Karatay Diyeti Listesi

Fazla kilo problemi olan kişiler için kilo vermek son derece zor ve yorucu bir süreç olmaktadır. Kişiler, birbirinden farklı sebeplerden dolayı kilo alabilmekte olup engel olunmaması halinde son derece kötü sonuçlar meydana gelebilmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi, kilo problemi ile savaşmakta olup kilo verebilmek için hemen her yolu denemeye de devam etmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da gün geçtikçe birbirinden farklı diyet türü ortaya da çıkmaktadır.

Canan Karatay, sağlıklı beslenme konusunda son derece geniş ve kapsamlı bilgilere sahip olan bir kişidir. Verdiği öneriler ve hazırladığı diyet listeleri ile çok sayıda kişi, ideal kilosuna kavuşabilme imkânına da sahip olmaktadır. Karatay diyet listesi, kişilerin aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermelerine olanak tanımaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından Karatay diyeti uygulanmaya devam etmektedir. Canan Karatay diyet listesi uygulamadan önce kişilerin bu konuda son derece kapsamlı bir araştırma yapmaları da önerilmektedir. Daha sonrasında ise muhakkak bir doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmadan kısa sürede kalıcı kilo vermek mümkün olabilmektedir.

Karatay Diyet Listesi İle Kaç Kilo Verilir?

Canan Karatay tarafından hazırlanan diyet listesi, bir hafta boyunca düzenli ve eksiksiz bir şekilde uygulanması halinde kişilerin kilo vermesini sağlamaktadır. Bu kilo kaybı, kişilerin yaşlarına, kilolarına, metabolizma hızlarına ve bu gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Aç kalmadan kilo vermeyi sağlayan diyet listesi Canan Karatay tarafından hazırlanmakta olup, bir hafta içerisinde ortalama olarak 3 kilo vermeyi de sağlamaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da bu diyetin genellikle biran önce kilo vermek isteyen kişilere uygun olduğu söylenebilmektedir.

Diğer şok diyetlerde genellikle kısıtlı sayıda öğün yapılması ve çok az miktarlarda yemek yenilmesi istenmektedir. Fakat Canan Karatayın hazırlamış olduğu bu diyet listesinde kişilerin ara öğünlerini de yapmaları ve her öğünlerinde muhakkak kendilerine verilen besinleri tüketmeleri önerilmektedir. Aynı zamanda öğünlerde farklı besinlerin kullanılması sebebi ile kişiler bu diyet boyunca herhangi bir sıkılma ya da diyeti bozma gibi olumsuz düşünceler içerisine de girmemektedirler. Diyet yapan kişiler için kahvaltı son derece önemli bir sorun haline gelebilmektedir. Karatay kahvaltısı ise, bu konuda bütün tabuları yıkmaya devam etmektedir. 1 hafta boyunca uygulanacak olan bu diyet listesinde kahvaltılar son derece zengin menülerden oluşmaktadır. Aşağıda her gün yenilmesi önerilen kahvaltı menüleri yer almaktadır.

Karatay Diyeti Listesi 1

1.Gün: 2 adet rafadan hazırlanmış yumurta ya da az miktarda tereyağı ile yapılmış olan bir adet omlet. Yaklaşık 10 tane tuzsuz yeşil ya da siyah zeytin. Kişilerin avuç içleri boyunda yağsız ya da yarım yağlı beyaz peynir. 5 adet kuru kayısı ve bir fincan şekersiz bitki çayı. Bir dilim ekmek ya da bir çay bardağı taze çekilmiş ceviz içi.

1.Gün: ilk gün ki kahvaltıya ilaveten 2-3 adet yeşilbiber, 5-6 adet çeri domates ve ceviz yerine de fındık tüketilir.

Diğer günlerdeki kahvaltılarda da, kişiler bir gün pastırmalı yumurta tüketebilmektedirler. Aynı zamanda ekmek yerine tüketilecek olan kuruyemişlerde de değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Bir fincan bitki çayı, bir bardak şekersiz çay veya bir bardak yağsız süt de yine Karatay diyetinde tüketilebilen kahvaltı menüleri arasında yer almakta ve kişilerin sıkılmadan kahvaltı yapabilmeleri de sağlanmaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/karatay-diyeti-listesi/