Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçeden kapı süsü yapımı son zamanlarda popüler bir durumdadır. Evinizin kapısına kolay, pratik ve maliyetsiz bir şekilde çok hoş kapı süsleri yapmanız mümkündür. Gerek daire giriş, gerekse de oda kapılarına keçeden süs yapılabilmektedir.

Bu bağlamda keçeden kapı süsleri son zamanlarda popüler olan ürünlerden biridir. Keçeden yapacak olduğunuz kapı süsleri ile evinizi çok daha renkli hale getirebilirsiniz. Bazen çiçekli, bazen baykuşlu, bazen de hoşgeldin temalı kapı süslerini keçe ile yapmak çok basittir.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçeden yapılabilecek kapı süsleri, sizlerin hayal gücü ile sınırlıdır. Çok farklı özelliklerde ve şekillerde kapı süsleri yapmak mümkündür. Bu bağlamda keçeden kapı süsü için bazı örnekler veriyor olacağız. Örneğin, çiçekli bir kapı süsü yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle yuvarlak bir halka temin etmelisiniz. Yuvarlak halka için strafor ideal bir seçimdir.

Daha sonra yuvarlak halkayı çuval kumaşı ile sarmalısınız. Çiçek parçalarını keçeden yapmalısınız. Minik şekillerde birden çok çiçek yapmanız gerekmektedir. Yuvarlak kalıp üzerine bu çiçekleri tek tek yapıştırabilirsiniz. Farklı kalıplar çizebilir ve çiçek motifleri ile kapı süsünüzü çok daha şık hale getirebilirsiniz.

Farklı çiçeklerden kapı süsü yapmak isteyebilirsiniz. Bunun içinde çiçeklerin ortalarına renkli boncuklar ilave edebilirsiniz. Daha sonra sarkıttığınız keçe parçalarının altına harflerle isim hazırlayabilir ve yapıştırarak daha görsel bir süs elde edebilirsiniz. Bu kapı süsü modelinde de keçeden kapı süsü yapımı kalıpları öncelikli olarak hazırlanmalıdır. Daha renkli ve görsel bir kapı süsü yapmak isteyebilirsiniz. Bunun içinde renkli keçeden kapı süsü modeli yapımını tarif etmek istiyoruz.

Bunun içinde ilk yapmanız gereken strafordan yuvarlak bir kalıp oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra kalıbın etrafını farklı renklerden oluşan iplerle sarmalısınız. Hazırladığınız bu özel kalıbı yine kendi hazırlamış olduğunuz renkli çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı 1

Çiçeklerin hazırlanmasını merak ediyor olabilirsiniz. İki adet aynı renkte keçe parçasını çiçek şeklinde kesmeniz gerekiyor. Daha sonra bu çikeleri kenarlarından dikebilirsiniz. Yapacak olduğunuz bu dikişler çiçeklere ayrı bir hava katmış olacaktır. Çiçeklerin daha dolgun durmasını isterseniz, içlerini elyaf ile doldurmanız gerekecektir.

Yazımızın başında da belirtmiştik. İsim ya da baykuş temalı keçeden kapı süsü yapılabilmektedir. Yazımızın son bölümünde baykuş temalı kapı süsü yapımını anlatıyor olacağız. İlk etapta çok zor ve karmaşık gibi gelebilir. Ancak, baykuş temalı keçeden kapı süsü yapmak son derece pratiktir. Hem normal odalar, hem de bebek odaları için keçeden bebek kapı süsü yapımı mümkündür.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı 3

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey yazımızın son bölümünü dikkatli bir şekilde okumak, el becerisi ve yaratıcı olmaktır. Halka kısmının iple yapılması bu model için daha uygundur. Baykuş temalı olması için üzerine baykuş kalıbını yapıştırmalısınız. Baykuş kalıbı için karton üzerine baykuş resmi çizebilir ve makasla kesebilirsiniz. Baykuş temasını keçe kalp ya da isimle süsleyebilirsiniz. Bu sayede misafirlerinizi çok şık kapı süsü modelleri ile karşılamış olursunuz.

Bunun dışında yılbaşı, doğum günü ve diğer organizasyonlar içinde keçeden kapı süsü hazırlayabilirsiniz. Mekanlarınıza ve evinize çok daha güzel bir hava katacağınızdan emin olabilirsiniz. Son zamanlarda düğün evleri, kına, parti ve benzer organizasyon mekanlarının kapı süsleri ile süslendiğini ifade edebiliriz.

Keçeden Kapı Süsü Yapımı 4

Çok şık olacağından emin olabilirsiniz. Kendiniz yapmak istemezseniz, online hediyelik eşya sitelerinde birbirinden farklı kapı süsü modelleri mevcuttur. Pek çok sitede kapıda ödeme imkanı da bulunmaktadır. İnstagram üzerinden de bu ürünlerin satışını yapan üreticilerin olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/keceden-kapi-susu-yapimi/