Kahkül Saç Modelleri

Kahkül Saç Modelleri
Kahkül modeller bazı kadınları gençleştirirken bazı kadınları ise feminenleştiriyor. Kimileri içinse ‘vazgeçilmezim’ listesinde ilk sırayı alıyor. Saç rengi, saç uzunluğu sık sık değişse de o kahkül hep orada duruyor.
Kahkül saç her yüz tipine uygun olmadığından biraz cesaret işi. Kahkül saç modellerini beğeniyor fakat size yakışıp yakışmayacağından emin olamıyorsanız, çocukluk fotoğraflarınıza bakın. Neden mi? Her kız çocuğunun bir kahküllü fotoğrafı muhakkak vardır da ondan. Bir düşünün hanginiz makas kullanmayı yeni öğrendiğinizde ön saçlarınızı kesip ilk kuaför deneyimini yaşamadı ki… :) Hangimiz ‘kahkül bana yakışır mı?’ sorusunun cevabını aynalarda aramadık…

kahkül-saç-modelleri

Konumuza dönecek olursak, kahkül saç, kesimini yaptırdığınız her saç modelinde kendini göstermemekle birlikte, yüzünüzdeki kusurları da açığa çıkarabilir. Bu da sizin için tehlike çanları çalıyor demektir! Kuaför koltuğuna oturmadan önce kestirmek istediğiniz kahkül saç modelini muhakkak belirleyin.

2014 yılı kahkül saç modelleri ile tarzınızı ortaya koyun.

Tarzınız şık olmaksa ve sık sık saçlarınızı at kuyruğu veya topuz yaprak yukarıdan topluyorsanız, önler kısa yanlar biraz daha uzun kahkül saç kesimini tercih edebilirsiniz.

kahkül-saç-modelleri1

Tercihiniz spor olmaktan yanaysa, kahkülünüzü düz kesim kullanabilirsiniz.

kahkül-saç-modelleri2

Siz de saçlarınızı açık kullanmayı sevenlerdenseniz, ara makaslı kahkül modelleri tam size göre. Böylece dağınık bıraktığınız saçlarınız ile kahkülünüz uyum içinde dans edecektir.

Yan kahkül modellerinin, her zaman kadınlığı daha ön plana çıkardığını düşünmüşümdür. Israrla yan kahkül modeli yaptırmak istiyorsanız, benim favorim omuz boy ve katlı saç kesimlerinde kahkül model. 

kahkül-saç-modeli-2

Yüzünüze uygun kahkül modelleri:
Eğer alın genişliğiniz varsa kahkül saç modeli için ideal yüze sahipsiniz.

Alnınız çok dar ise de yine saçları biraz daha arkadan alıp, göz kapaklarına kadar gelecek şekilde uzun kahkül modeli de kestirebilirsiniz. Aynı kahkül modellerini, kalp yüz hatlarına sahipseniz de tercihe edebilirsiniz.

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, yan kahkül modellerini deneyebilirsiniz. Böylelikle sizin için sıkıntı olan yuvarlak yüz hatlarınızda biraz daha uzun görünüm sağlayacaksınız.

Eğer ki kare yüze sahipseniz, tercih edeceğiniz kahkül modelleri, yana doğru oval gelecek şekilde uzun kesilmiş kahkül modeli olmalı.

Oval yüzünüz var ise, yan kahkül modelleri veya perçem saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı oldukça kısa kestirerek de mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kahkul-sac-modelleri/