Kas Yapma Hareketleri İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

Kas yapma hareketleri, planlı ve disiplinli bir şekilde çalışarak spor salonuna gitmeden de evde kas geliştirme hareketleri ile kas yoğunluğunuzu artırabilirsiniz. Evde kas yapma hareketlerini düzenli uygulamanız ve asla disiplinden taviz vermemeniz gerekir.

Kas Yapma Hareketleri İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

Kas yakabilmek demek vücuttaki yağların yakılması da demektir. Ama yağ yakmak, kas yapmaya göre daha zorlu bir işlemdir. Bu yüzden öncelikle kalori yaktıran bir programı takip etmeniz gerekir. Bu programı setler halinde yapabilirsiniz. Set aralarında dinlenmeye özen gösterin. Kas yapma hareketleri evde nasıl yapılıyor bir bakalım.

Evde basamak kullanarak egzersiz yapabilirsiniz. Basamak inip çıkmak son derece faydalı bir egzersizdir. Şınav çekmek ve ip atlamak da basit kardiyo antrenmanlarıdır.

Dumbel ve pilates topu da evde ağırlık antrenmanı yapmanız için ideal aletlerdir.

Sguat hareketini pilates topuyla yapabileceğiniz gibi, topsuz da yapabilirsiniz. Sırtınızı duvara yaslayın ve yere çömelip kalkın.

Pilates topuyla yapacağınız şınav hareketi de oldukça etkilidir. Ayaklarınızı topa dayayın ve yere paralel vaziyette şınav çekin. Sırt ve göğüs kaslarını çalıştıran bu hareket sayesinde vücudunuzun üst bölgesi çalışacaktır.

Kas Yapma Hareketleri İle İlgili Bilmek İstedikleriniz 1

Pull-up hareketi de size yardımcı olacaktır. Barfiks olarak da bilinen bu hareket sırt ve omuz kaslarını çok iyi çalıştırır. Bir barfiks çubuğu alarak evin yüksek bir yerine monte edin ve buna uygun antrenmanlar yapın.

Bu hareketler hızlı kas yapma hareketleri olarak da bilinir ve haftada 3-4 sefer düzenli olarak yapıldıkları takdirde kısa süre içinde etkisini gösterir. Evde kas yapmak zor değildir fakat hem disiplinli bir çaba hem de düzenli bir yaşam gerektirir. Düzenli beslenmek ve yeterli uyumak daha kolay kas yapabilmeyi sağlar. Bu hususlara dikkat edildiğinde evde kas yapma hareketleri oldukça etkili olacaktır.

Evde kas yapma hareketleri, spor salonlarına yüklü miktarlarda ücret ödemeyi de engeller. Spor salonlarında hem aletler için, hem de eğitmenler için ayrı ayrı para ödemeniz gerekir. Bu durum zahmetli ve masraflı bir durum olabilir. Evde kas yapma hareketleri düzenli bir yaşamla birleştiğinde size istediğiniz sonucu verecektir. Size düşen sabırlı, kararlı ve istikrarlı olmaktır.

Kas Yapma Hareketleri İle İlgili Bilmek İstedikleriniz 3

Kas yapma hareketleri resimli örnekler de size bu hususta yardımcı olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kas-yapma-hareketleri-ile-ilgili-bilmek-istedikleriniz/