Gözaltı Morluğu Nedir? Nedenleri ve Tedavisi Nelerdir?

Mayıs 6, 2019 bilgi 0

Gözaltı morlukları birçok insanın ortak sorunudur. Kişinin mutsuz hissetmesini sağlayan, gözaltlarında oluşan kahverengi görüntünün birçok sebebi vardır. Bunların en başında uykusuzluk ve yorgunluk gelse de genetik faktörler de morluklara sebep olabilmektedir. Yazımızda gözaltı morluğunun sebepleri ve çözüm yollarına tüm detaylarıyla değinilmiştir.

DD Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Nisan 20, 2019 bilgi 0

Eskiden kadınlar yüzlerindeki lekeleri kapatmak için sadece fondöten kullanırdı. Son yıllarda fondötenin popülerliğini ekarte eden farklı ürünler çıkmaya başladı. Bunlar arasında yer alan BB ve CC kremleri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ikisinin karışımı şeklinde olan DD krem hakkında bilgi edineceksiniz. DD krem nasıl kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri var mıdır gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Lohusa Humması (Albastı) Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Nisan 17, 2019 bilgi 0

Halk arasında albastı olarak bilinen lohusa humması, yeni doğum yapmış annelerde görülen ateşli, iltihabi bir hastalıktır. Tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurabilir. Peki, lohusa humması nedir, altında yatan etkenler nelerdir, başımıza gelmemesi için ne gibi önlemler almalıyız? İşte tüm bu soruların cevapları için hazırlanmış bilgilendirici bir yazı sizlerle…

Ayak Kokusu Nedir? Neden Oluşur? Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?

Nisan 16, 2019 bilgi 0

Yanlış çorap, kalitesiz ayakkabı, mantar ve egzama türü cilt hastalıkları veya temizliğe dikkat edilmemesi gibi bazı faktörler ayaklarda kokuya sebep olmaktadır. İnsanların ayağında 250 binden daha fazla ter bezi bulunuyor. Eğer temizliğe özen gösterilmezse, bu ter bezleri kokuya sebebiyet verebiliyor. Ayak kokusuyla baş etmenin yollarını öğrenmek için yazımıza göz atmalısınız.

Botox Nedir? Botoks Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanabilir?

Mart 30, 2019 bilgi 0

Genel olarak alın, iki kaş arası, göz çevresi, boyun ve ağız etrafındaki çizgileri gidermek için botulinum toksini yardımıyla yapılan estetik işleme botox denmektedir. Son yıllarda giderek artan botox uygulamasını yaptıracağınız yerleri özenle seçmeli, alanında uzman kişilerle çalışmalısınız. Botox uygulamasının riskleri, kimlere, ne şekilde uygulandığı gibi bilgiler, Bilgihanem okurları için hazırlanan makalemizde anlatılmıştır.

Kükürtlü Sabun Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Şubat 9, 2019 bilgi 0

Tıpkı şifalı bitkilerde olduğu gibi, şifalı sabunlarla da sağlığa kavuşmak ve en doğal yoldan fayda sağlamak mümkün. Lavanta, tarçın, bıttım ve kükürt gibi sabunlar cilt güzelliğinde kullanabileceğimiz en masrafsız ve sağlıklı yöntemler. Bu yazımızda sizlere kükürt sabununun faydalarından ve olası yan etkilerinden bahsettik. Sert ve koyu hardal sarısı rengi olan kükürt sabunu, cildin yağ dengesini sağlayarak, sivilce ve aknelerin geçmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Hangi Bölgelere Uygulanır? Zararları Nelerdir?

Ocak 14, 2019 bilgi 0

Tüy sorunu hiç kuşkusuz tüm kadınların ortak problemidir. Şimdiye kadar denenmiş yöntemlerin en etkilisi ise lazer epilasyon uygulamaları olmuştur. Son yıllarda kadınlar kadar erkeklerin de tercih ettiği lazer epilasyonu hala yaptırmayanlar varsa, yazımızı okuduktan sonra en temel bilgilere ulaşmış olacaklardır. Ancak hijyen kurallarına uymayan ve güvenilir olmayan bir yerde yaptırırsanız, bazı cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Solaryum Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ocak 4, 2019 bilgi 0

Solaryum, bronzlaşma amacıyla kullanılan, uzun süre maruz kalındığında yüksek riskler barındıran bir cihazdır. Bronzlaşmak için riskleri göz ardı etmek kanser, yanma gibi sonuçlar doğurmaktadır. Solaryum cihazının çalışma prensibinden, yararlarına ve zararlarına kadar merak ettikleriniz için, hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Bebeğinizle Birlikte Uyumanın Faydaları ve Sakıncaları Nelerdir?

Aralık 18, 2018 bilgi 0

Her anne bebeği doğduğu andan itibaren ondan ayrılmak, bir an yalnız bırakmak istemez. Özellikle de geceleri acaba uyandı mı, acıktı mı, ağladı mı kaygılarıyla bebeğini hemen müdahale edebileceği şekilde yanında yatırmak ister. Bebeğinizle birlikte uyumanın bebeğe faydaları kadar zararları da vardır. Yazımızda bu konu hakkında bilgi verilmiştir.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Aralık 11, 2018 bilgi 0

Hemen her kadın saçlarının rengi konusunda memnun değildir. Ya olduğundan daha koyu, ya da açık tonlara ulaşmak isterler. Elbette kuaförde, sadece birkaç saat ayırarak, saçlarınızın istediğiniz renge kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu yöntemler kimyasal madde içerdiğinden, saçlara zarar vermektedir. Sitemizin güzellik-bakım kategorisinde yer alan bu yazıda, doğal yollarla saç rengini açmanın yollarına değindik.