Kamasutra Nedir, Nasıl Yapılır ve Pozisyonları Nelerdir?

KamasutraHintçe’de “zevk” anlamına gelen kama ile, “kitap” anlamına gelen sutra kelimelerinin birleşiminden meydana gelen  zevkin kitabı anlamına gelmektedir. Kamasutra sadece cinsel birleşme pozisyonlarının anlatıldığı bir kitap değil, Hint kökenli bir yaşam tarzı, bir üsluptur. Kamasutra sadece cinsel birleşme pozisyonlarını yazan bir kitap olarak kalmaz, içinde pek çok konuyu da barındıran oldukça kapsamlı bir kitaptır.

Kamasutra Nedir, Nasıl Yapılır, Kamasutra Pozisyonları Nelerdir, Kamasutra Kitabı Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi

İ.Ö 5. yüzyılda yazılan bu kitap sadece cinsel birleşme pozisyonlarını vermez, aile içi ilişkileri, aşkı, sevgi ve tutkuyu, sarılmanın önemini, toplumsal davranışları içeren bilgi ve paylaşımlar da sunar.

Kamasutra Kitabı

 • Türkçeye Zevk kitabı yahut Aşk kitabı olarak çevrilebilen Kamasutra kitabı yaklaşık 7 bölümden oluşur.
 • Bunların içinde de 36 alt bölüm vardır. Bu alt bölümler de kendi içinde ayrı ayrı konular içerir.
 • Kamasutra kitabı cinsel pozisyonlarla ilgili 3-4 bölümden oluşur.
 • 1 ila 3 arası başlangıç seviyesi, 4 ila 6 orta seviye, 7 ila 9 zor olarak tanımlanabilecek seviye, 10 ise en üst, yani profesyonel seviye olarak sınıflandırılabilir.
 • En çok başlangıç seviyesi tercih edilir; zira diğer seviyelere göre oldukça kolaydır.

 • Seks hayatını renklendirmek ve heyecanlı hale getirmek, ilişkiyi taze tutmak ve daha zorlu ve heyecanlı birleşme pozisyonları arayanlar için kamasutra kitabı heyecan verici bir deneyim olabilir.

Kamasutra Nasıl Yapılır?

Kamasutra pozisyonları oldukça çeşitli ve zengindir. Bu pozisyonlar kolaydan zora doğru gider ve zor hareketler genellikle bedensel esneklik ve efor ister. Bedensel çevikliği ve kas sağlamlığı olmayan çiftlerin zor pozisyonları denememeleri tavsiye edilir.

Kamasutra Nedir, Nasıl Yapılır, Kamasutra Pozisyonları Nelerdir, Kamasutra Kitabı Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi 2

Kamasutra pozisyonlarının çoğu derin bir birleşme sağlar. Elbette bu da daha yoğun zevk demek. Kamasutra hareketlerini  kamasutra belgeseli şeklinde çekilen videolardan yahut bir kamasutra kitabı edinerek öğrenip uygulayabilirsiniz. Bu hareketlerin görsellerinden yola çıkarak partnerinizle daha derin ve haz veren birleşmeler yaşayabilirsiniz.

Kamasutra Pozisyonları Nelerdir?

Kamasutra hareketlerinin  basit anlatımıyla renklenen görseller eşliğinde siz de heyecan verici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Erotik V Pozisyonu

 • Bu pozisyon biraz akrobasi istiyor. Kadın bir masanın uç kısmına oturur ve erkek de kadının önünde ve ayakta durur ve birleşmenin gerçekleşmesi için gerekli hizayı bulabilmek adına dizlerini biraz kırar. Kadın, kollarını erkeğin boynuna dolar ve bacaklarını erkeğin omuzlarına koyar. Birleşme anında kadın dirsekleri üzerinde geriye doğru yaslanır ve erkeğin birleşme ritmini yönetmesine izin verir.

At Binme

 • Bu pozisyonda erkek bağdaş kurarak oturur ve kollarını geriye koyarak vücudunu dengeler. Kadın, erkeğin kucağına at biner gibi oturur ve erkeğin başını kollarının arasına alır. At binme pozisyonunda hızı da derinliği de kadın belirler ve yönetir. Erkek bu pozisyonda durmakta zorlanırsa sırtını bir desteğe dayayabilir.

Catherine Tekerleği

 • Kadın ve erkek karşı karşıya oturur ve kadın bacaklarını erkeğin gövdesine dolar. Erkek kadının içine girer ve bir bacağını da kadına dolayarak partnerinin sabitlenmesini sağlar. Kadın, desteğini kollarından alır ve dengede kalır. Erkek ise desteği dirseğinden alır.

Aşk Üçgeni

 • Bu pozisyon klasik misyoner pozisyonuna çok benzese de ondan biraz farklıdır. Bu pozisyonda kadın sırtüstü yatar ama kalçasını yukarı doğru kaldırır ve birleşme böyle sağlanır. Erkek de dört ayak üzerinde durur ama sabittir. Birleşme sırasında hareketli olan kadındır. Kadın ileri geri hareketlerle birleşmeyi yönetir.

Şehvetli X

 • Erkek yatakta sırtüstü uzanır. Kadın da erkeğin üzerine ters bir şekilde ve yüzükoyun uzanır. Kadın, kollarını erkeğin dizlerinin altından geçirir ve alt bacak kemiklerine tutunur. Ayaklarını da erkeğin omuzlarına doğru uzatır. Kadının bedeni X şeklini alır ve aşağı yukarı doğru hareket etmeye başlar.

Nirvana

 • Nirvana klasik bir pozisyondur. Kadın, bacakları düz ve birleşik vaziyette sırt üstü yatar. Elleriyle de yatak başını kavrar. Erkek kadının üzerine uzanır ve her iki bacağını kadının iki yanına koyarak içine girer. Kadın ve erkek birlikte hareket ederlerken baldırlara baskı uygulayarak birleşmeyi daha da zevk dolu hale getirebilirler.

Kilit

 • Kadın masa, mutfak tezgahı yahut bulaşık makinesi gibi yüksekçe bir yerin köşesine oturur ve kollarını arkaya doğru dayar. Erkek kadının karşısında ayakta durur. Kadın, bacaklarıyla erkeği kavrar ve birleşme sağlanır. Bu birleşme şeklinde kadın ve erkeğin öpüşmesi ve birbirlerinin gözlerinin içine bakması mümkündür.

Kızak

 • Erkek sırtüstü yatar ve kadın da bacakları bitişik halde erkeğin üzerine uzanır. Birleşme bu şekilde gerçekleşir.

Maymun

 • Bu pozisyon biraz akrobasi gerektirir. Zor bir pozisyondur. Erkek, dizlerini göğsüne doğru çekerek sırtüstü uzanır. Kadın arkası dönük vaziyette erkeğin üzerine oturur ve ayaklarından destek alarak vücudunu yukarı aşağı doğru hareket ettirir. Bu pozisyonda kontrol kadındadır. Kadın, ayaklarını ne kadar iyi kullanırsa erkek de o denli rahat eder.

Kelebek

 • Pozisyonun, ismiyle pek alakası olduğu söylenemez. Kadın bir masanın üzerine sırtüstü uzanır. Erkek kadının önünde ayakta durur ve kadın ayaklarını erkeğim omuzlarına koyar. Kadın dirseklerinden destek alarak kalçasını yukarı doğru kaldırır ve birleşmem bu şekilde sağlanır. Birleşmeden alınacak haz, erkeğin fiziksel gücüne bağlıdır.

Doruk noktası

 • Erkek dizlerini hafif kırarak ayakta durur ve kadını kucağına alarak kaldırır. Kadın ayaklarını erkeğin beline dolar ve birleşme bu şekilde sağlanır.

Klips

 • Erkek sırtüstü ve bacakları birleşik şekilde uzanır. Kadın da erkeğin üzerine oturur ve kollarını geriye doğru dayar. Kadın bu şekilde ritmik hareketlerle birleşmeyi kontrol eder.

Kahraman

 • Kadın sırtüstü yatar ve dizlerini kendisine doğru çekip ayaklarını yukarı doğru kaldırır. Erkek de dizlerinin üzerine oturur ve kadını kalçasından kavrayarak birleşmeyi gerçekleştirir. İlişki sırasında erkek kadının dizlerine bastırarak aşağı doğru ittiğinde her iki taraf da yoğun bir zevk alır.

Kamasutra Nedir, Nasıl Yapılır, Kamasutra Pozisyonları Nelerdir, Kamasutra Kitabı Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi 3

Kamasutra Tarihçesi

 • Kamasutra 3. asırda bilge Mallanaga Vatsyayana tarafından derlenmiş bir öğretidir.
 • Cinsellik üzerine yazılmış ilk içerik olduğu da bilinir.
 • Kamasutra’da amaç, çiftlerin seks hayatlarını renklendirmek ve derinlik kazandırmaktır.
 • Kamasutra’nın ortaya çıkışının ise, Tanrı Shiva ve karısı Parvati’nin cinsel ilişkilerinin tüm detayları ve pozisyonlarının günümüze kadar ulaşmasıyla alakalı olduğu söylenmektedir.
 • Hint filozoflarına göre, kişi kendisine  güvenli bir yaşam temin ettikten sonra cinsel zevke erişebilir. İkisini birbirinden ayırt etmek mümkün değildir.

Kamasutra Nedir, Nasıl Yapılır, Kamasutra Pozisyonları Nelerdir, Kamasutra Kitabı Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi 4

Bir erkek bir kadın için ve bir kadında bir erkek için nasıl çekici olabilirden tutun da, cinsel gücü uyaran yemek tariflerine kadar pek çok şey mevcuttur. Dolayısıyla Kamasutra aşk sanatı olarak da tanımlanabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kamasutra-nedir/