Karatay Diyeti Yapanlar

İdeal kiloya ulaşmak, dünya üzerindeki hemen her yaştaki kişinin en büyük isteklerinden birisidir. Son yıllarda artık dış görünümünün çok daha büyük bir öneme sahip olması ile birlikte kişiler de sahip oldukları fazla kilolardan bir an önce kurtulmak istemektedir. Fazla kilolar, yalnızca görünüş açısından değil aynı zamanda sağlık açısından da oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin kendilerine en uygun olan diyet programı ile fazla kilolarından kurtulma imkânları bulunmaktadır.

Herhangi bir sebepten dolayı oldukça kilo alan kişilerin, kilolarından dolayı kendilerine olan güvenleri de son derece sarsılmaktadır. Bu da kişileri psikolojik olarak olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Her geçen gün yeni bir diyet programı hazırlanmakta ve kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Böylelikle kişiler, kendilerine en uygun olan diyet listesini son derece kolay bir şekilde bulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Fakat her diyet, herkeste aynı etkiye sahip olmayabilmektedir. Herhangi bir diyet listesini uygulamaya başlamadan önce muhakkak gerekli testlerin ve kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Canan Karatay, diyet ve sağlıklı beslenme konusunda çok sayıda kitaba ve bir o kadar da derin bilgilere sahip olan bir uzmandır. Bu sebeple de kişiler, Karatay tarafından hazırlanan diyet listelerine son derece büyük bir önem vermekte ve sürekli olarak uygulamaya da devam etmektedir. Canan Karatay diyeti ile zayıflayanlar, bu diyetin eksiksiz bir şekilde yapılması ve her önerinin yerine getirilmesi halinde kısa sürede kilo verilebileceğini belirtmektedir.

Canan Karatay Diyeti Yapanlar Yorumlar

Diyet yapmak, başlı başına zor ve azim gerektiren bir süreç olmasından dolayı, hazırlanan hemen her diyet listesi kişiler tarafından son derece korkutucu da bulunmaktadır. Canan Karatay diyeti yapanlar ise, bu kapsamda hiçbir şekilde zorlanmadan ve aç kalmadan kilo verdiklerini ifade etmektedir. Genellikle 7 gün süren bu başarılı diyet, kişilerin her öğünde muhakkak kendilerine verilen besinleri tüketmeleri gerektiğini belirtmektedir. Böylelikle kişiler herhangi bir şekilde açlık hissi yaşamadan kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Karatay Diyeti Yapanlar 1

Karatay diyeti ile kilo verenler, bu diyet ile birlikte haftada ortalama olarak 3 kilo verebilmektedir. Sabahları son derece zengin bir kahvaltıya sahip olan bu diyet listesinde aynı zamanda öğle ve akşam yemeklerinde de farklı besin grupları yer almakta ve kişiler bu besinler arasında değişiklik de yapabilmektedir. Böylelikle belirli bir süre boyunca aynı besinleri tüketmekten dolayı ortaya çıkabilen sıkılma gibi olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu kapsamda kişilerin akşam yemeklerini en geç saat 7de yemiş olmaları da gerekmektedir. Akşam yemeğinden sonra ise kesinlikle başka bir şey yenmemesi önerilmektedir.

Karatay diyeti yorumları, kişilerin bu diyeti düzenli ve eksiksiz bir şekilde uygulamaları halinde etkisini gördüğü doğrultusundadır. Diyet içerisinde yer alan her bir öğünde genellikle sağlıklı ve zayıflamaya yardımcı olan besinler yer almaktadır. Yumurta, diyetin kahvaltı menülerinde muhakkak olması gereken bir besindir. Yumurtanın tok tutucu özelliği olması sebebi ile diyet yapan kişilerin mutlaka yumurta tüketmesi önerilmektedir. Karatay diyeti kapsamında da hemen her günün kahvaltısında yumurta yer almaktadır. Ara öğünlerde de yine kişilerin ana öğünler arasında çok acıkmaması ve bu sayede de ana öğünlerde daha yoğun yemek yeme ihtiyacı içerisine girmeleri de engellenmektedir. Sağlıklı yaşam koşulları içerisinde olması gereken hemen her besin, Canan Karatay tarafından hazırlanan bu diyet listesinde yer almaktadır. Böylelikle kişiler aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/karatay-diyeti-yapanlar/