Kış Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Mayıs 24, 2019 bilgi 0

Kış aylarında bol bol yiyip, yazın gelmesiyle birlikte zayıflamaya çalışmak, hemen herkesin yaptığı hatalardan biridir. Oysaki kış diyetinde, hem sağlıklı beslenmek hem de yaza formda girmek çok kolaydır. Kış diyetinin ana özelliği bol bol meyve-sebze ve sıvı tüketmektir. Bu sıvı tüketimine şifalı bitki çayları, meyve suları ve katıksız su dahil olabilir. Meyve sebze yönünden zengin bir diyet olduğundan bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır.

Yüzme Sporu Nedir? Stilleri ve Faydaları Nelerdir?

Mayıs 20, 2019 bilgi 0

Yüzme sporu, kulaç ve bacak hareketleriyle yapılarak bedendeki birçok kası çalıştırmaktadır. Yüzerken farklı stiller kullanılabilmektedir. Yüzme sporu düzenli yapıldığında bedensel ve psikolojik olarak önemli faydaları bulunmakla birlikte yüzmeyi öğrenmek emek ve sudan korkmamayı gerektirir. Biz size bu makalemizde yüzme sporu nedir? Tarihçesi nedir? Stilleri nelerdir? gibi sorularınızın cevabını sunacağız.

Goji Berry Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Mayıs 16, 2019 bilgi 0

Goji berry önceleri çok bilinmeyen, ancak son yıllarda adını çok sık duyduğumuz bir meyvedir. Genellikle bağışıklık sistemini kuvvetlendirici, sağlıklı kilo verdirici, depresyon ve endişe giderici özellikleri için kullanılır. Bilgihanem okurları için hazırlanan bu yazıda goji berry hakkında gerekli tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tarık Akan Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Mayıs 1, 2019 bilgi 0

Tarık Akan tüm hayatı boyunca başarılı bir profil çizmiştir. Yeşilçamın ilk akla gelen oyuncularından biri olan Tarık Akan, oyunculuğunun yanı sıra, yönetmenlik, yapımcılık yapmış ve bir kitap yazmıştır. Sanatçının hayatına ayrıntılı göz atmak için yazımızı okuyunuz.

Sütleğen Otu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Nisan 30, 2019 bilgi 0

Halk arasında sütlüce otu olarak da bilinen sütleğen otu, içerdiği zehirli madde nedeniyle çok dikkatli kullanılmalıdır. Ağızdan direkt olarak almanın önerilmediği bitkiden, daha çok cilt yaralarının tedavisinde faydalanılmaktadır. Doğada kendi halinde yetişen sütleğen otunun farklı kullanım şekillerini ve dikkat edilmesi gereken noktaları anlattık.

Abdulkadir Geylani Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Nisan 24, 2019 bilgi 0

İslam alimlerinin büyüklerinden, devrinin ilim konusunda tek otoritesi olan Abdülkadir Geylani, tasavvuf bilgilerini herkesin anlayacağı şekilde sunarak fetva ve ders vermiştir. Yazdığı birçok eserle islamı yaymak ve bilgilerini insanlığa sunmak hayat amacı olmuştur. Abdülkadir Geylani hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyunuz.

Bob Marley Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Nisan 24, 2019 bilgi 0

Makalemiz Jamaikalı bir sanatçı olan, reggae müziğin tüm dünyaya yayılmasını ve tanınmasını sağlayan ünlü şarkıcı Bob Marley hakkındaki tüm bilgilerin derlenmesinden oluşmuştur. 6 Şubat 1945 tarihinde dünyaya gelen ünlü şarkıcının tam adı, Robert Nesta Bob Marley’dir. Sefalet içinde olan insanlara şarkılarıyla destek olan Bob Marley, Birleşmiş Millet tarafından Barış Madalyasına layık görüldü.

Su Çiçeği Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Nisan 12, 2019 bilgi 0

Su çiçeği genellikle 15 yaş altı çocuklarda, özellikle de okul öncesi çağında görülen, son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Yakın temas ile çok çabuk bulaşan ve deride su toplama ile kendini belli eden hastalığın en etkili koruma yöntemi ise aşı yaptırmaktır. Peki su çiçeği olduğunu nasıl anlarız, aşısı ne zaman yapılmalıdır? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte öğrenelim.

Çoban Gülü Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Nisan 10, 2019 bilgi 0

Çoban gülü, çok tanınmamasına rağmen böbrek taşı düşürmeden, ishal tedavisine kadar sayısız faydası olan bir bitkidir. Ancak her bitki gibi kullanım şekli ve yan etkileri açısından büyük önem taşır. Haricen ve bitki çayı olarak kolay kullanım şekilleri vardır. Çoban gülü bitkisinin faydaları, yan etkileri, nasıl kullanıldığı ve dikkat edilmesi gereken birçok bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

DASH Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Nisan 6, 2019 bilgi 0

DASH diyeti hipertansiyon hastalarında tansiyonu dengede tutmak için uygulanmaktadır. Amaç sodyum alımını en aza indirmek ve aynı zamanda kilo vermeyi de kolaylaştırmaktadır. DASH diyeti hakkında ayrıntılı bilgiye ve DASH diyeti örnek diyet listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.