Karamel Saç Renkleri

Karamel saç renkleri; Herkes hayatında bir kez saçını karamel saç renklerinden birine boyatmayı düşünmüştür. Karamel saç renkleri kadar hem doğal bir görünüm veren hem de insana ışıltı katan başka bir saç rengi daha yoktur.

Bu yüzden gerek koyu karamel saç renklerini gerek açık karamel saç renkleri hangi cilt tonuna sahip olursa olsun kadınların en çok tercih ettiği saç renklerinden biri olmuştur.

Beyonce’den Jennifer Lopez’e kadar birçok ünlünün vazgeçilmez saç tercihlerindendir karamel saç renkleri. Bu yüzden doğallıktan yana olup saçında küçük değişiklikler yapmak isteyen ama şıklığından, ışıltısından hiçbir şey kaybetmeyen kadınların ilk baktığı şey karamel saç renkleri kataloğudur.

Karamel Saç Renkleri

Açık Karamel Saç Renkleri

Tüm bunların yanı sıra uzun süre açık saç rengi kullanmış kadınların artık doğallığa dönme kararı verdiklerinde ilk tercihi olan açık karamel saç renkleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Siz de bu kararı verenlerdenseniz yüzünüze ışıltı kattığını ve gerçekten çok natürel bir görünüm kazandırdığını görmüşsünüzdür. Eğer halen kararsızsanız ve özellikle şık bir görünüme sahip olmak isteği içindeyseniz kesinlikle açık karamel saç renklerinden birini seçmelisiniz.

Açık Karamel Saç Renkleri

Koyu Karamel Saç Renkleri

Eğer sizin tercihiniz koyu karamel saç renkleriyse ve açık tenli iseniz biraz makyajla yüzünüzü renklendirebilir, özellikle bakır tonlarında göz farı ve rujlarla inanılmaz taze bir görünüme kavuşabilirsiniz. Koyu karamel saç renginin sizi soluk gösterme ihtimalini ele almalı ona göre tercih yapmalısınız.

Koyu Karamel Saç Renkleri

Bakır Karamel Saç Renkleri

İstediğiniz temel değişim saçınız için bakır karamel saç renkleri ise bu saç rengi için saçınıza daha klasik bir kesim yaptırabilirsiniz. Saçınızı dağınık topuz modelli ile toplayabilir, doğal bir dalga vererek saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Bu şekilde saçınızın rengini daha fazla ön plana çıkarmış ve tam anlamıyla bir uyum yakalamış olursunuz.

Bakır Karamel Saç Renkleri
Eğer sizde kendinizde çok sade ama şık bir değişiklik yapmak istiyorsanız karamel saç renklerinin kataloğuna bir göz atmalı ve kendiniz için en beğendiğiniz tonu seçmelisiniz. Özellikle kalıcı bir saç rengi arıyorsanız karamel saç renklerinin bazı renklere göre bu konuda daha avantajlı olduğunu bilmelisiniz. Tüm saç boyama işlemlerinden sonra olduğu gibi saçınıza gerekli özeni göstermeyi, herhangi bir hasara karşı bakım yaptırmayı unutmamalısınız. Kahverenginin üzerinde bir altın parlaklığı ile ışıldayan karamel rengi saç renkleri uzun zamandır başınıza gelen en güzel şey olabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/karamel-sac-renkleri/