Kadınlar Günü İndirimlerini Kaçırmayın!

Son yıllarda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 8 Mart haftasında çeşitli ürünlerde indirim yapmak bir gelenek halini aldı. Başta zincir drugstorelar olmak üzere birçok süpermarket ve kozmetik markası, başta kişisel bakım ürünleri, renkli kozmetikler olmak üzere, kadınların ilgisini çekebilecek pek çok üründe çeşitli oranlarda indirim uyguluyor. Bu durum her ne kadar tüketicinin yararına gibi görünse de aslında firmaların cirolarına da büyük bir kar sağlıyor.

“Devir tasarruf devri ama bu kadar yorulup yıpranıp yine istediğimi alamayacaksam niye uğraşayım”  diyorsanız size bir sır verelim: Tüm bu kampanya ve indirimlerden  aslında zahmetsizce yararlanabilirsiniz.  Örneğin Markafoni ve Trendyol’ u bilmeyen yoktur zaten. Bu mağazalar şu anda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle muazzam indirimler yapıyor.

Bu sitelerin indirim kuponu kodu ve hediye çeki kampanyalarını “alerabat.cominternet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. . Hemen aşağıdaki linklerden Trendyol ve Markofoni’ nin güncel 8 Mart Kadınlar Günü indirimlerini, kampanya ve  ücretsiz kargo avantajlarını inceleyip hafta boyunca sürecek fırsatları sonuna kadar değerlendirebilirsin

Trendyol: http://alerabat.com/tr/indirim-kodu/trendyol

Markafoni :http://alerabat.com/tr/indirim-kodu/markafoni

İndirim dönemlerinde insanlar genellikle hunharca alışveriş yapar, ihtiyaçları dahi olmayan şeyleri dürtüsel olarak almaya yönelirler. Bu durum alışveriş merkezlerinde çoğu zaman izdihama, uzun kuyruklara neden olur. Yine de bilinçli bir tüketici olarak daima kullandığımız ya da almayı düşündüğümüz ürünleri böyle indirim dönemlerinde satın almak bizim bütçemiz açısından avantaj sağlar.

Bu soğukkanlılıkla davranabilmek genellikle indirim olan mağazalarda çok da mümkün olmayabiliyor. Dahası uzun sıralar, kalabalık, mıncıklanmış ürünler arasında etiketi açılmamış hırpalanmamış ürünü bulma telaşı derken ana fikirden uzaklaşmamak pek mümkün görünmüyor.

Üstelik indirim dönemlerinde her yer geçerli piyasa fiyatı üzerinden değil abartılı fiyatlar üzerinden indirim uyguluyor dolayısıyla bu durum tüketici üzerinde güvensizlik yaratıyor.

Kadınlar Günü İndirimlerini Kaçırmayın!

Bilinçli tüketici olarak böyle indirim dönemlerini lehimize çevirmek adına yapılması gerekenleri kısaca şöyle:

  • İstek ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde listeleyin; bu sayede ihtiyacınız olmayan ya da aklınızda olmayan, gerek duymayacağınız tuzak ürünleri almanızı engelleyecektir.
  • İndirim süreci için harcama yapacağınız maksimum tutarı belirleyin, bu adım bütçenizi sarsmadan ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacaktır.
  • İndirim öncesi vakit ayırıp listenizde yer alan kalemlerin normal piyasa fiyatlarını kontrol edin, bu indirim oranlarının ne kadar gerçekçi olduğu konusunda size fikir verecektir.
  • Yayınlanan indirim oranları doğrultusunda almak istediğiniz ürünlerin çeşitli yerlerdeki indirimli fiyatlarını karşılaştırın, böylelikle almak istediğiniz ürünler için en avantajlı adresi tespit etmiş olacaksınız.
  • Listenizdeki ürünlerin indirimli fiyatları, belirlediğiniz bütçeyi zorluyorsa, listenizdeki kalemleri önceliklendirin, acil ihtiyaç olmayan ürünleri bir sonraki indirim dönemine erteleyebilirsiniz.
  • Bu süreçte ana mesainiz alışveriş olacak ve biraz yorulacaksınız, belki kalabalık ve izdiham sinirlerinizi bozacak, almak istedikleriniz bitmiş olacak ve çektiğiniz zahmete değmeyecek ve daha bir sürü kötü sürprizle karşılaşmak da cabası. Nedense ne kadar çabalarsanız çabalayın evdeki hesap çarşıya uymaz her zaman.

    Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kadinlar-gunu-indirimlerini-kacirmayin/