Kadınların Sık Yaptığı Alışveriş Hataları

Ekonomiyi ayakta tutanlar kadınlardır derler. Doğru bulmamak elde değil. Alışveriş gerçekten de pek çok kadının vazgeçilmez tutkusu. Bu tutkuyu akılcı bir hale sokarak, kazancımızı çarçur etmeyi de engellemiş oluruz. Kadınların sık yaptığı alışveriş hataları nelerdir, buna göz atarak işe başlayabiliriz.

Kombinsiz Parça: En büyük alışveriş problemi bu! Bir mağazada raflarda ya da askıda beğendiğimiz bir parça ne kadar çekici dursa da, onunla birlikte kasaya yürümeden önce evdeki giysiler gözden geçirilmeli ve alınmak istenen parçanın neyle kombinlenebileceğine karar verilmelidir. Almaya kesin karar vermek için, en az iki adet kombinde değerlendirebilme akıllıca bir alışveriş demektir.

İndirim Sabrı: Bazı parçalar o kadar cezbedici duruyorlar ki, bir ay sonra yarı fiyatına düşeceği bilinse bile kendini aldırtıyor. Biraz sabırlı, doğru zamanlama yapabilen ve dikkatli bir indirim avcısı, en güzel ürünleri en uygun fiyatlarla sepetine atabilir. Sonuçta indirimi yakalayarak kazanca geçtiğimiz parayla, çok beğendiğiniz o kazağın kırmızısını da alabilmek mümkün.

İndirim Tuzağı: İndirimin bir de bu yüzü var. Her zaman sabrın sonu selamet değil. Bazen de hiç ihtiyaç duyulmayan ürünler, sadece çok cazip fiyatlarda olduğu için sepetlere atılıyor, taksitlere bölünüyor ve evde boş boş duruyor. Önemli olan ürünün gerçekten ihtiyaç duyduğumuz bir ürün olup olmadığını anlamak. Fiyat ne kadar cazip olursa olsun alışverişe ihtiyaç kavramını tamamen göz ardı etmeden çıkmak.

Kadınların Sık Yaptığı Alışveriş Hataları 1

Açken Markete Gitmek: Bu hatayı sadece kadınların sık yaptığı alışveriş hataları başlığında incelememek lazım aslında. Hem kadınlar hem erkekler bu hatayı sıklıkla yapıyor. Nefsimiz ve iştahımız içeriden sürekli emir verirken, rafları boş arabayla geçmek gerçekten zor. Önce evde güzel bir yemek yeyip,alışveriş listesini sakince takip ederek kasaya gidilirse, gereksiz harcamaların büyük bir kısmı ortadan kalkar.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kadinlarin-sik-yaptigi-alisveris-hatalari/