Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 1

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Haziran 6, 2019 bilgi 0

İlk çıktığı günden bu yana özellikle gençlerin gözdesi olan Snapchat, anlık fotoğraflı mesajlaşma ağıdır. 24 saat içerisinde silinme özelliği olan video ve fotoğraflar sayesinde arkadaşlarınız arasında eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlar. Bu yazıda Snapchat nedir, nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Foursquare Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 2

Foursquare Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Mayıs 5, 2019 bilgi 0

Foursquare gidilen, gezilen mekanları listenizde bulunan arkadaşlarınıza yer bildirimi yaparak haber vermenizi sağlayan bir uygulamadır. Yaptığınız yer bildirimlerinde ve fotoğraflarda arkadaşlarınızı da etiketleyerek, bulunduğunuz yeri haber verebilirsiniz. Hem bulunduğunuz mekanın fotoğrafını paylaşma hem de beğendiklerinizi dostlarınıza önermek gibi özellikleri olan Foursquare’i hemen kullanmaya başlamak için yazımızı okumalısınız.

YouTube Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Mayıs 1, 2019 bilgi 0

Youtube bir video paylaşım sitesidir. Burada herkes kendine bir kanal açabilir ve site yönetiminin izin verdiği videoları paylaşarak, kendine bir kitle oluşturabilir. Hatta son dönemlerde Youtuber dediğimiz bir meslek bile oluştu diyebiliriz. Bu makalemizde web dünyasında çok önemli bir yeri olan Youtube hakkında bilgi verilmiştir. Bir video barındırma sitesi olan Youtube’nin kuruluşu ve işleyişi anlatılmıştır.

Vimeo Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 3

Vimeo Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Nisan 8, 2019 bilgi 0

Günümüzde içeriğini kullanıcıların oluşturduğu siteler oldukça talep görmektedir. Bunlardan biri de tüm içeriğin kullanıcılar tarafından oluşturulduğu bir video paylaşım sitesi olan Vimeo’dur. Her sosyal ağın internet dünyasında bir benzeri dolayısıyla da bir rakibi bulunuyor. Vimeo’nun rakibi olarak ise Youtube ve Dailymotion gösteriliyor. Bu yazımız Vimeo hakkında fikir sahibi olmayanlar için oldukça yararlı olacaktır.

SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? (Arama Motoru Optimizasyonu) 4

SEO Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? (Arama Motoru Optimizasyonu)

Nisan 1, 2019 bilgi 0

En basit haliyle arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO; aslında web girişimcilerinin, dünyanın en gelişmiş yazılımları karşısında var olma çabasıdır. Bilgihanem okurlarına özel olarak hazırladığımız bu dosyada; seo nedir, seo nasıl yapılır gibi sorulara cevap bulabileceğiniz gibi, arama motorlarının mantalitesi ve çalışma prensipleri hakkında da teknik detaylar bulabileceksiniz.

Ekşi Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 5

Ekşi Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ocak 5, 2019 bilgi 0

Sedat Kapanoğlu tarafından 1999 yılında kurulmuş olan sitenin sloganı “Kutsal Bilgi Kaynağı”dır. Ekşi Sözlük hemen her konu hakkında bilgi içeren, her türlü kavram hakkında yorumların yapıldığı bir ağ sayfasıdır. Kayıtlı kullanıcıların konu başlığı açabildiği Ekşi Sözlük’ün üyelerinin arasında farklı görev ve unvanları vardır. Ekşi Sözlük hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için yazımızı okumalısınız.

İnci Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 6

İnci Sözlük Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ocak 2, 2019 bilgi 0

Adı her ne kadar sözlük olsa da, tam olarak bir sözlük formatında olmayan İnci Sözlük argo ve müstehcen ifadelerin çok kullanıldığı, kavramların daha çok eğlenceli bir ifadeyle açıklandığı bir sosyal ağdır. Burada genellikle sosyal olaylar, akıllara takılan herhangi bir konu veya gündemde yer alan önemli gelişmeler tartışılmaktadır. Yazımızda İnci Sözlük hakkında bilmediklerinizi bulabilirsiniz.

Facebook Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 7

Facebook Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Aralık 28, 2018 bilgi 0

Günümüzde 7’den 70’e birçok insanın tercih ettiği Facebook sosyal ağların belki de en popüler ve en vazgeçilmez olanıdır. Üstelik bilgisayar, tablet ve mobil aygıtlar gibi birçok cihazda kullanılabiliyor. Yıllardır görüşülmeyen arkadaşları bulma, her an çevrenizle iletişim kurma, yaşanılan güzel anları paylaşmak gibi birçok özelliği olan Facebook hakkında tüm bilgiler yazımızda anlatılmıştır.

Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 8

Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Aralık 13, 2018 bilgi 0

Eskiden insanlar fotoğraflarını çeker ve albümlerinde sadece sevdikleriyle paylaşırdı. Ama artık bu durum bambaşka bir boyut aldı. Yaşanılan güzel veya hüzünlü anlar, hemen o dakikada çekiliyor ve bu fotoğraflar tanımadığınız birçok insanla paylaşılıyor. İşte bu olaya olanak sağlayan ve herkesin severek kullandığı Instagram hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 9

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Aralık 10, 2018 bilgi 0

Sosyal ağlar denince akla ilk gelen isim olan Twitter her geçen gün gelişen özellikleri ve kullanıcı kitlesiyle büyümektedir. Dünyanın her yerinde kullanımı en kolay ve popüler iletişim aracı haline gelen Twitter’ın kullanım amacı, kullanılan terimleri ve daha birçok özelliği yazımızda anlatılmıştır. Yeni başlayanlar için ideal bir yazı, okumalısınız.