Karatay Diyeti

Herhangi bir sebepten ötürü kilo alan kişiler, kendileri için en uygun olan yöntem ile birlikte hayal ettikleri bedene kavuşabilme hayalini kurmaktadır. Fakat kilo vermek için yalnızca hayal kurmak maalesef ki yeterli olmamaktadır. Kilo vermek, düşünülenden çok daha büyük bir çaba ve sürekli bir azim gerektiren uzun bir süreçtir. Piyasada çok sayıda diyet listesi bulunmakta olup bu diyet listeleri kişilerin 3-5 gün içerisinde 10 kiloya kadar kilo vermesini vaat etmektedir. Fakat böyle bir durumun gerçekleşmesi normal yollar ile imkânsız olduğu gibi aynı zamanda kişilerin sağlıkları açısından da son derece büyük bir tehlike arz etmektedir.

Kilo vermenin yanı sıra, verilen bu kiloların sağlıklı bir şekilde verilmesi ve kalıcı olması da oldukça önemlidir. Kısa sürede sağlıksız bir şekilde verilen kiloların hemen hepsi ve hatta verilen kilo miktarından çok daha fazlası oldukça kısa bir süre içerisinde yeniden alınabilmektedir.

Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay, zayıflama konusunda oldukça fazla bilgiye sahip olan ve bu konuda birbirinden farklı başarılara da sahip olan bir uzmandır. Verdiği öneriler ve hazırladığı diyet listeleri ile birlikte çok sayıda kişinin hızlı ve bir o kadar da kalıcı bir şekilde kilo vermesini de sağlamaktadır. Bu sebeple de aslında bu beslenme programı, bir diyet listesi olmaktan ziyade kişiler için bir yaşam tarzı olarak benimsenmelidir. Çünkü Canan Karatay tarafından hazırlanan bu diyet listesinde, kişilerin her öğünü atlamadan yapmaları ve yine bu öğünler kapsamında son derece sağlıklı besinler tüketmeleri önerilmektedir.

Canan Karatay diyetinin en önemli hususlarından birisi, tüketilecek her besinin doğal ve kaliteli olmasıdır. Böylelikle kişiler çok daha sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir. Her sabah muhakkak 2 adet yumurta tüketilmelidir. Bu yumurtalar kişilerin isteklerine göre ve diyet boyunca sıkılmamaları adına farklı şekillerde tüketilebilmektedir. Rafadan hazırlanabildiği gibi aynı zamanda bir gün pastırmalı bir gün de peynirli omlet şeklinde tüketilebilmektedir. Yemeklerin bu şekilde değişmesi, kişilerin diyetten sıkılmalarını da son derece etkili bir şekilde engellemektedir. Yine kahvaltı menüleri içerisinde bol miktarda yeşillik, salatalık ve domates gibi takviyeler de söz konusudur. Böylelikle kişiler kahvaltıdan aç bir şekilde kalkmak yerine son derece tok bir halde kalkabilmektedir. Ayrıca her gün farklı bir şekilde hazırlanan şekersiz bitki çayları da kişilerin tercihlerine bırakılmıştır. Gün içerisinde iki defa ara öğün yapılmasına da müsaade eden Karatay diyetinde, kişiler kuruyemişlerden de destek alarak gün arasında aç kalma ihtimalini ortadan kaldırabilmektedir. Ara öğünlerde meyve, kuruyemiş ya da süt ürünleri tüketilebilmektedir. Öğle yemeklerinde yenen besin gruplarının, akşam yemeğinde yenmemesi de yine kişilerin farklı besin gruplarını tüketmelerini de sağlamaktadır. Bütün bunların yanı sıra kişilerin dikkat etmeleri gereken tek husus ise, gün içerisinde yemek yedikleri son saatin akşam 8’den sonra olmamasıdır. Bu saatten sonra meyve dahi yenmesi yasaktır.

Karatay Diyeti 1

Karatay Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Uygulanılan hemen her diyet programında, kişilerin verecekleri kilo miktarları birbirinden farklı olabilmektedir. Birçok şok diyet bir hafta içerisinde 5-6 kilo gibi uçuk rakamlarda kilo vermeyi vaat etse de, kişilerin buna kesinlikle inanmaması gerekmektedir. Sağlıklı öğünlere sahip olan ve kişilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmelerine olanak tanıyan Karatay diyeti, kişilerin bir hafta içerisinde maksimum 3 kilo verebileceğini belirtmektedir. Böylelikle kişiler yavaş fakat bir o kadar kalıcı bir şekilde kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/karatay-diyeti/