Kahve Telvesinin Cilde Faydaları

Türk kahvesi, geçmişten günümüze en çok tüketilen sıcak içecekler arasındadır. Yemek sonrasında, yorgunluk üzerine ya da sohbet eşliğinde keyif için içilen Türk kahvesinin telvesi de cilt için çok faydalıdır. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için kahve telvesi peelingi ya da kahve telvesi maskesi uygulanabilir.

Bu uygulamalar için karışım hazırlarken ya da uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar ve kahve telvesinin yüze faydaları hakkında bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları

Kahve telvesi cilt yüzeyine sade olarak uygulandığında bile etkisi olan mucizevi bir malzemedir. Her zaman bulunabilecek özellikte bir malzeme olan Türk kahvesi, cilt için faydalı diğer malzemeler ile birleştirildiğinde çok daha çabuk etki eden ve çok daha uzun süre etkisini sürdüren bir malzeme halini alıyor.

Peeling ya da maske olarak uygulanabilen Türk kahvesini haftada 1 ya da 2 kere uygulamak yeterlidir. Daha çok yüz bölgesi için uygulanan kahve telvesi uygulamaları, tüm cilt yüzeyi için de uygulanabilir. Tüm cilde uygulama sırasında tıpkı yüz bölgesinde olduğu gibi parmak uçları ile masaj yaparak karışımın cilde yedirilmesi gerekir.

Kahvenin Cilt Sıkılaşmasına Etkisi: Kahve telvesinin cilt sıkılaşmasına etkisi büyüktür. Zeytin yağı ve badem yağı ile birlikte karıştırılarak uygulanan kahve maskesi, düzenli uygulamada ciltte meydana gelen sarkmaların düzelmesinde etkili olacaktır. Cildin toparlanması, daha sıkı olması ve yüzeyinde oluşan kırışıklıkların yok olması ile daha genç görünmesi için düzenli olarak kahve telvesi uygulamaları yapabilirsiniz.

Kahvenin Göz Morluğu ve Şişliklerine Etkisi: Kahve telvesinin göz morlukları ve şişlikleri üzerindeki etkileri tam olarak ispatlanmasa da düzenli kullanım ile bu sorunları çözebilirsiniz. Göz morlukları ve şişlikleri için türk kahvesinin cilde faydaları konusunda destek almak için özel olarak bir uygulama yapmanıza gerek yok.

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları 1

Her gün tükettiğiniz kahvelerin telvelerini göz çevresine sürüp 15 dakika kadar bekletin. Süre sonunda kahveleri temizlemek için bol su ile göz bölgenizi yıkayabilirsiniz.

Kahvenin Cildi Canlandırmada Etkisi: Doğal peeling olarak kullanılan kahve telvesi, soluk görünümlü ciltlerin daha parlak, daha sağlıklı görünmesini sağlar. Bu uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilir ya da duruma göre haftada sadece 1 gün de yapabilirsiniz.

Cildin canlandırılması için kahve telvesi maskesini limon suyu ve su ile karıştırıp hazırlayın. İçinde limon suyu olduğu ve limon suyunun yakıcı özelliği bulunduğu için göz ile temas etmemesi, göz yakınına doğru sürülmemesi gerekir.

Kahvenin Selülite Etkisi: Selülit, belirli bir yaşa gelmiş bayanların ortak sorunları arasında yer alır. Bu sorunun çözümü için uygulanan çoğu yöntemde başarı alamamış olan bayanlar, kahve telvesi ile masaj yöntemini uygulayıp başarı elde etmiştir.

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları 3

Pek çok bilimsel araştırmaya da konu olan kahve telvesinin bu özelliğinden yararlanmak için biraz kahve ile normal suyu karıştırıp çamur kıvamına getirin. Selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın. Ciltte kurumasını bekleyin. Kuruyan kahvenin ciltten arındırılması için bol su ile cildinizi temizleyip kurulayın.

Kahvenin cilt üzerindeki olumlu etkileri kadar olumsuz etkileri de söz konusudur. Kahvenin olumsuz etkilerini yaşamamak için hem tüketimine hem de cilt üzerinde uygulanmasına dikkat edilmesinde fayda vardır.
Kahvenin yüze faydaları genel olarak bu şekildedir. Hem yüz hem de vücudun diğer bölgelerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz kahve telvesi maskelerini elde etmek istediğiniz sonuca göre seçip uygulayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kahve-telvesinin-cilde-faydalari/