Kaş Modelleri

Kaş Modelleri
İnsanlar arasında iletişim gözler aracılığıyla sağlanır. Bu nedenle gözlerle birlikte kaşlar bakışların temelini oluşturur. Yüz şekline göre kaş modelleri karşınızdaki kişiye kendinizi ifade etme biçimidir. Bu nedenle yüze anlam yükleyen kaş modeli seçilmelidir. Yüzün tipi ile uyumlu kaş modeli , yüz hattını daha belirgin ve güzel kılar.

Günümüzde kaşlar yapılırken kaş modelleri 2015 için değişiklikler gözardı edilmemelidir. Estetik olarak belli normlar kişilerin yapısına, yüzün şekline göre korunmalıdır. Kaşlar üzüntüyü sevinci, kızgınlığı, şaşkınlığı ifade ederler. Bu nedenle kaşları sürekli olarak değiştirmek doğru değildir.

Kaşları da tıpkı saçlar gibi düşünmek gerekir. Saçlara yapılan bakım sizi nasıl bakımlı ve ışıl ışıl gösteriyorsa kaşlarınıza yaptığınız bakım ve değişiklikler de aynı şekilde etki yaratır.

Kaşlar özellikle sert ve kalın değilse makas kullanılmamalıdır. Şekil vermekte zorlanılan kalın telli ve inatçı kaşlar, göz yapısına göre etrafındaki tüyleri alınarak ve kaş fırçası yardımıyla kaşlar aşağı doğru taranarak şekillenir. Sonrasında ince uçlu bir makasla uçlarından alınır. Kaş fırçasının üzerine sıkılacak olan sprey kaşa daha iyi şekil verecektir.

Doğru kaş yapısını bulmanın püf noktaları, saç çizgisi, alın, göz kapakları ve gözlerin birlikte değerlendirilsiyle bulunur.

  • Kavisli kaş modelleri: Yuvarlak yüze sahip kadınlar yüzü uzun gösterecek kaş modellerini seçmelidir. Yuvarlak yüze en uygun kaş tipi kavisli modellerdir. Özellikle yay kaş tipi yüzü keskin bir şekilde göstererek ideal bir görünüş sunar. Bu yüz ve kaş tipine örnek olarak Mila Kunis ya da Beyonce verilebilir.Yine aynı şekilde kalp yüz şekline sahip kadınlar da kavisli kaş modellerinden hilal tipi tercih edebilir. Kalp yüze sahip kadınlar yüzlerini dengelemek için kaşlarını kısa tutmalı ve hilal şekilde bırakmalıdır.
  • Düz Kaş Modelleri: Düşük ya da küçük göz tipine sahip kadınların tercih etmesi gereken kaşlar düz tipli olmalıdır. Zaman zaman uçları hafif yukarı kalkık modeller de seçilebilir. Kontrastı dengelemek gerekir. Yine biraz kalın tipler şakaklara daha yakın düz bir şekilde kullanılabilir.Düz kaş özellikle yuvarlak yüzlü kadınlar değil, uzun yüzlü kadınlar tarafından seçilmelidir. Uzun yüze dengeli ve hoş bir görünüm katar. Angelina Jolie ve Carrie Underwood’da, yine kavissiz bir model ile uzun yüz hatlarını yumuşatmayı başarmışlar.
  • Kalın kaş modelleri: Son yılların en çok tercih edilen kaş tipi kalın kaş modelleridir.  Kalın ama daha derli toplu ve hafif kavisli kaşlar tercih edilmelidir.  Kalın kaşın avantajı diğer kaşlara göre daha fazladır. Kaşı etrafından biraz temizlemek yeterli olacaktır.Kare şeklinde olan yüzlere genellikle kalın kaş modeli uygulanır. Bunun nedeni kare yüz şekillerinin keskin hatlara sahip olmasıdır. Kalın kaş modeli yaparken kaşların bittiği noktaya yumuşak bir kavis vermek daha uygun olur. Elizabeth Taylor bu kaş tipini en iyi taşıyan kadınlardandır.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-modelleri/