Zatürre Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi 1

Zatürre Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Temmuz 8, 2019 bilgi 0

Enfeksiyona bağlı ölümlerde birinci sırada gelen zatürre, son derece ciddi bir hastalıktır. Akciğerlerde meydana gelen iltihaplanma ile oluşan ve kısa sürede etkisini gösteren zatürre her yaş için risk içerir. Zatürre nasıl bir hastalıktır, hangi belirtileri verir ve nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız, bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Hat Sanatı (Kaligrafi) Nedir? Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır? 2

Hat Sanatı (Kaligrafi) Nedir? Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır?

Temmuz 7, 2019 bilgi 0

Estetik ve görsel kuralların göz önünde bulundurulup, yazı ve çizgilerin kullanılarak yapıldığı yazı yazma sanatı olan hat sanatının tarihçesi ve hangi alanlarda kullanıldığı gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Yine Bilgihanem okuyucuları için hazırlanan yazıda, hat sanatının nasıl yapıldığı, dünyada şimdiye kadar yapılmış hat sanatı çeşitlerine de yer verilmiştir.

Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapmalı? Mutlu Evliliğin Sırları 3

Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapmalı? Mutlu Evliliğin Sırları

Temmuz 6, 2019 bilgi 0

Başladığı evliliği hayatının sonuna kadar mutlu bir şekilde götürmek herkesin hayalidir. Her evlilikte aynı kurallar geçerli olmasa da mutlu evliliğin bazı şartları vardır. Eşlerin birbirine saygılı olması, yalan söylememesi, her daim sadık olması bu kuralların başında geliyor. İşte size mutlu evliliğin sırlarını anlatan bir yazı.

Ciğer Otu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Haziran 28, 2019 bilgi 0

Çok yıllık otsu bir bitki olan ciğer otu, bahçelerde, yol kenarlarında ve ormanlarda kendiliğinden yetişebilmektedir. Diğer şifalı bitkilerle karıştırılarak içilebildiği gibi tek başına da şifa kaynağıdır. Bilgihanem.com okurları için hazırladığımız bu yazımızda ciğer otu nedir, faydaları ve zararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Perihan Savaş Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Haziran 23, 2019 bilgi 0

Türk sinemasında gerçekten başarılı işler yapan Perihan Savaş, İbrahim Tatlıses ile olan birlikteliği sayesinde özel hayatıyla da çok konuşulmuştur. Sinema filmleri yanında, dizi ve tiyatro ile de başarılı bir profil çizmiş, sunuculuk da yapmıştır. Hayatı ve aldığı ödüllerle daha birçok bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Doğum Lekesi Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi 4

Doğum Lekesi Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Haziran 19, 2019 bilgi 0

Doğumdan itibaren ciltte leke şeklinde, kalıcı veya sonradan geçebilen türleriyle birçok insanın problemi haline gelebilmektedir. Doğum lekeleri vücutta bulunduğu yere göre kişiye rahatsızlık verebilmektedir. Tedavi süreci uzun sürse de tedavisi lazer ile mümkündür. Doğum lekesinin nedenleri ve daha birçok bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bowling Nedir? Nasıl Oynanır? Tarihçesi Nedir? 5

Bowling Nedir? Nasıl Oynanır? Tarihçesi Nedir?

Haziran 3, 2019 bilgi 0

Bowling her yaştan insanın oynayabileceği, eğlenceli, strateji ve koordinasyon gerektiren bir salon sporudur. Bowling; özel bir bowling topu, 10 adet lobut ve topun yuvarlanmasını sağlayan 18 metre uzunluğunda bir hattan oluşmaktadır. Resmi müsabakaları olan bowlingin kadın ve erkekleri için özel kıyafetleri bulunur. Bowling sporunda geçen teknik terimler ve oyunun nasıl oynandığına dair genel kurallara birlikte bakalım.

B12 Vitamini ve Önemi Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur? Eksikliğinde Ne Olur? 6

B12 Vitamini ve Önemi Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur? Eksikliğinde Ne Olur?

Haziran 3, 2019 bilgi 0

B12 vitamini sıklıkla adını duyduğumuz ve birçok kişinin vücudunda eksik olan bir vitamindir. Suda eriyen B12 vitamininin diğer adı kobalamindir. Eğer bir kişide B12 vitamini eksikliği varsa; unutkanlık, halsizlik, yorgunluk ve kansızlık gibi belirtiler baş gösterir. Bu vitamin vücudumuzda karaciğer ve böbrek gibi organlarda depolanır. Son derece önemli bir yere sahip olan B12 vitamininin hangi besinlerde bulunduğunu sizler için detaylıca araştırdık.

Kış Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 7

Kış Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Mayıs 24, 2019 bilgi 0

Kış aylarında bol bol yiyip, yazın gelmesiyle birlikte zayıflamaya çalışmak, hemen herkesin yaptığı hatalardan biridir. Oysaki kış diyetinde, hem sağlıklı beslenmek hem de yaza formda girmek çok kolaydır. Kış diyetinin ana özelliği bol bol meyve-sebze ve sıvı tüketmektir. Bu sıvı tüketimine şifalı bitki çayları, meyve suları ve katıksız su dahil olabilir. Meyve sebze yönünden zengin bir diyet olduğundan bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır.