Dailymotion Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 1

Dailymotion Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ağustos 16, 2019 bilgi 0

Kullanıcılarına video izleme imkanı sunan bir uygulama olan Dailymotion spor, müzik, eğitim, haber, sanat, teknoloji, oyun, seyahat, dizi gibi pek çok türde video izleme imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda her türlü video ekleme ve izleme imkanı sunan Dailymotion isimli sitenin ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve hangi alanlarda işinize yarayacağı anlatılmıştır.

Linkedin Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 2

Linkedin Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ağustos 7, 2019 bilgi 0

İnternet kullanma alışkanlığının zirvelere taşındığı şu dönemlerde iş başvuruları da sosyal medya ağları üzerinden yapılabiliyor. Sosyal bir kariyer platformu olan Linkedin, kendinize bir CV oluşturabildiğiniz ve hem çalışan hem de işveren için kullanılan bir yerdir. Şimdi platform hakkında bilmeniz gerekenlere ve etkili bir profil nasıl oluşturulur konusuna göz atalım:

About.me Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Temmuz 31, 2019 bilgi 0

Gün geçmiyor ki hayatımızı ve iletişimi kolaylaştıran sosyal ağlara bir yenisi eklenmesin. Bunlardan biri de tüm kişisel bilgilerinizi bir arada sunabileceğiniz, kartvizit görevi gören About.me’dir. Diğer tüm sosyal ağlardaki hesaplarını ekleyip, yönetebilme imkanı sunan About.me sade ama içerikli bir sitedir. İlk kez duyan ve hiç kullanmayanlar için about.me hakkında bilgi alabileceğiniz bir yazı, okumalısınız.

Google Plus Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 3

Google Plus Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Temmuz 27, 2019 bilgi 0

Sosyal ağ sitelerinden biri olan Google Plus’ın Twitter ve Facebook ile bazı benzer özellikleri bulunmaktadır. Bu platformda da takip ettikleriniz ve sizi takip eden kişiler vardır. Google tarafından yönetilen Google Plus, birçok sosyal ağın kullanılmasına izin vermektedir. Bu yazıda sosyal ağ kanallarından oldukça işlevli ve herkes tarafından kullanımı tercih edilen Google Plus’ın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı kısaca anlatılmıştır.

Vine Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 4

Vine Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Temmuz 17, 2019 bilgi 0

Sosyal ağların belki de en eğlenceli ve her yaştan kesime hitap eden uygulamalarından birisi de Vine’dır. Vine’nin diğer paylaşım sitelerinden farkı kullanıcıların sürekli yeni bir şeyler üretme, adeta bir gösteri, tiyatro havasında videolar çekmesidir. Kullanımı çok kolay olan Vine hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 5

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Haziran 6, 2019 bilgi 0

İlk çıktığı günden bu yana özellikle gençlerin gözdesi olan Snapchat, anlık fotoğraflı mesajlaşma ağıdır. 24 saat içerisinde silinme özelliği olan video ve fotoğraflar sayesinde arkadaşlarınız arasında eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlar. Bu yazıda Snapchat nedir, nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Foursquare Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 6

Foursquare Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Mayıs 5, 2019 bilgi 0

Foursquare gidilen, gezilen mekanları listenizde bulunan arkadaşlarınıza yer bildirimi yaparak haber vermenizi sağlayan bir uygulamadır. Yaptığınız yer bildirimlerinde ve fotoğraflarda arkadaşlarınızı da etiketleyerek, bulunduğunuz yeri haber verebilirsiniz. Hem bulunduğunuz mekanın fotoğrafını paylaşma hem de beğendiklerinizi dostlarınıza önermek gibi özellikleri olan Foursquare’i hemen kullanmaya başlamak için yazımızı okumalısınız.

YouTube Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Mayıs 1, 2019 bilgi 0

Youtube bir video paylaşım sitesidir. Burada herkes kendine bir kanal açabilir ve site yönetiminin izin verdiği videoları paylaşarak, kendine bir kitle oluşturabilir. Hatta son dönemlerde Youtuber dediğimiz bir meslek bile oluştu diyebiliriz. Bu makalemizde web dünyasında çok önemli bir yeri olan Youtube hakkında bilgi verilmiştir. Bir video barındırma sitesi olan Youtube’nin kuruluşu ve işleyişi anlatılmıştır.

Vimeo Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 7

Vimeo Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Nisan 8, 2019 bilgi 0

Günümüzde içeriğini kullanıcıların oluşturduğu siteler oldukça talep görmektedir. Bunlardan biri de tüm içeriğin kullanıcılar tarafından oluşturulduğu bir video paylaşım sitesi olan Vimeo’dur. Her sosyal ağın internet dünyasında bir benzeri dolayısıyla da bir rakibi bulunuyor. Vimeo’nun rakibi olarak ise Youtube ve Dailymotion gösteriliyor. Bu yazımız Vimeo hakkında fikir sahibi olmayanlar için oldukça yararlı olacaktır.

SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? (Arama Motoru Optimizasyonu) 8

SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? (Arama Motoru Optimizasyonu)

Nisan 1, 2019 bilgi 0

En basit haliyle arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO; aslında web girişimcilerinin, dünyanın en gelişmiş yazılımları karşısında var olma çabasıdır. Bilgihanem okurlarına özel olarak hazırladığımız bu dosyada; seo nedir, seo nasıl yapılır gibi sorulara cevap bulabileceğiniz gibi, arama motorlarının mantalitesi ve çalışma prensipleri hakkında da teknik detaylar bulabileceksiniz.