Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Cilt güzelliği ve sağlığı her insan için önemlidir. Tüm bedeni kaplayan ve bakıldığında ilk göze çarpan alan olan cilt, sağlığın imzası, vücutta her şeyin yolunda gittiğinin bir kanıtıdır. Ciltte zaman zaman ve çeşitli nedenlerle oluşan lekeler, sivilce izleri, yara izleri, genişlemiş gözeneklerin yol açtığı kötü görüntü ve buna benzer olumsuzluklar sıkıntı vericidir. Hem cildin bütünlüğünü bozan, hem de kişiyi psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyen cilt problemleri için tedavi edici, onarıcı ve şifa veren pek çok doğal malzeme bulunmaktadır. Bu doğal şifalılardan birisi de kantaron yağıdır. Kantaron yağı ile ilgili en çok merak edilen ve en sık sorulan  kantaron yağı cilt lekelerine iyi gelir mi ve kantaron yağı sivilce izlerini geçirir mi  sorularının cevabını bu yazıda alabilirsiniz.

Kantaron yağı, cilt lekelerine iyi gelen yağlardandır ve hızlı bir tesiri vardır. Mikrop kırıcı özelliği de olan kantaron yağı, hem ciltte bakteri üremesini engeller, hem de cilt lekeleri ve kızarıklıkları gidererek sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlar.  Kantaron yağı derin yara ve yanık izlerine, ameliyat izlerine, cilt lekelerine son derece iyi gelmektedir.

Kantaron yağı cilt lekeleri üzerinde o denli tesirlidir ki, düzenli olarak ciltteki problemli bölgelere uygulandığında kısa sürede iyileştirici etkisini gösterir.

Kantaron yağı cilde faydaları açısından incelendiğinde yüz güldürücü sonuçlar verdiği görülebilir. Mikrobu kıran antiseptik özelliği ciltte iltihap oluşumunu önler. Hücre yenileyen özelliği sayesinde açık yaraların kapanmasını ve cildin onarılarak eski sağlıklı haline kavuşmasını sağlar. Kantaron yağı aynı zamanda ciltte oluşan yaraların sebebiyet verdiği ağrıların da azalmasını sağlar.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları 1

Kantaron yağı ciltte oluşan güneş yanıklarına ve güneş lekelerine de  iyi gelmektedir. Cilt kızarıklıklarını da tedavi eden kantaron yağı, sivilce ve siyah noktalara da son derece iyi gelmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kantaron-yaginin-cilde-faydalari/