Kabaran Saçlara Çözüm

Kabaran Saçlara Çözüm
Saçlarınız gür, kalın telli, hele bir de kıvırcıksa, mutlaka kabaracaktır. Söz dinlemeyen bu tip saçları yatıştırmak da biraz sabır ve zaman ister. Elektriklenmeye de müsait olan bu tip saçları duş sonrası kurutma makinesiyle değil, kendi halinde kurumaya bırakın. Ayrıca henüz ıslakken uygulayacağınız bir miktar jöle, briyantin yahut saç köpüğü de, kuruma aşamasındaki saçlarınızın kabarmasının önüne geçecektir.

Saçlarınızı her şampuandan sonra muhakkak kremleyin. Neme doymuş saçlarda kabarma problemi de azalacaktır.

Kabaran saçların her gün yıkanması da, kabarmayı tetikleyebilir. Eğer saç derinizde aşırı yağlanma problemi yoksa, saçlarınız haftada 2 yahut 3 kez yıkayarak, kabarmalarını engelleyebilirsiniz.Kabaran-Saçlara-Çözüm1

Boş bir sprey şişesine biraz gliserinli su koyarak, saçlarınıza püskürtmek de işe yarayan bir yoldur.

Kabaran saçlarda ince ve sık dişli tarakları kullanmaktan kaçınmak gerekir. Bu taraklar saçları daha da kabartır ve elektriklenme yapar. İri ve seyrek dişli taraklar tam size göre. Hatta perma tarakları bu iş için biçilmiş kaftan.

Kabaran saçlar hızlı kurudukları için uçlarda kırıklar oluşabilir. Bu sebeple yoğun nemlendirici özellikli maskeler ve kremler kullanmak da kabarmanın önüne geçecek bir engeldir.Kabaran-Saçlara-Çözüm3

Kabaran Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kabarmaya yatkın saçlarda en kullanışlı model uzun ve düz kesimlerdir. Gür, kalın telli ve kabarık saçlar ne kadar kısa ve katlı kesilirse daha da kabarık gözükecektir. Uzatılmış, katsız ve düz fönlenmiş saçlarda kabarma problemi de azalacak yahut en azından perdelenecektir.

Bunun yanı sıra saçlarınızı yarım toplayabilir, topuz ve at kuyruğu yapabilir, örebilirsiniz. Tek örgü, kalın ve gür saçlarınızda çok gösterişli ve güzel duracaktır. Ayrıca saçlarınızı duş sonrası hafif nemliyken örebilir, kendi etrafında döndürerek topuz yapabilirsiniz. Açtığınızda yumuşak ve söz dinleyen buklelere kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kabaran-saclara-cozum/