Kilo Aldırıcı Vitaminler

Kilo bildik bileli insanlığın en büyük sorunlarından biridir. Ama sadece kilo verememek değil, kilo alamamak da bir sorundur. Kilo vermekte zorlananlara son derece şaşırtıcı gelen bu durum çoğunlukla metabolizmanın normalden hızlı çalışmasına bağlı olarak gelişir. Kilo almak için sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdaları, karbonhidrat açısından zengin gıdaları ve proteinleri düzenli ve sık tüketmek gerekir. Kilo almak için gereken kalori miktarını belirleyip, her gün mutlaka bu kaloriyi karşılayacak gıdaları tüketmek, kilo aldırıcı bir çözüm olabilir. Ancak kilo almak istiyorum derken; çok yağlı, çok kremalı, çok şekerli ve beyaz undan yapılmış hamur işleri ile; abur cubur olarak adlandırılan katkı maddeli ve trans yağ içeren atıştırmalık ve bol yağlı cipsleri tüketmek damar tıkanıklığına, diyabete ve hatta obeziteye yol açabilir. Makul yollarla ve makul seviyede kilo alayım derken, obezite hastası olup çıkmak işten bile değil.

Kilo Aldirici Vitaminler

Kilo almak için hem belli bir beslenme programı uygulamak, hem de vitamin takviyesi yapmak faydalı olacaktır. Uygun bir beslenme rejimi ve kilo aldırıcı vitaminlerin alımı için bir uzmandan yardım almak, daha güvenli ve sonuca ulaştıracak bir yolda ilerlemek anlamına gelecektir.Hangi vitaminler kilo aldırır sorusundan önce, vitaminler gerçekten de kilo aldırır mı sorusu gelmiyor mu akla? Vitaminlerin iştah merkezini tetikleyen ve yeme isteği uyandıran özelliği sayesinde, yiyeceklere karşı hissedilen iştah, kilo alımına dolaylı katkı sağlıyor. Nasıl kilo alınır sorusu burada devreye giriyor. Hem günlük kalori alımını arttırmak, hem de belli başlı vitamin ve minerallerin katkısı ile belli bir süre sonra kilo almaya başladığınızı görebilirsiniz. Tabii yanında bunu destekleyen bazı ufak tefek çözümler de size ekstra destek sağlayacaktır. Makarna, pilav, ekmek ve hamur işlerini; tatlı çeşitlerini ve özellikle hemen herkesin çok sevdiği çikolatayı, zeytinyağlıları ve kuruyemişleri çok küçük porsiyonlarla yemek zorunda kalmadan gönlünüzce tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde simit ve soğuk sandviç, bir kase dolusu kuruyemiş, yarım paket antep fıstıklı çikolata tüketebilirsiniz. Yine de mesele kilo almak bile olsa, sıhhatten ödün vermeyecek biçimde ve olabildiğinde sağlıklı ve faydalı gıdaları tüketmeye özen göstermek gerekir. Bol şerbetli hamur tatlıları yerine, yazın dondurma, kışın ve her mevsim sütlü tatlıları ve aşure, ayva gibi meyve tatlılarını tüketmek; kızartmalar yerine fırınlanmış yiyecekleri tüketmek; cips, şekerli meşrubat, gofret ve katkı içeren abur cuburlar yerine, kalorisi yüksek ama daha sağlıklı kuruyemişleri, meyveli barları, meyveli yoğurt ve taze sıkılmış meyve sularını tüketmek, pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih etmek size yine karbonhidrat sağlayacaktır ama bu saydıklarımız daha sağlıklı karbonhidratlardır.

Nasıl kilo alınır diye soran bir bireyin, akşam saat 21’de televizyon karşısında bir kase sütlü tatlı veya bir kup dolusu dondurma yiyebilme lüksü vardır elbette.

Eğer kilo alamama sebebiniz iştahsızlık problemi ise ve ne olursa olsun canım hiçbir şey yemek istemiyor ama kilo almak istiyorum diyorsanız, o zaman vitaminler belki size yardımcı olabilir. Ancak bunu tek bir vitamin veya multivitamin ile yapmanız da pek olası değil ne yazık ki. Kilo almak için vitaminlerin yanı sıra protein, mineral ve yağ asitlerini de doğru oranlarda almalısınız.

kilo almak icin

C vitamini kilo alma hususunda etkili vitaminlerden biri olarak bilinir. İştahı açan özelliği sayesinde C vitamini, yemek yeme isteğini körükleyebilir. Bu arada C vitamininin metabolizma hızını bir parça düşürdüğü de uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Ancak kilo almak istiyorum derken C vitamini tüketimini de fazla abartmamak lazım zira C vitamini suda erir nitelikte bir vitamindir ve vücutta çok uzun kalmaz, depolanmaz.

B Grubu Vitaminler de kilo almayı hızlandıran vitaminlerdendir. Bu da iştah açıcı özelliğinden gelmektedir. B1 Vitamin kullanımı ile iştahınız açılır ve dolayısıyla kilo almanız da kolaylaşır. B vitamini de suda çözünen vitaminlerdendir ve depolanmaz. Bu yüzden de B vitaminini fazlaca almak sonuca etki etmeyecektir. Bunun yerine her gün düzenli biçimde B vitamini almak daha doğru olacaktır.

D vitamini kemik oluşumunda da etkili bir vitamindir ve yağda çözünebilir özelliktedir. Ayrıca depo da edilebilen bir vitamin olan D vitamini kemik yapısını arttırdığı için kilo artışına da katkı sağlayacaktır. Zira kemik kütlesi arttıkça kas kütlesi de artacaktır.

Kilo almak için hem beslenmeye, hem de gerekli vitaminlerin alımına dikkat etmek ve bunu istikrarlı biçimde sürdürmek işe yarayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kilo-aldirici/