yüzyılda inşa edilen Alahan Manastırı, Mersin’in Ayasofyası olarak nitelendirilmektedir. Hristiyanların ibadet etmeleri amacıyla yapılan manastırda, vaftiz havuzu ve hamam gibi bölümler yer almaktadır. Gezi rehberi kategorimizde yer alan Alahan Manastırı tarih sevenler için görülmesi gereken eserler arasındadır.

Zeugma Antik Kenti Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Nisan 27, 2019 bilgi 0

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmeye aday olan Zeugma Antik Kenti’nin Tunus’tan sonra gelen, dünyanın en büyük mozaik koleksiyonu olduğu söylenmektedir. Şehirde yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde, birçok değerli tarihi kalıntılar bulunmuştur ve ziyaretçilere açık müzede sergilenmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu kent, önemli kültür varlıklarımız arasında yer almaktadır.