Kahve Saç Renkleri

Çoğu kadının ilk saç rengi tercihi olan kahve saç rengi; açık, çikolata, bakır, kızılımsı vb. tonları ile oldukça geniş bir renk yelpazesinden oluşan risksiz saç renkleri içerisinde yer alıyor.

Kahverengi saç renkleri; hemen hemen tüm kadınlara yakışan bir renk olduğu için esmer, kumral ya da sarışın tüm bayanlar, bu rengi kolaylıkla ve gönül rahatlığı ile kullanabilir. Ancak saçlarınız sarı ise kahverengi saç rengini açmak biraz zaman alacağı ve bu süreçte saçlarınız yıpranabileceği için bu renkten uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Saçlarınız kızıl tonlarında ise kahve tonları saç renkleri; size biraz koyu kaçabileceği için saçınızı boyatmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz.

Kahve Saç Renkleri 1

Açık Kahve Saç Renkleri

Modası bir türlü geçmeyen açık kahve saç rengi; altın, ışıltılı, ombreli çeşitleri ile kadınların beğeni ile kullandığı bir saç rengi.

Açık Kahve Saç Renkleri

Işıl ışıl parlamak, dikkatleri parlayan saçlarınıza çekmek için altın ve ışıltılı açık kahverengini tercih edebilirsiniz.

Çikolata Kahve Saç Renkleri

Sıcak kakao, mocha ya da klas…

Erkeklerin gözünde daha güvenilir, daha romantik ve daha tatlı görünmek için çikolata kahve saç rengine bir şans verebilirsiniz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre çikolata kahve saç rengine sahip olan bayanlar, erkeklerde ‘evlenilecek’ kadın algısı oluşturuyor.

Çikolata Kahve Saç Renkleri

Bakır Kahve Saç Renkleri

Bir kadını oldukça seksi ve çekici gösteren bakır kahve saç rengi; 2016 yılında da en popüler saç renklerinden biri olmaya devam ediyor.

Bakır Kahve Saç Renkleri

Kızıl Kahve Saç Renkleri

Kahvenin sempatikliği ve kızılın kışkırtıcılığının bir araya gelmesiyle oluşan kızıl kahveyi, daha kışkırtıcı aynı zamanda sempatik görünmek isteyen tüm bayanlara tavsiye ediyoruz.

Kızıl Kahve Saç Renkleri

Doğal görünmenin yanı sıra daha genç görünmek adına ombre ile de mükemmel uyum sağlayan küllü kahve saç rengini deneyebilirsiniz. Küllü kahve saçlarınızı dalgalı saç modelleri ile kullanarak, en az 3 – 4 yaş gençleşebilirsiniz.

Küllü Kahve Saç Renkleri

Kahvenin hangi tonunu kullanacak olursanız olun; saç renginiz kızıl ya da bakır renklerinde ise saçlarınızın bu renge dönüşmesinin biraz zaman alacağını unutmayın! Veya kolay yolu tercih edip, kuaförde saç dönüştürme işlemi yaptırabilirsiniz. Bir miktar pahalı ve zahmetli bir süreçtir ama hızlı şekilde etki eder.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kahve-sac-renkleri/