Karınca İlacı

Çalışkanlıkları ile masallara konu olan emsal alınası karıncalar, mucizevi varlıklardır. Bir insanın merhametinden bahsederken ”karıncayı bile incitmez” deriz ya, işte o ebat olarak küçük ama yaradılış tasarımı açısından kusursuz olan karıncalar, incitilmeye kıyılamayan hayvanlardır.

 

Ama istila ettikleri yer evin mutfağı olduğunda kara kara düşündürtürler. Yiyecek bulma ve kolonilerini hayatta tutma temel içgüdüsü onları buna iter. Onları, canlarını yakmadan uzaklaştırmanın çareleri aranıp durulur. Karıncayı ne kaçırır sorusuna yanıt aranır. Vardır elbet bu konunun da püf noktaları. Bakalım karıncayı ne kaçırır

En Etkili Karınca İlacı

Talk pudrası, nane yağı, tebeşir tozu, tarçın, borik asit gibi basit ve doğal çözümlerle karıncaları evlerden uzaklaştırmak mümkün olabilmektedir. Ama bazen de tam anlamıyla sonuca ulaşılamaz.

En Etkili Karınca İlacı

En etkili karınca ilacı olarak karınca jeli telaffuz edilmektedir. Damlacıklar halinde karıncaların bulunduğu noktalara sıkılacak Maxforce Quantum Karınca Yemi ile sadece yemi yiyen karınca değil, yemin ulaştığı tüm koloni yok olmaktadır.

Raid Karınca İlacı

  • Bu ürün karıncalar üzerinde 3 ay etkili olan pratik ve güvenli bir üründür.
  • Evde, dışarıdan gelecek karıncalara karşı muhafaza sağlar.
  • Etrafa yayılma riski yoktur, bulaşmaz ve uçuşmaz.
  • Yem disklerinin boşluklarından geçen karınca bu yemi yer ve yuvasına taşır ve bir süre sonra kendisi de dahil tüm kolonisi yok olur.
  • 2-3 gün içinde etki eden bir ürün olduğu için, kolonideki diğer karıncaları tedirgin etmez.
  • Raid karınca ilacının diski dışarıya bulaşma yapmaması için özel olarak üretilmiştir.

Raid Karınca İlacı

Detan Karınca İlacı

Bu ilaç karıncalarla mücadelede kesin netice sunar. İlaç, karıncaların geçtikleri güzergah üzerine yahut direkt üzerlerine uygulanmalıdır. Ani sersemlik verir ve öldürür. İlaçtaki aktif maddeye ulaşan karınca 30 dakika içinde ölür.

Temas ettiği satıh tarafından emilmez ve tesiri uzun süre devam eder. Hatta yüzeyde 3 ay gibi bir süre etkili biçimde kalabilir. Su bazlıdır. Değdiği yerde leke bırakmaz, kalıntı oluşturmaz. Mutlaka kullanım kılavuzu okunmalı ve öyle kullanılmalıdır.

Detan Karınca İlacı

Karıncayı ne kaçırır  sorusunun yanıtını mümkün olduğunca onları öldürmeden, “uzaklaştırmaya çalışmak” şeklinde vermek sanırız ki en vicdani çözüm. Zaten bir müddet sonra kendiliklerinden evi terk edeceklerdir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/karinca-ilaci/