Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Keten tohumu ile hızlı kilo verebilirsiniz. Keten tohumu sağlığa özel bileşenleri ile bitkisel destekli çok önemli olan besin maddesidir. İlgili yazımızda keten tohumu nasıl tüketilir sorusuna özel bilgiler veriyor olacağız. Keten tohumunu zayıflamak için salatalarda kullanabiliriz.

Göbek marul ve yeşil marul ile kullanılan keten tohumu zayıflamak için olumlu anlamda etkileri bulunur. Keten tohumu bağırsak yolu iltihaplarına iyi gelen ve sindirimin çok hızlı olmasını sağlayan maddedir. Vücut içindeki fazla yağların atılmasında kapsül veya yağ olarak kullanabiliriz.

Keten tohumu kabızlığa çok iyi gelmesinden dolayı her gün kabızlık çekenlerin sabahları aç karna 1 çay kaşığı içmeleri gerekir. Keten tohumu kan şekerini ayarlayan besindir. Aşağıdaki tarif ise zayıflamak için kullanılan en ideal olan tariftir.

Zayıflamak İçin Keten Tohumlu Salata Tarifi

 • 1 adet göbek salata veya yeşil marul
 • Sızma zeytinyağı
 • 1,5 yemek kaşığı Keten tohumu
 • 15 adet çeri domates
 • Sirke, limon, tuz,
 • 2 adet sarı biber, yeşil biber
 • Zayıflamak İçin Tane Halinde Keten Tohumu

  Tane halinde alınan keten tohumlarını sabahları aç karna veya tok karna kullanabilirsiniz. Yukarıdaki formül keten tohumu zayıflama isteyenler için en kolay formüllerdendir. Eğer keten tohumu sizlere çok sert gelirse mutlaka öğütülmüş olanları tercih ediniz.

  Tane halinde olan keten tohumlarını sabah zayıflamak için tercih edebiliriz. İsteğe bağlı olarak sıcak suyun içerisinde eritebilirsiniz. Aynı zamanda sıcak suda ıslatıp yoğurt içerisine de koyabiliriz. Balık sevmeyen kişilerin tükettikleri tane keten tohumlar, çok önemli olan temel maddelerdir.

  Zayıflamak İçin Tane Halinde Keten Tohumu

  Tane halinde satılanları kullanamayanlar kaliteli olan elektrikli öğütücülerden çıkan tohumları alabilir.

  Zayıflamak İçin Yağ Şeklinde Keten Tohumu

  Yağı hazırlanan keten tohumları oldukça faydalıdır. Keten tohumları belirli süreçlerden geçerek ve bir kabın içerisinde uzun süre bekletilerek yağı elde edilir. Günde muhakkak 1,5 tatlı kaşığı içilmesi gerekir. Küçük şişelerde satılan ilgili tohumun yağını aktarlardan temin edebiliriz.

  Sizlere özel hazırlanan yazımızda keten tohumu nasıl yenir sorusuna kapsamlı bilgiler almanız sağlıyoruz. Genelde kırmızı et sevmeyenlerin ilgi duydukları keten tohumu yağı karın ve bel bölgesinde biriken fazla yağların atılmasını önemli derecede destekler. Makat ve bağırsak problemleri olan hastalarda keten tohumu yağı içildiğinde lavaboya giderken zorlanan kişiler artık hızlı çıkabilir.

  Zayıflamak İçin Yağ Şeklinde Keten Tohumu

  Yağ şeklinde oluşan keten tohumları kan şekerini ayarlar sizleri egzersiz yapmaya ve hareketli olmaya doğru sürükler. Karın içerisinde suda çözünmeyen maddelerin daha çabuk çözünmesine yardımcıdır. Vücut içindeki fazladan hücre büyümesi sorunlarına derman olur.

  Doğal ürün satan yerlerde daha çok yağ şeklinde kullanılması önerilmektedir. Zayıflamak için çok daha ideal olacaktır.

  Zayıflamak İçin Keten Tohumu Kapsülleri

  Keten tohumları kapsülleri vücut içerisinde kısa sürede etki gösterir. Bayanların selülitlerini yok etmesi ve zayıflaması adına günde 2 kapsül kullanılmalıdır. Keten tohumlarını kullanırken muhakkak orijinal markalardan alınmış olmasına ve tarihinin geçmemiş olmamasına özen gösterin.

  Gıda sektöründe elektrikli öğütücülerden geçen kapsüller de tercih edilir. Tüketicilerin tahıllı ve beyaz unlu mamullerden dolayı biriken gereksiz yağlarına özel sunulan kapsüllerdir.

  Zayıflamak İçin Keten Tohumu Kapsülleri

  Omega 3 yağ etkisi olmasından dolayı her ne şekilde kullanırsanız kullanın zayıflamaya yardımcı olacaktır. Hücre zarlarındaki eğilimleri kolay olan bu tohumları kullanarak vücudunuz daha fazla zinde hissedeceksiniz.

  İlgili kapsüller mide ve bağırsak bölgesinde olan zararlı enzimlerin vücut içerisinde kalmasına izin vermez. Dışarı atılması için keten bitkisi tohumları kapsülleri fayda sağlar. Zayıflama ilaçlarını kullanmaktansa keten tohumu, çörek otu yağı gibi bitkisel kaynaklı olan tohumlardan fayda alabiliriz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/keten-tohumu-zayiflamak-icin-nasil-kullanilir/