Noel Baba Kilisesi Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Eylül 18, 2019 bilgi 0

Antalya’nın Demre ilçesinde yer alan Noel Baba diğer adıyla Aziz Nicholas Kilisesi’ni eminim duymuşsunuzdur. Antalya turizmi için önemli bir yeri olan kilise, Noel Baba’nın ölümünden sonra yapılmıştır. İnşa edilme dönemi ise, Bizanslılar dönemine denk gelmektedir. Yapılmaya başladıktan sonraki uzun yıllar boyunca, geçirdiği deprem gibi doğal afetler sebebiyle, tamamlanması 11. yüzyıla kadar sürmüştür. Hristiyanlık dininde önemli bir yere sahip olan Noel Baba Kilisesi hakkında tüm bilgiler yazımızda mevcuttur.

Eyfel Kulesi Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Ağustos 30, 2019 bilgi 0

Aşkın ve güzelliğin sembolü olarak bilinen Eyfel Kulesi, ismini inşa ettiren Gustave Eiffel’den almaktadır. Paris’teki bu demirden yapılan kule Fransa’nın sembolü halini almıştır. Dünyanın en meşhur yerlerinden biri olarak Fransa’nın Seine nehrinin kıyısında yer almaktadır. Bu makalemizde sizlerle Eyfel Kulesi hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşacağız.

Anavarza Kalesi (Antik Kenti) Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi 1

Anavarza Kalesi (Antik Kenti) Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Ağustos 20, 2019 bilgi 0

Çukurova’nın göbeğinde yer alan Anavarza Antik Kenti veya Anavarza Kalesi, hala toprak altında kısımları bulunup keşfedilmeyi bekleyen, bünyesinde birçok medeniyetin kültürünü barındıran bir eserdir. Anavarza Kalesi Kadirli, Kozan ve Ceyhan ilçe sınırlarının kesiştiği yerde bulunmaktadır. Makalemizde Adana il sınırları içerisinde yer alan Anavarza Kalesi hakkında bilgiler sunulmuştur.

Retro Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır? 2

Retro Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Ağustos 14, 2019 bilgi 0

Geçmişe dönüşü ifade eden retro, belli bir döneme ait dekorasyon parçalarından oluşan, oldukça canlı ve parlak renklerin ön planda olduğu dekorasyon türüdür. Diğer bir ifadeyle, geçmişteki mobilya ve aksesuarların, günümüze uyarlanmış halidir diyebiliriz. Retro dekorasyon hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız, görsellerle dolu olan yazımıza göz atmanız yeterli…

İpek Yolu Hakkında Bilgiler; Nerededir, Önemi ve Tarihçesi

Ağustos 11, 2019 bilgi 0

İpek Yolu, tarih boyunca ticaret yolu olarak kullanılmasının yanında, kültürlerin, hastalıkların, deneyimlerin ve dinlerin de taşınmasını sağlayan önemli bir yol özelliğine sahiptir. Çin’den başlayarak Avrupa’ya uzanan, Türkiye’den geçen ve yol boyunca önemli hanlar, kültürel yapıların olduğu bir yoldur. Tarihin tozlu sayfalarından çıkararak derlediğimiz bu makalemizde İpek Yolu hakkındaki bilgilere ayrıntısıyla ulaşabilirsiniz.

Ebru Sanatı Nedir? Nasıl Yapılır? Tarihçesi Nedir? 3

Ebru Sanatı Nedir? Nasıl Yapılır? Tarihçesi Nedir?

Ağustos 6, 2019 bilgi 0

Renklerin suda dansı diyebiliriz ebru sanatı için… Var oluşu yüzyıllar öncesine dayanan ebru sanatı özel olarak hazırlanmış su üzerine, fırça darbeleri ve yardımcı aletlerle yapılan desenlerin, kağıt üzerine aktarılma işlemidir. Günümüzde güzel vakit geçirmek, kafa dağıtmak ve sanatsal ürünler çıkarmak isteyenler, hobi olarak ebru yapmayı deneyebilirler. Son derece görsel olan bu sanatı gelin daha yakından tanıyalım.

Salsa Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir? 4

Salsa Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir?

Ağustos 4, 2019 bilgi 0

Salsa dansa ilgisi olan birçok insanın ilk olarak tercih ettiği bir dans türüdür. Latin Amerika’nın modern danslarından biri olan salsa öğrenmesi oldukça kolay ve eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayacak bir danstır. İlk olarak 1930’lu yıllarda Afrika’da doğmuş, Amerika ve Avrupa kültürlerinden etkilenerek Küba’da geliştirilmiştir. Yazımızda, salsa hakkında bilgi sahibi olmayanlar için detaylı bir açıklama verilmiştir.

Origami Nedir? Nasıl Yapılır? Türleri ve Tarihçesi

Ağustos 4, 2019 bilgi 0

Çok eski zamanlardan bu yana yapılan origami bir kağıt katlama sanatıdır. Japonlara özgü bir kavram olan origami, ori ve kami sözcüklerinin bir araya getirilmesinden oluşturulmuştur. El becerisi geliştirmenin yanında yaratma ve üretme gibi özelliklerin de ilerlemesini sağlayan origamiyi hobi olarak yapanlar, sadece kağıt kullanarak harika eserler ortaya çıkarmaktadır.

Hobi Nedir? Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir?

Ağustos 1, 2019 bilgi 0

Hobi yapılması zorunlu olmayan, kişiye keyif veren, eğlenceli anlar geçirmesini sağlayan her türlü aktiviteye verilen genel bir isimdir. Hobi her yaştan insanı ilgilendiren bir alışkanlıktır. Sadece yaş grubuna göre değişen hobi çeşitleri farklıdır. Örneğin emekli olmuş biri ahşap boyama gibi aktiviteler yaparken, daha genç biri dalış sporunu kendine hobi olarak seçebilir. Biz makalemizde hobinin faydalarından ve size fikir olması amacıyla çeşitlerinden bahsettik.

Saint Pierre Kilisesi Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi 5

Saint Pierre Kilisesi Hakkında Bilgiler; Nerededir, Mimarisi ve Tarihçesi

Temmuz 31, 2019 bilgi 0

Saint Pierre Kilisesi Hristiyanların bir araya gelmek için kullandıkları bir mağara niteliğindedir. Hatay’ın Antakya ilçesinde yer alan, bu eser yapıldığı dönemde, Hz. İsa’nın yolundan giden Hristiyanların gizli toplantılarını yaptığı yer olarak bilinmektedir. Makalemizde Saint Pierre Kilisesi hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.