Eşarp (Başörtüsü) Nedir? Eşarp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 1

Eşarp (Başörtüsü) Nedir? Eşarp Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temmuz 14, 2019 bilgi 0

Tesettür veya türban dediğimiz durumun tamamlayıcısıdır eşarplar. İslam dininde olduğu gibi diğer birçok dinde de kullanılmaktadır. Eşarbın asıl kullanım amacı saçların ve boynun görünmeyeceği şekilde, başı örtmek olsa da; sadece aksesuar olarak kullanımı da mevcuttur. Seçtiğiniz eşarbın desen ve renginin sizin yüzünüze uygun olması ise, son derece önemli bir durumdur. Eşarp seçerken dikkat edilmesi gerekenleri ve 2017 eşarp modasını merak edenleri aşağıdaki yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Stiletto Nedir? Zararları Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 2

Stiletto Nedir? Zararları Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temmuz 5, 2019 bilgi 0

Zarif ve şık görünümü kadar verdiği rahatsızlıkla da bilinen stiletto modeli ayakkabılar özellikle son yıllarda kadınların vazgeçilmezi oldu. Hatta birçok kadın verdiği rahatsızlığa aldırmadan, tam bir stiletto bağımlısı olmuş durumda. Eğer ayak yapınıza uygun bir stiletto seçerseniz, verdiği zararları en aza indirebilirsiniz. Stiletto alırken işinize yarayacak bazı püf noktalar şöyle;

Dış (Ektopik) Gebelik Nedir? Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Haziran 17, 2019 bilgi 0

Dış veya ektopik gebelikte, hamilelik testleri pozitif çıkar ancak; ultrasonla muayenede karın içinin boş olduğu görülür. Çünkü döllenmiş yumurta rahmin dışında bir yerde büyümektedir. Dış gebelik bazen belirti verirken, bazen sinsi bir şekilde oluşmaktadır. Genelinde de sessiz ilerleyen bu durum, gebelik belirtileriyle aynı şeyleri yaşattığından anlaşılması oldukça güçtür. Anne adayı için oldukça tehlikeli bir durum olan dış gebeliği yakından tanımanızda fayda var.

Selülit Nedir? Nedenleri, Önleme Yolları ve Tedavisi 3

Selülit Nedir? Nedenleri, Önleme Yolları ve Tedavisi

Haziran 16, 2019 bilgi 0

Selülit neredeyse her kadının korkulu rüyasıdır ve her kadın selülitten kurtulmanın yollarını arar. Özellikle kıştan yaza geçip, vücudun hatları ortaya çıkınca panik olurlar. Erkeklerde de görülen selülit cilde portakal kabuğu görüntüsü verir. Beslenmenizden tutun da yaşadığınız duygusal sorunlar bile selülit oluşumuna yol açabilir. İşte tüm bu bilmeniz gerekenleri yazımızda sizler için derledik.

Daha Uzun Görünmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Giyinmeli? 4

Daha Uzun Görünmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Giyinmeli?

Haziran 15, 2019 bilgi 0

Kilomuzu, saç rengimizi, kaşlarımızı ve daha birçok şeyi değiştirmemiz mümkündür. Fakat boyumuz bunlara dahil değil. Bunun için de modacılar ve uzmanlar bazı püf noktalar ve çözümler üretmişler. Sadece doğru kıyafet seçimiyle bunu sağlamak hiç de zor değil. Özellikle boydan çizgili kumaşlar, sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. İşte işinize yarayacak bazı küçük sırlar…

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Doğru Diş Fırçalama Tekniği Nedir? 5

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Doğru Diş Fırçalama Tekniği Nedir?

Haziran 14, 2019 bilgi 0

Diş eti ve ağız sağlığı konusu sadece ülkemizde değil dünya genelinde de önemli sağlık sorunlarından biridir. Ancak nedense genel olarak insanlarımız bu hususta her zaman umursamaz olmuşlardır. Diş eti çekilmesine kadar varan ciddi bir sorun olmadığı sürece doktora gitmemektedirler. Diş ve ağız sağlığı konusunda daha bilinçli olabilmeniz için hazırladığımız yazımızda, işinize yarayacak pratik bilgiler bulunmaktadır.

Gözaltı Morluğu Nedir? Nedenleri ve Tedavisi Nelerdir? 6

Gözaltı Morluğu Nedir? Nedenleri ve Tedavisi Nelerdir?

Mayıs 6, 2019 bilgi 0

Gözaltı morlukları birçok insanın ortak sorunudur. Kişinin mutsuz hissetmesini sağlayan, gözaltlarında oluşan kahverengi görüntünün birçok sebebi vardır. Bunların en başında uykusuzluk ve yorgunluk gelse de genetik faktörler de morluklara sebep olabilmektedir. Yazımızda gözaltı morluğunun sebepleri ve çözüm yollarına tüm detaylarıyla değinilmiştir.

DD Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 7

DD Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Nisan 20, 2019 bilgi 0

Eskiden kadınlar yüzlerindeki lekeleri kapatmak için sadece fondöten kullanırdı. Son yıllarda fondötenin popülerliğini ekarte eden farklı ürünler çıkmaya başladı. Bunlar arasında yer alan BB ve CC kremleri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ikisinin karışımı şeklinde olan DD krem hakkında bilgi edineceksiniz. DD krem nasıl kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri var mıdır gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Lohusa Humması (Albastı) Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Nisan 17, 2019 bilgi 0

Halk arasında albastı olarak bilinen lohusa humması, yeni doğum yapmış annelerde görülen ateşli, iltihabi bir hastalıktır. Tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurabilir. Peki, lohusa humması nedir, altında yatan etkenler nelerdir, başımıza gelmemesi için ne gibi önlemler almalıyız? İşte tüm bu soruların cevapları için hazırlanmış bilgilendirici bir yazı sizlerle…

Ayak Kokusu Nedir? Neden Oluşur? Ayak Kokusu Nasıl Önlenir? 8

Ayak Kokusu Nedir? Neden Oluşur? Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?

Nisan 16, 2019 bilgi 0

Yanlış çorap, kalitesiz ayakkabı, mantar ve egzama türü cilt hastalıkları veya temizliğe dikkat edilmemesi gibi bazı faktörler ayaklarda kokuya sebep olmaktadır. İnsanların ayağında 250 binden daha fazla ter bezi bulunuyor. Eğer temizliğe özen gösterilmezse, bu ter bezleri kokuya sebebiyet verebiliyor. Ayak kokusuyla baş etmenin yollarını öğrenmek için yazımıza göz atmalısınız.