Teheccüd Namazı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Kılınır? 1

Teheccüd Namazı Nedir? Ne Zaman, Nasıl Kılınır?

Eylül 16, 2019 bilgi 0

Gece namazı olarak da bilinen teheccüd namazı, yatsı namazından sonra kılınır. Gece uykunuzun arasında kalkıp kılabileceğiniz gibi, yatmadan önce de kılabilirsiniz. Bilgihanem.com okurları için hazırlanan bu yazıda; teheccüd namazı nasıl kılınır, hangi sureler okunur, ne zaman kılınır ve faziletleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Dereotu Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir? 2

Dereotu Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Eylül 11, 2019 bilgi 0

Dereotu bitkisi sofralarımızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz bir bitkidir. Dereotu kürü de hem direkt kullanım hem de limon ve yoğurt gibi besinlerle karıştırılarak yapılır. Zayıflamanın iksiri olarak görülen dereotu kürünün vücuda birçok faydası bulunuyor. Dereotu kürünün zayıflamak için nasıl kullanıldığı, faydaları ve olası yan etkileri sizlerle…

Rokoko Sanatı Nedir? Özellikleri, Temsilcileri ve Tarihçesi 3

Rokoko Sanatı Nedir? Özellikleri, Temsilcileri ve Tarihçesi

Eylül 9, 2019 bilgi 0

Barok stiline tepki olarak doğan Rokoko deyimi “Modası geçmiş olan” anlamında kullanılmıştır. Bir süsleme sanatı olan rokokoda; iç dekorasyon, mimari, soylu kişiler ve sarayların resmedildiği, sade ve kolay anlaşılır teknikler kullanılmaktadır. Bu makalemizde sizlere barok akımını bitiren ve rokoko akımıyla başlayan zenginlik ve sade süslemelerin bulunduğu sanat akımından bahsedeceğiz.

Kakule Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Eylül 7, 2019 bilgi 0

Ülkemizde yetişmeyen kakule, yeşil görüntüsü ve hoş lezzeti ile mutfaklarımızda daha sık tüketmemiz gereken bir bitkidir. Kanseri önlemeden ağız kokusuna, bağırsaklardaki parazitleri temizlemeden iştah açmaya kadar birçok faydası bulunmaktadır. Kakule hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Sumak Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? 4

Sumak Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Ağustos 25, 2019 bilgi 0

Türk mutfağının olmazsa olmazlarından bir baharat türü olan sumağı, salatalara kattığı ekşimsi tadı ile biliriz. Sadece tadı ile değil faydaları ile de çok fazla tercih ettiğimiz sumağı çay ve gargara yaparak da kullanabiliriz. Bilgihanem.com okurları için hazırladığımız bu yazıda, sumağın faydalarını ve kullanım şekillerini detaylıca sizlerle paylaştık.

Domuz Gribi Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi

Ağustos 23, 2019 bilgi 0

Domuz gribi H1N1 virüsü ile bulaşabilen viral bir hastalıktır. Domuz gribi, bağışıklık sistemini derinden etkileyerek tedavi süreci önemsenmediğinde kişinin ölümüne sebep olabilmektedir. Grip semptomları ile benzer özellikler gösterdiği için kişileri yanılgıya sokabilir. Öksürük veya hapşrma gibi çok kolay bulaşabilen bir hastalıktır. Domuz gribi belirtileri nelerdir? Nasıl önlemler almalıyız? Tedavisi nasıldır? gibi soruları merak ediyorsanız yazımızı okuyunuz.

Cüneyt Arkın Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Ağustos 20, 2019 bilgi 0

60’lı yıllarda romantik rollerde karşımıza çıkan bir Cüneyt Arkın vardır. 70’lerin ortalarından sonra tarihi filmler ile başarılı sahneler çıkarmıştır. 80’lerde ise toplumsal olaylara ağırlık veren filmlerle kendini göstermiştir. Daha sonraları ise televizyon dizilerinde oynayan, yapımcılık yapan oyuncu, Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu makalemizde sizlere Cüneyt Arkın’ın hayatı ve sanatı ile ilgili bilgiler sunacağız.

Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı) Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Ağustos 19, 2019 bilgi 0

Mabet ağacı, beyin ağacı gibi isimlerle de bilinen ginkgo biloba bitkisi, Ginkgoaceae familyasının tek cinsidir. 35 metre boya ulaşabilen ginkgo biloba ağaçları, kendine özgü özellikleri olan, sıra dışı bir türdür. Sağlığa oldukça faydalı olan ancak kontrollü bir şekilde tüketilmesi gereken ginkgo biloba, kozmetik sektöründe de kullanılmaktadır. Bilgihanem.com okuyucuları için hazırlanan bu yazıda ginkgo biloba bitkisinin faydalarının yanında, nasıl kullanıldığı ve zararlarını da öğreneceksiniz.

Aşık Veysel Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Ağustos 13, 2019 bilgi 0

Uzun İnce Bir Yoldayım, Dostlar Beni Hatırlasın ve daha birçok eseriyle ölümsüzleşen Aşık Veysel, hayat hikayesiyle de oldukça etkileyici bir isimdir. Bu nedenle sizlere Aşık Veysel’in hayatı ve eserleri hakkında bilgiler bulacağınız yazıyı hazırladık.