Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar?

Tırnak bakımı kadınlar için ne kadar önemliyle erkekler içinde bir o kadar önem taşımaktadır. Özellikle erkeklerin beden gücü gerektiren ve ağır işlerde çalışması sonucu tırnaklar zarar görmekte ve kırılmalara yol açmaktadır. Bayanlar için tırnak, kişisel bakımın vazgeçilmezi ve fiziki görünümün en önemli unsurlarından biridir.

Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar? 1

Erkekler için tırnak kırılmasının acı vermesinden başka bir önemi olmayan bu olay, kadınlar için acıdan çok ellerinin kötü görünmesi ve estetiğinin bozulmasıdır. Tırnak uzaması, İnsandan insana değişirken ortalama olarak günde 0.1 mm uzamaktadır.

Elimizdeki tırnakların uzama ve tamamen yenilenmesi 4 ile 6 ay arasında değişirken, ayak tırnaklarımızın uzaması ve yenilenmesi 12 ile 18 ay arasında sürmektedir. Bu sürelerin kısalması veya uzaması başta genlerimize bağlıyken; yaşımıza, mevsime, tırnağımıza yaptığımız bakıma göre değişmektedir.

Kırılan Tırnağım İçin Neler Yapabilirim?

Tırnaklarımızın onarımı için evimizde hali hazırda bulunan malzemeler ile basit birkaç işlem ile sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bu onarım işlemi tırnaklarınız uzayana kadar sizi kötü görünmekten kurtaracak birkaç tüyodan ibaret. Hemen hemen hepimizin mutfağında bulunan sallama çayının poşetini çıkartın. Bu sallama çayı poşeti sizin tırnaklarınıza daha ince ve parlak bir görünüme kavuşturacaktır.

Kırılan Tırnaklar Ne Kadar Sürede Uzar? 2

Öncelikle el veya ayağınızı aseton yardımı ile temizleyin sonra su ile yıkayın ve iyice durulayın. Burada dikkat edilmesi gereken şey tırnağınızın nemli veya ıslak olmamasıdır. Sonra parlatıcınızı yapıştırıcı olarak kırılan tırnağınıza sürün. Kırılan tırnağınıza biraz fazla sürdükten sonra tırnağınızın boyutunda veya sadece kırılan kısmı kadar kestiğiniz sallama çay poşetini tırnağınızın üstüne koyarken cımbızdan yararlanın ve iyice bastırın.

Yapıştırdığımız poşetin tamamen tırnağa oturduğundan ve tırnağınıza sürdüğünüz parlatıcının tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra yapılması gereken tırnağınızın üstüne bir kat daha parlatıcı sürerek sağlamlaştırmak. Son adım olarak kırılan tırnağınıza oje sürerek tamamen o kötü görüntüden kurtulmuş olacaksınız ve sanki hiç kırılmamış gibi mükemmel bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kirilan-tirnaklar-ne-kadar-surede-uzar/