Kaş Konturu

Kaş kontürü, kaşlarımız olmasaydı ne gözlerimizdeki anlam tam anlamıyla ortaya çıkardı ne de yüzümüzde ifade oluşurdu. Alından gelen ter ve yabancı maddelerin gözlere ulaşmasını engellemek için adeta bir set görevi gören kaşlarımız, yalnızca bu amaca hizmet etmez yüzümüzdeki estetiği de tamamlar.

Bu sebeple kaşlar yüzümüzdeki önemli figürlerdir. Kadınlar için çok daha fazla önem arz eden kaşlar şekilli ve yüze uyumlu olduklarında ikinci misyonlarını da tamamlamış olurlar.

Kaş Konturu

Kaşları ince yahut dökülmüş olan kişiler daha doğal ve organik alternatifler aradığında karşılarına kaş kontürü seçeneği çıkmaktadır. Kaşların kendi kıl yapısı ve rengine göre pigmentler seçilerek, kişinin yüz ve kaş yapısına uygun kaşlar elde edilebilmektedir.

Kaş kontür uygulamasının kalıcılık süresi kişilerin cilt yapısına göre değişiklik gösterir. Kaş kontür uygulaması ile elde edilen kaş ortalama 2 yıl kalıcılığını sürdürür.

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak isteyenler, bu iş için profesyonel dokunuşlar sağlayan ve işinde ehil estetisyenlere başvurmalılar. Mikro pigment uygulaması denilen bir uygulama ile, ince uçlu ve tek kullanımlık iğnelerle yapılıyor.

Mineral içeriği olan bitkisel boyalar mikro iğneler yardımıyla deri altına enjekte ediliyor. İşlem sırasında kişinin kendi doğal kıl şekline göre doğal bir kıl efekti sağlanıyor. Ve bu işlem her bir kıl tek tek çizilerek yapılıyor. Bu da karşıdan bakıldığında kalıcı makyaj olduğu kolay kolay anlaşılmayan bir efekt meydana getiriyor.

Kaş Konturu 2

Kıl tekniği ile kaş kontürü mikropigmantasyonunu kimler yaptırabilir bir bakalım.

  • Kaşları doğuştan seyrek olanlar,
  • Sürekli almaktan kaş şekli seyrek olanlar,
  • Kavisli yahut düz kaşlara sahip olanlar
  • Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler
  • Kaşları asimetrik olanlar
  • Kemoterapi gördüğü için kaşları dökülenler hekim izniyle kaş kontürü yaptırabilirler.

Kaş kontürü uygulaması yaptırmak isteyenler kaş kontürü zararları hususunda da bilgi sahibi olmak isteyeceklerdir. Peki kaş kontürü zararları olan bir uygulama mıdır bir bakalım.

Kaş kontürü uygulaması yapılan merkezlerdeki ortamın steril olması şarttır. İşlemin uygulanacağı ekipman da yeterli olmalıdır. Ekipman yetersiz ve ortam hijyenik değilse kaşlarda enfeksiyon yaşamak da olasıdır. Hijyeniklikten kasıt sadece işlemin yapılacağı ortamın temiz ve steril olması demek değildir.

Kaş Konturu 3

İşlemin yapılacağı aletlerin de sterilizasyondan geçirilmiş olması gerekir. Kalıcı makyajda kullanılacak boyaların da güvenli ve hijyenik boyalar olması gerekir. Deri altına enjekte edilecek bu boyaların içeriğinin bilinmesi de şarttır. İşlem sonrasında kaş kontürü yapılan bölgeye çok iyi bakmak ve mikrop kapmasını engellemek gerekecektir.

En büyük problem de uygulamadan memnun kalmamanız olacaktır. Ayrıca işlem sonrasında boyanın alacağı rengi tahmin etmeniz zor olacaktır. Uygulamanın yapıldığı bölgelerde terlemeye bağlı olarak boya rengi değişebilmektedir.

Her ne kadar çoğu yerde 2-3 yıl denilse de kıl tekniği ile kaş kontürü ömrü 2-3 yıldan fazladır. Yani kaş kontürü 2-3 yıl içinde silinmez, sadece bir miktar silikleşir. Bu da 2-3 yılda bir uygulamayı yeniletmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kaş kontürü ne kadar doğal uygulanmış olursa olsun çok yakından bakıldığında yapay olduğu anlaşılacaktır.

Kaş Konturu 4

Eğer herhangi bir sebepten dolayı kaşlarınız dökülmediyse, kaş bölgenizde yanma, yara gibi izler yoksa kaş kontürü işlemine hiç kalkışmamanız daha yerinde olacaktır.

Gelelim kaş kontürü fiyatlarına… Kıl tekniği ile kaç kontürü fiyatı  işlemin yapıldığı merkeze göre de değişkenlik gösterir. Bu konuda kesin bir fiyat söylemek olası değildir. Her şehirde, her merkezde, her estestisyen ve uzman tarafından yapılan işlem aynı düzeyde fiyatlandırılmaz. Ama bu işlem için 500 ile 1000 TL civarı bir bütçe gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-konturu/