Keten Tohumu Zayıflatır Mı?

Fit bir görünüme sahip olmak, son yıllarda hem erkek hem de kadınlar için son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Girdiği sosyal ortamlarında beğeni dolu bakışları üzerinde toplamanın yanı sıra hem fiziksel hem de psikolojik olarak da kendini rahat hissetmek isteyen kişiler, fiziksel görünümlerine dikkat etmeye devam etmektedir.

Sağlıklı beslenmek ve düzenli bir egzersiz programına sahip olmak, kişilerin etkili bir şekilde kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra zayıflamaya yardımcı olabilecek çok sayıda doğal besin de bulunmaktadır.

Fakat bu gibi besinlerin tüketilmeye başlamadan önce muhakkak bir doktora danışılmasında gerekmektedir. Herhangi bir alerjen durum gibi olumsuz koşulların oluşmaması adına doktor kontrolü son derece büyük bir önem arz etmektedir.

Keten tohumu zayıflama konusunda çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir besindir. İçeriğindeki faydalı maddelerin yanı sıra aynı zamanda zayıflama konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da fazla kilo problemi ile karşı karşıya kalan kişiler tarafından keten tohumu kullanılmaya devam edilmektedir.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Günümüz koşullarında kişilerin daha sağlıklı beslenmek istemesi ile birlikte keten tohumu kullanımında da ciddi bir artış görülmektedir. Keten tohumu çok sayıda marka tarafından çeşitli formlar halinde satılmaktadır. Keten tohumu öğütülmemiş, tane halinde ya da keten tohumu yağı halinde satılmaktadır. Bu sebeple de keten tohumunun farklı tüketme şekilleri bulunmaktadır.

Tane olarak satılan keten tohumları her ne kadar iyi ve çok çiğnense de tam olarak öğütülememektedir. Bu sebeple de kişilere daha çok öğütülmüş keten tohumu ya da yağ halinde olan keten tohumu önerilmektedir.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Keten tohumunun öğütülmüş olarak satın alınması halinde, öğütüldüğü tarihe dikkat edilmesi gerekmektedir. Öğütüldükten sonra 24 saat içerisinde tüketilmeyen keten tohumu, toksik etki göstermekte olup bu etki de kişilerin vücutları için bir hayli büyük bir zarar göstermektedir.

Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin öğütülmüş keten tohumu alırken bu gibi hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tane olarak alınan keten tohumlarının evde öğütülmesi halinde de 24 saat geçmeden tüketilmesi gerekmektedir.

Keten tohumu yağı satın alınırken de, soğuk pres ile üretilmiş olan ve güneş ışığına maruz kalmadan muhafaza edilen yağların satın alınması gerekmektedir. Aktar ya da eczanelerde raflarda bulunan keten tohumu yağlarının kesinlikle satın alınmaması gerekmektedir.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir? 1

Aksi takdirde yine toksik salgılanmakta ve kişiler için oldukça ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda satın alınan keten tohumu yağının da kesinlikle ısıtılmadan kullanılması gerekmektedir.

Keten tohumu, hangi formlarda satın alınırsa alınsın uygun koşula göre tüketilmesi gerekmektedir. Zayıflama konusunda oldukça büyük etkilere sahip olan keten tohumu, özellikle kadınlar tarafından son derece yoğun bir ilgi görmeye de devam etmektedir.

Keten tohumu kalori açısından oldukça masum olmakta olup kişilerin bağırsak faaliyetlerini düzenlemesinden dolayı kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde 2 tatlı kaşığı kadar keten tohumu tüketilmesi önerilmektedir. Menopoz döneminde olan kadınlar ise en fazla 3 tatlı kaşığı tüketebilmektedir. Yine kolay bir şekilde sindirilebilmesi için de muhakkak bol su tüketilmesi de gerekmektedir.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir? 2

Keten tohumunun kullanımı için öngörülen miktarlar, farklı besinler ile karıştırılarak da yenebilmektedir. Yoğurt ile birlikte yenilebildiği gibi salata ya da diğer yemekler içerisine de eklenebilmektedir. Böylelikle hemen herkes keten tohumunu herhangi bir sıkıntı ya da tat konusunda problem yaşamadan tüketebilme ve faydalarını da görebilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/keten-tohumu-zayiflatir-mi/