Kağıttan Çiçek Yapımı

Kağıttan çiçek yapımı konusunda pek çok kişinin bilgi sahibi olmadığını biliyoruz. Birkaç basit detay sayesinde sizlerde kağıttan mükemmel çiçek tasarımlarına imza atabilirsiniz. Bu bağlamda kağıttan çiçek nasıl yapılır sorularınıza yanıtlar vermeye çalışacağız. Kağıttan çiçek yapmayı herkes ister ve sever. Az öncede ifade ettiğimiz gibi, birkaç detayı bilmeniz ve dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Kağıttan Çiçek Yapımı 1

Birçok farklı kullanım alanı olan kağıttan çiçekler oldukça popülerdir. Hediye paketlerinde, partilerde ve kapı süslerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla ilgili olarak birkaç yöntem öğrenmeniz size zarar getirmeyecektir. Kağıttan çiçek yapımı ile ilgili olarak tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu ifade etmemiz gerekiyor. Bu tür el sanatlarında herhangi bir kısıtlama söz konusu bile değildir. Kağıttan çiçek yapımı ile ilgili yapabilecekleriniz hayellerinizle sınırlı olmaktadır. Bununla ilgili olarak sayfamızda kağıttan çiçek yapımı resimli anlatım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Bu bölümde kağıttan örnek gül yapımı ile ilgili kısa bir anlatıma yer vermek istiyoruz. Bu anlatımla birlikte sizlerde kağıttan gül yapmayı deneyebilir ve bunu başarabilirsiniz. Bununla ilgili olarak gerekli olan malzemeler şu şekildedir.

  • 6 adet yeşil A4 kağıdı
  • 6 adet sarı A4 kağıdı
  • Tel zımba
  • Makas
  • Yapışkan bant

Kağıttan Çiçek Yapımı 2

Bu malzemeleri hazırlayarak kağıttan gül yapımına geçebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi yapım işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak yeşil olan A4 kağıdının üstünde 12 yaprak yapmalısınız. Daha sonra sarı kağıtlardan olmak üzere 12 adet gül yapmalısınız. Bu örnekte yeşil yapraklı sarı gül elde edeceksiniz. Bu aşamada yeşil kağıttan elde ettiğiniz yapraklarla birlikte sarı kağıttan yaptığınız gülleri bir bant yardımı ile birleştirmelisiniz. Bunun devamında kağıttan çiçek yapma tekniklerinde önemli aşamaya gelmiş olacaksınız.

Altı adet sarı çiçeği zımba ile birleştirin. İlk etapta 5 tanesini birbirine bağlamalısınız. Aynı şekilde diğer 5 taneyide bağlamanız gerekmektedir. Bu işlem sonunda elinizde 2 adet altılı çiçek olmalıdır. Her iki altılı çiçek grubunu almalı ve birbiri ile bağlamalısınız. Bu noktada 10 adet bağlantı yapılması gerekmektedir. Bu işlemin ardından elinizde top halinde gül demeti olacaktır.

Kağıttan Çiçek Yapımı 3

Yukarıda anlatıldığı gibi, kağıttan çiçek yapımı son derece kolaydır. Japon el sanatlarından gelen bu tür beceriler son dönemlerde oldukça yaygındır. Kullanım alanları çok fazla olması ve kolay bir şekilde yapılabilmesinden dolayı kağıttan çiçekler çok popüler hale gelmiştir. Genel olarak kolay ve basit bir yapılışının olduğunu ifade ettik. Ancak, bu tür el sanatlarında önemli olan özel ürünler ortaya koyabilmektir.

Herkesin yaptığı klasik çiçekler yerine, daha yaratıcı ve estetik olan tasarımlara imza atabilmektir. Bu da hayel gücünüzle doğru orantılı olacaktır. Genel anlatım kafanızı karıştırabilir. Birkaç basit deneme sonunda aslında çok zor olmadığını göreceksiniz. Bununla ilgili olarak zaman içerisinde kendinizi geliştirdiğinizi göreceksiniz.

Kağıttan çiçekler süs sanatı için yapılmaktadır. Çok iyi dekor ve görünüm sunmaktadır. Uygun kombinasyon yapıldığı takdirde mekanlarınızı çok daha şık hale getirmek mümkündür. Kağıttan çiçek yapımı ile ilgili olarak çok farklı malzemeler kullanabilirsiniz.

Kağıttan Çiçek Yapımı 4

 

Farklı kağıt türleri ile bambaşka tasarımlara imza atmak mümkündür. Popüler olarak tercih edilen kağıtlardan biri de grapondur. Bununla ilgili olarak sayfamızda grapon kağıdından çiçek yapımı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Grapon kağıdı ile çok özel çiçek motifleri elde etmek mümkündür. Elde ettiğiniz bu çiçekleri evinizin kapısında süs olarak, partilerde ve aynı zamanda özel günlerde kullanabilirsiniz. Doğum günleri, romantik geceler ve benzer ihtiyaçlar için en uygun seçimler arasında her zaman için kağıttan çiçekler yer almaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kagittan-cicek-yapimi/