Kaş Alma

Kaş alma, yüzdeki sessiz alfabe olan kaşlarımız hem sağlık hem de estetik anlamda yüzümüze çok şey katar. Hal böyle olunca onların formu ve şekli de oldukça önemlidir. Kaşlarının şeklini ve estetiğini önemseyenler sadece kadınlar değil elbette. Erkekler de artık kaş formuna özen gösteriyor.

Kaş Alma

Erkek kaş alma ve bakımı ile ilgili pek çok anlatım ve videoyu izledikten sonra ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Alındığı ve müdahale edildiği çok belli olmadığı sürece erkeklerin de çok kalın ve dağınık görünümlü kaşlarını aldırmaları son derece doğal karşılanmaktadır. Özellikle martı kaş denilen kaş tipi yüze sert bir hava vermektedir. Kaş alma teknikleri içinde en yaygın olanı iple kaş almadır.

Erkeklerde çok kalın kaşlar kadar çok ince kaşlar da nahoş gözükür. O yüzden kaşlar alınacaksa makul bir çizgide ve abartıya kaçılmadan alınmalıdır. Kadınların evde kaş alma konusunda erkeklere göre daha başarılı oldukları kesin.

Erkek kaş alma yönteminde kaşların arasında fazlalık varsa alınmalı; kaşın altında ve üstünde kalan fazlalıklar da çok fazla içeri girilmeden alınmalıdır.

Kaşları çok ince olan ve kaşlarını kalınlaştırmak isteyen erkekler ise çam terebentin yağından destek alabilirler. Her gece yatmadan evvel kaşlara sürülecek çam terebentin yağı kaşların gürleşmesine katkı sağlayabilir. Ama çam terebentin yağının gözlerinizle temas etmemesine dikkat edin.

Kaş Alma 2

Cımbız kullanarak da kaşlardaki sadece fazlalık kısımları alabilir ve kaşlarınızı hem derli toplu, hem de doğal bir forma sokabilirsiniz.

Kaş alma teknikleri denildiğinde cımbız ve ip dışında kaş alma makineleri de daha pratik bir kullanım için size destek verebilirler. Tıraş bıçağı işle yapılacak müdahaleler ise kısa süreli fayda sağlayacaktır. Bu uygulama ile alınan kıllar hem çok hızlı hem de daha sert olarak yeniden cilt üzerinde belirecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-alma/