Kaş Şekilleri

Kaş şekilleri, kaşlar yüze ifade veren unsurlardan birisidir ve herkese yakışan kaş formu farklıdır. Kavisli kaş bazı kadınlara çok yakıştığı gibi bazı kadınlarda ise yapay bir görünüme sebep olur. Aynı şekilde düz kaşlar da özellikle son dönemde çok moda olan bir kaş formudur ve eskiye dönüşün en önemli figürlerinden birisidir.

Kaş Şekilleri 1

Kaş şekilleri ve anlamları dediğimizde şaşırabilirsiniz ama gerçekten de her kaş tipinin ve formunun yüze verdiği mana farklıdır. Kavisli kaşlar kişiyi daha agresif ve bir parça da seksi gösterirken, yuvarlak hatta adeta C harfi şeklinde alınmış kaşlar yüze komik bir ifade verebilir.

Düz kaşlar ise kişiyi olduğundan daha genç ve masım gösterir. Ama tabii kendi kaşlarıysa ve çok abartılı kalınlıkta değilse… Kalıcı makyajla çizilerek yapılan kaşlar yüze oldukça abartılı bir görünüm verebilir. Eğer çok ince kaş formu kişinin kendi naturasında yoksa yüze hem yaşlı hem de suni bir ifade verebilir.

Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün; herkesin yüz tipine giden kaş formu farklıdır ve herkes kendi yüzüne yakışacak formu bularak onu uygulamalıdır.

Kalın kaş şekilleri Audrey Hepburn’dan Brooke Shields’e kadar değişik dönemlerde ara ara sahneye çıkmış ve her çıktığı dönemde de ortalığı kasıp kavurmuştur. Eğer kaşlarınız doğuştan düz olmaya yatkınsa bu kaş formu yüzünüze çok yakışacaktır. Yüze samimi, çocuksu ve duru bir ifade veren düz kaşlar aynı zamanda ifadeyi de yumuşatır.

Kaş Şekilleri 2

Kalın kaş şekilleri denildiğinde akla yalnızca düz kaşlar gelmemelidir. Kalın kavisli kaş şekilleri de oldukça dikkat çekici ve doğal formlu kaş tipleri arasında değerlendirilebilir.

Kaşlarınızı düz kaş şekilleri ile yeniden şekillendirmek istiyorsanız önce bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Kaşlarınız ince ve kavisli ise, öncelikle bir müddet kaşlarınız almadan beklemeli ve kalınlaşması için onlara zaman tanımalısınız.

Kaşlarınız istediğiniz kalınlığa ulaştığında yeniden ve düz formda alarak düz kaşlarınıza kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Ama kaş yapınız dağınıksa yine bir kuaförden destek almanız hem daha profesyonel bir yaklaşım olacak, hem de daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-sekilleri/