Keratin Yağı

Keratin yağı, keratin vücudumuzda bulunan bir proteindir. Keratin yağı saçlarda, tırnaklarda ve dişlerde kullanılmaktadır. Keratin, saçlara aynı zamanda esnekliği de veren maddedir ve aslında saçın hammaddesidir. Bu sebeple keratini azalmış saç tellerinde kırılmalar meydana gelir. Saçlarını çok sık boyatan, saçlarında çok sık işlem uygulayan kişilerde keratin proteini azalır, saçlarda ve kafa derisinde problemler meydana gelir.

Keratin Yağı 1

Keratin Yağı Nasıl Kullanılır?

Keratin yağını kullanmadan evvel saçların yıkanmış ve temiz olması gerekir. Keratin yağı temiz saça uygulandığında daha iyi netice verir. Keratin yağını saçlarınıza uygun miktarda sürün ve saçlarınıza masaj yapar gibi yedirin. Saçlarınızı bu şekilde yaklaşık yarım saat bekletin ve durulayın.

Keratin yağı saça krem gibi uygulanmaktadır. Keratin yağı uygulama aşamasında gözlerinize temas ederse bol suyla yıkayın. Keratin yağının her saçta aynı etkiyi göstermesini beklemek yanlış olur. Keratin yağı bazı hassas saçlarda ağrılara neden olabilmektedir, ama bu ağrılar kısa sürelidir. Keratin yağı duştan hemen sonra uygulanmalıdır. Etkisi ise 2 aydan sonra rahatlıkla görülebilir.

Bazı hassas saçlarda ağrılara neden olabilir: Bu durumda telaş yapmanıza gerek yoktur. Ağrı kısa bir süre sonra kaybolacaktır. Yerini ise keratin yağının faydalarına bırakacaktır.  Keratin yağını saçlarınıza birkaç ay boyunca duştan sonra uygulamanızda fayda vardır. Etkisini en az 2 ay kullanımdan sonra göreceğiniz bu yağı bolca kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Bu yağ saçlarınızın pürüzlü ve kırık olmasını engelleyerek yumuşak düz ve ipek bir saç olmasını sağlayarak birçok saç kreminden daha iyilerini sağlıyor. Bu şampuanı sizlerinde denemenizde herhangi bir zarar yoktur. Zaten ilk kullanımdan sonra bile kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Keratin Yağı 2

Keratin Yağı Faydaları Nelerdir?

Keratin yağı kadınlar tarafından daha fazla tercih edilen bir yağdır. Keratin yağı saçlarda bir protein zinciri oluşturur ve yıpranan saçları yeniden yapılandırır. Keratinin içinde bulunan proteinler saça güç vererek parlak ve esnek bir dokunuş sağlar. Keratin yağını satın alırken orijinal olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

Keratin yağı sağlıklı saçlara nem, yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Kırıkları önler. Kuru saçları nemlendirir, tamir eder, besler. Keratin saçlarınız için bir nevi kalkan olur. Saçlara yapılan sıcak işlemler ve kimyasal işlemlere karşı saçlara koruma sağlar.

Eğer saçlarınız fazla yıprandıysa daha yoğun ve düzenli kullanım gerekir. Keratin yağının kırık ve yıpranmış saçları onaran bir özelliği vardır. Kırık ve yıpranmış saçları onarmak, yapılan işlemlere karşı korumak ve saça parlaklık kazandırmak keratin yağının en önemli faydaları arasında sayılabilir.

Keratin Yağı 3

Saç tellerinde aşınma olduğunu saçlarınızı zor taramasından anlayabilirsiniz. İşte keratin yağı saçlara bakım yaparak ve yumuşaklık vererek saçların kolay taranmasını ve saç tellerinin kopmasını önler.

Keratin yağı elektriklenme ve kabarma gibi problemlere de çözüm olur.

Keratin dip bakım yağı derinin en alt tabakalarına kadar ulaşarak saçın beslenmesini sağlar.

Ürünün tam anlamıyla faydalı olması için taklit değil, saf keratin yağı tercih edilmelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/keratin-yagi/