Kinoa Nerede Satılır?

Kinoa nerede satılır sorusu, kinoanın faydalarını öğrenenlerin, edinmek istedikleri ikinci bir bilgi oluyor. Son derece faydalı, foknsiyonel, tok tutucu, besleyici ve lezzetli olan kinoa Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılıyor.

Ülkemizde henüz o kadar yaygın olmadığı için çok fazla yerde satıldığı da söylenemez. Peki kinoa nereden alınır, kolay bulunabilen bir besin midir, kinoa aktarlarda bulunur mu?

Kinoa Nerede Satılır?

Kinoa nerede bulunur sorusuna verilecek cevaplar ne yazık ki henüz çok değil. Kinoayı yaygın olarak bilinen süpermarketlerde, organik gıda satışı yapılan mağazalarda ve internet ortamında bulup temin edebilirsiniz. Online alışveriş sitelerinde bulunabilecek kinoa, bilinen ve güvenilir sitelerden rahatlıkla temin edilebilir.

Kinoa, doğal ürünlerin satışının yapıldığı İstanbul Kırkambar’dan da temin edilebilir. Kinoanın beyaz, kırmızı ve siyah olmak üzere 3 çeşidi vardır. Türkiye’de genellikle beyaz olan çeşidi satılmaktadır.

Kinoa Fiyat

Türkiye’de henüz nadir bulunması sebebiyle kinoa tohumu fiyatı biraz yüksektir. Yarım kilosu yaklaşık olarak 30TL’ye satılan kinoa, sağlıklı içeriği sebebiyle fiyatına rağmen çok tercih ediliyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kinoa-nerede-satilir/