Kaş Nasıl Alınır

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Bakım yaparak kendinize olan güveniniz artar. Aslında var olan güzelliğinizin farkına varın ve aynaya daha inanarak bakın. Tabi ki bunun için yapmamız gereken bazı küçük işlemler var. Yüzümüzün güzelliği cildimizin, saçlarımızın, gözlerimizin, kaşlarımızın, dudaklarımızın bir arada ortaya çıkardığı görüntüdür. Bu çerçevede kaşlarımız yüzümüze ve bakışlarımıza anlam kazandırır ve ifademize fark katar. Kaş almadan önce yüz ve göz yapınıza dikkat etmeniz gerekir. Her yüz şekli ve yapısı farklı olduğundan kaş yapıları da yüzünüze, cildinize ve göz çevrenize göre farklı şekil gerektirir. Sadece bir kaş modeli beğenmek ve kendinizde de bunu görmek istemek çoğu zaman beklenen sonucu vermez. Bu yüzden ilk yapmanız gereken kendi yüzünüzü tanımak ve yüz şeklinize uygun kaş yapısını bulmaktır.

Kaş bölgeniz için burun kenarını hiza alıp son kaş çıkış noktasını bitiş alabilirsiniz. Yüzünüzün ince ya da geniş olmasına göre de ince ya da kalın kaş tasarımı yapabilirsiniz.  Ayrıca sizin kaş yapınızın sık ya da seyrek olması da önemlidir. Fakat çok da sorun etmeyin çünkü kalın kaşlarınızı inceltebildiğiniz gibi ince kaşlarınızı da kalınlaştırmanız mümkün.  Kaş almadan önce ilk yapacağınız işlem kaşlarınızın sınırlarını belirlemektir. Burun kıvrımı hizasını ve göz bitimini kaşınız olarak düşünün ve isterseniz kalem yardımıyla çizin ve istediğiniz sınırı belirleyin. Kaş ve burun yüzün en belirgin çizgileridir ve güzelliğinizi öne çıkarabilir ya da yanlış uygulamalarla güzelliğinizi bozabilir. Kaşlarınızı bir fırça yöntemiyle yukarı doğru tarayarak genel hatlarını ve uzunluğunu görebilirsiniz.  Genel hatlarınıza göre kavisli kaş, masum kaş, üçgen ya da ark kaş uygulayabilirsiniz.

Kaş Nasıl Alınır?

Kaş alma işlemine başlarken ılık suyla yüzünüzü yıkamanızı ya da ılık ıslak bir pamukla birkaç dakika bekleterek kıl diplerinizi yumuşatmanızı öneririz. Böylece nemlenmeyi sağlarsınız ve acı hissini azaltırsınız.

Evde Kaş Nasıl Alınır

Kaşlarınıza şekil vermek için profesyonel destek alabilirsiniz ya da kendiniz de yapabilirsiniz. Kaş almanın birçok yöntemi ve çeşidi var. Burada kaş almanın püf noktalarına dikkat ederseniz doğru görüntüyü elde edeceksiniz. İple kaş alma, cımbızla kaş alma ya da ağdayla kaş alma yöntemlerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Bakalım evde kaş alma teknikleri nelermiş.

İp ile Kaş Nasıl Alınır

İple kaş alma yöntemi kendinizin yapabileceği ya da başkasının size uygulayabileceği kolay bir yöntemdir ve tabi ki ucuz ve maliyetsizdir.  Birkaç karış sağlam bir ipi alın ve ikiye katlayın, birkaç tur döndürün ve işaret parmaklarınızla başparmaklarınıza geçirip makas gibi açıp kapatın. Arada katlanan ip tüyü sıkıştırır ve çeker. İlk aşamada başaramayabilirsiniz. Almamanız gereken yerlere ipi değdirirseniz kaşınızı bozabilirsiniz.

Cımbızla Kaş Nasıl Alınır

Diğer bir yöntem olan cımbızla kaş alma da en çok uygulanan yöntemler arasında. Yalnız cımbızın steril olmasına ya da size uygulanmadan önce temiz kalmasına dikkat edin aksi taktirde cildinize temas ederken açılacak kıl köklerinin mikrop kapmasına ve sivilcelenmesine neden olabilir. Kaşınızın çıkış yönüne göre tüylerinizi tutun ve cımbızla çekin. Burada dikkat etmeniz gereken de kaşınızı kırmamaktır çünkü dipten alamazsanız bir siyah nokta gibi kalır.

Kaş Nasıl Alınır 1

Ağdayla kaş alma yönteminin faydası da zaman tasarrufu sağlamasıdır.  Batık oluşumunu engeller. Bu yöntem için de ağda bandı kullanabilir veya ılık ağdayı uygulamak istediğiniz yere sürerek bir bez yardımıyla yapıştırıp tersine çekerek işlemi kısa sürede bitirebilirsiniz.

Kaşlarınızı ne sıklıkta almak gerektiğine tek bir yanıt veremeyiz çünkü aynı şekilde kaş tipiniz ve cilt tipiniz gibi kaş uzama süreniz de kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Dikkat edilmesi gereken birkaç husus, el beceriniz yoksa bu işe girişmemeniz ve yüz tipinize uygun kaş modelini tercih etmenizdir. Elbette metot seçimi de ciddi şekilde önemlidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-nasil-alinir/