Saç Kaynağı (Kaynak Saç) Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir? 1

Saç Kaynağı (Kaynak Saç) Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Eylül 21, 2019 bilgi 0

Günümüzde saç trendleri çok hızlı değişiyor. Doğal olarak buna uyum sağlamak da zor oluyor. Bir yıl kısa modeller trend olurken, diğer yıl uzun saça geçiş yapılıyor. Ama saçımızı 1 yıl gibi sürede uzatmamız da imkansız oluyor. İşte bu noktada saç kaynakları hayatımızı güzelleştiriyor. Üstelik günümüzde bu kaynaklar, çok doğal bir şekilde yapılabiliyor.

Peeling Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? 2

Peeling Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Eylül 14, 2019 bilgi 0

Cildinizin bazen hava almadığını ve derisinin sertleştiğini hissedersiniz. İşte böyle zamanların en büyük kurtarıcısı peeling uygulamalarıdır. Elbette peelingi sadece bu zamanlarda değil, düzenli olarak uyguladığınız zaman, daha kalıcı etkileri olduğunu görürsünüz. Ama cilt tipinize uygun olan peeling yöntemini kullanmanız gerektiği de son derece önemlidir. Şimdi bu konuda bilmeniz gereken detaylara göz atalım:

Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir? 3

Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ağustos 28, 2019 bilgi 0

Genellikle fazlalıkların saklanması için kullanıldığı düşünülen korseler, oldukça eski zamanlardan beri kadınlar tarafından cazibe unsuru olarak tercih edilmiştir. Marilyn Monroe gibi ünlüler tarafından dikkat çekici bir hale gelen korseler, alımlı kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Üstelik korseler yalnızca kiloyu saklamak için değil, giyilen bir elbisenin kusursuz görünmesi için de gerekli olabilmektedir. Elbette doğru seçimler yapılması son derece önemlidir.

Parfüm Nedir? Nasıl Yapılır? 4

Parfüm Nedir? Nasıl Yapılır?

Ağustos 24, 2019 bilgi 0

Genel olarak parfüm adı altında olan kolonyalar, losyonlar, deodorantlar gibi hoş kokular yüzyıllardır insanoğlu tarafından kullanılmaktadır. Kimi zaman kötü kokuları gizlemek, kimi zaman çekicilik vermesi sebebiyle parfümler yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Parfümün tarihi ve yapılışının anlatıldığı yazımızda, evde parfüm yapımı konusuna da değinilmiştir.

Büstiyer Nedir? Nasıl Giyilir? 5

Büstiyer Nedir? Nasıl Giyilir?

Ağustos 23, 2019 bilgi 0

Çok eski yıllardan bu yana kullanılan, daha kadınsı ve ince bir görünüm sağlayan büstiyerler kadın modasının vazgeçilmezleri arasındadır. Yazımızda büstiyerin nasıl giyildiği ve doğru kombin önerileri hakkında birkaç önemli bilgiye yer verilmiştir. Büstiyerin iç çamaşırı olmaktan çıkıp, günlük giyime taşındığı şu dönemde, hazırladığımız yazının, modasever kadınlarımızın ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Manikür Nedir? Nasıl Yapılır? Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 6

Manikür Nedir? Nasıl Yapılır? Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ağustos 23, 2019 bilgi 0

Bir kadının el ve tırnak bakımı son derece önemlidir. Elbette yalnızca kadınların değil, erkeklerin de bu konuya özen göstermesi gerekmektedir. Gerek görünüm gerek sağlık açısından ellerimize iyi bakmalıyız. Tırnaklarımız ise ellerimizi daha yetenekli kullanabilmemiz için son derece önemlidirler. İşte bu noktada manikürün gereksiz bir bakım eylemi olmadığını da anlarsınız. Şimdi bu konuda bilmeniz gerekenlere göz atalım:

CC Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 7

CC Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ağustos 13, 2019 bilgi 0

Son yıllarda makyaj konusunda ürün çeşitliliği son derece arttı. Artık eskisi gibi “bir allık, ruj sürer çıkarım” demiyoruz. Konturlar, highlighterlar, kaş kalemleri, eyelinerlar derken işler biraz karışabiliyor. Üstelik bu ürünleri iyi tanımadığınız zaman aradığınız sonuçları da alamıyorsunuz. İşte bu ürünlerden birisi de CC kremlerdir. Son yıllarda fondötenin yerini almaya başlayan bu ürünü iyi şekilde tanımakta yarar vardır.

Derideki (Cilt) Çatlaklar Neden Oluşur? Nasıl Önlenir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 8

Derideki (Cilt) Çatlaklar Neden Oluşur? Nasıl Önlenir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ağustos 12, 2019 bilgi 0

Bir kadın için en büyük korkulardan birisi, cildinde oluşacak çatlaklardır. Bunlar özellikle bel, karın, göğüs ve basende görülmektedir. En büyük nedeni ise hızlı alınan ve verilen kilolardır. Eğer kuru bir cildiniz de varsa bu çatlakların oluşması kaçınılmazdır. Aynı zamanda hamile kadınlarda sıklıkla görülen problemlerden birisidir. Şimdi bu konuda bilinmesi gerekenlere bakalım:

Sağlıklı Saçlar Nasıl Elde Edilir? Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzatılır? 9

Sağlıklı Saçlar Nasıl Elde Edilir? Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzatılır?

Ağustos 10, 2019 bilgi 0

Hangi kadına sorsak saçlarının sağlıksız oluşundan şikayet eder. Ya yeterince hızlı uzamıyordur, ya kırıkları vardır, ya da istedikleri şekli almıyordur. Saçlarından tamamen memnun olan kadına neredeyse hiç rastlayamazsınız. İşte biz, siz kadınların işine yarayacağını düşündüğümüz, saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacak bazı püf noktaları bir araya topladık;

Kış Aylarında Cildimizin Kurumasını Nasıl Engelleriz? 10

Kış Aylarında Cildimizin Kurumasını Nasıl Engelleriz?

Ağustos 9, 2019 bilgi 0

Cilt yapısı, bulunduğu ortama ve hava koşullarına göre çeşitli tepkiler vermektedir. Sıcak, gözeneklerin genişlemesine ve yağlanmaya neden olurken; soğuk cildin kurumasına ve sıkılaşmasına neden olur. İşte bu kuruluk, cildinizin kötü görünmesine ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Dolayısıyla istemediğimiz bir durumdur.