Kirpik Dökülmesi

Kirpiklerin dökülmesi birçok hastalığın nedenlerinden kaynaklı olabilir. Saç, kirpik ve kaş dökülmeleri kişilerin yeterli vitamini alamıyor olmasından kaynaklıdır. Kişilerin normal şartlarda göz kapaklarında 60 ve 150 arasında kirpik miktarı olabilir. Ülkemizde Kirpik Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi için birçok alternatif seçimler yapacağımız işlemleri kullanabiliriz.

Kirpik dökülmesini önlemek için kalıcı kirpikleri yaptıran lazer tekniklerle uygulanan makinelerden destek alabiliriz. Sürekli makyaj yapan bayanlar gözlerini ovuşturuyorsa bu durum alerjik reaksiyon belirtisidir. Belirtilen miktarında altında olanlarda kirpik dökülmesi önlenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Uzun ve çok güzel kirpiklerin olması için makyaj ürünlerinden uzak durmak gereklidir. Kadınlar göz kirpiklerinde uzun süre duran ve zamanla kuruyan rimeli çıkarmak için, kirpiklere zarar verebilir. Bu nedenle dökülmesine sebep olabilir.

Kirpik dökülmesinin en önemli nedenleri ise dışarıdan alınan ne olduğu bilinmeyen hazır gıdalardır. Sizler hormonlu olan gıdaları kullandığınız zaman bu tarz problemlerle her zaman karşılaşırsınız. Kirpik ekim merkezlerinde aynı zamanda sizlerin kaş saç ve kirpiklerinize özel bakım yaptırma şansınız oluyor. Alt kirpik sayımız ise ortalama miktar olarak 40 – 50 arasındadır. Bu rakamların altında oluşan tüyler için acil bir tedavi alacağımız merkezlere gitmeliyiz. Bu süreçte alacağınız profesyonel destek sizleri memnun edebilir.

Kirpik Dökülmesi Neden Olur?

Kirpiklerinizin de uzun süre rimel kalması bir zaman sonra tehlike yaratır. Kirpiklerin dökülmemesini istiyorsanız, ilk başta kendi önlemlerinizin alınması gereklidir. Kozmetik ürünleri çok fazla kullanan kişilerde genelde dökülme olur. Alerjik reaksiyonları olan ve özellikle, yaz aylarında polenlere karşı çok duyarlı olan kişilerin kirpik dökülmesi yaşaması kaçınılmaz durumdur.

Kirpik Dökülmesi Neden Olur?

Tiroit hastalıkları olan kişilerde kirpik dökülmesi çok olur. Cilt hastalıkları, ilaçların yan etkileri kirpiklerin dökülmesine nedendir. Her hastalıkta olduğu gibi stres yapan bir kişide de sürekli dökülmeler olabilir. Kişilerin iç salgı hormonlarının düzenli çalışır olmaması da kirpik dökümüne en büyük nedendir.  Stres ve psikolojik problemlerinizden uzak durarak kirpik dökülmesine çözüm bulabiliriz. Diğer bir önemli husus ise lütfen beslenmenize dikkat ediniz. Birçok hormon bozukluklar kirpik dökülmesine neden olur. Dökülen kirpikler için alerjik hastalıklarına çare buluyor olmanız gerekir.

Kalıtsal hastalıkları olmayan kişilerde kirpik dökülmesi yok edilebilir. Kirpik dökülmesinin önemli nedenlerinden biri ise, metabolizma problemi yaşayan kişilerin düzenli beslenmemelidir. Kirpiklerin kürleşmesi için bir aktara gitmekte fayda var. Birçok besinin sebzesinden elde edilen yağlar, hipotiroit olarak adlandırılan hormonu güçlü tutar. Makyajdan da kendinizi sakınırsanız, kirpiklerin dökülmesine çözüm buluyor olacaksınız. 

Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kirpik dökülmesi için yetersiz beslenme alışkanlığınızı acil olarak gözden geçiriniz. Sürekli meyve ve yeşillik yiyerek cildinizi canlı tutmanın yollarını bulunuz.  Protein ve mineral kaynaklı olan besinler, kirpik dökülmesini engeller.  Özelikle yoğurt gibi besinleri çok tüketen kişilere kirpik dökülmesi gibi problemler olmayacaktır. Kirpikleri sürekli nemli bir şekilde tutunuz. Uyku düzeni olmayan kişilerde de kirpik ve saç dökülmesi çok yaşanmaktadır. Birçok iltihaplı hastalarda kullanılan antibiyotik sonucunda yeniden çıkan doğal kirpik oluşumu gözlemlenmektedir.

Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir?

İlgili yazımızda kirpik dökülünce yeniden çıkar mı, sorusuna detaylı cevap alacağız. Ağır ve çok kalıcı profesyonel makyaj yaptırmaktan uzak durunuz. Çok doğal olan makyajları yaptırdığınız takdirde problem olmayacaktır. Dökülen kirpikler yeniden uzar. Kanser gibi hastalık geçirmeyen kişilerin dikkatli beslendikleri sürece kirpiklerinin dökülmesin de azalma olduğunu görecektir. Stresten uzak durmak şu aşamada çok önemlidir. Kirpik dökülmesine çözüm önerileri oldukça fazladır. Genelde evde bulundurduğumuz vazelin kremlerin de işe yaradığını görmekteyiz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kirpik-dokulmesi/