Kirpik Uzatma Püf Noktaları

Kirpik uzatma püf noktaları, Kirpikleriniz vücudunuzdaki en kalın ve güçlü kıl köklerine sahiptirler. Adeta birer çalı gibidirler, dolayısıyla beslenmeleri ve uzamaları da bu ölçekte fazla vücut kaynağına mal olur.

Kimi hanımlar kirpiklerini uzatmak için, kirpik serumu kullanırlar. Modern kozmetik ürünleri arasında sıkça kullanılan bir üründür kirpik gürleştirme ve kirpikleri uzatmak için oldukça etkili olanları vardır.  Kirpikler nasıl uzar sorusunu soran bayanlar, kirpik uzatma yolları bu yazımızda sizleri bekliyor.

Kirpikleri uzatmak için onlarca yöntem vardır. Vazelinle kirpik uzatma, kirpik uzatma kürü kullanarak kirpik uzatma.  Ayrıca Hint yağı kirpik üzerinde oldukça etkilidir ve kirpik uzatıcı ürünler, daha doğrusu kirpik uzatan yağlar içerisinde en çok kullanılanıdır. Tabii kirpiklerinizi uzatmak için düzenli kirpik bakımı yapmalısınız.

Kirpik Tarama
Kirpiklerinizi günlük olarak kirpik tarağı ile gererek tarayın. Tarağa bir miktar E vitamini solüsyonu eklemeniz etkili olacaktır.

Kirpik Uzatma Puf Noktalari Kirpik Tarama

Zeytin Yağı
Kirpiklerinizi tararken, dilerseniz zeytinyağı ekleyebilirisiniz. Zeytin yapı güçlü bir besleyici özdür ve köklerin daha kolay serbest kalmasını sağlarken, kılı besler

zeytinyaginin faydalari

Badem Yağı Kullanın
Badem yapının kıl ve kıl kökleri üzerinde olumlu etkileri bilimsel bir gerçektir. Kıl ve kıl köklerini en iyi besleyen ürün badem yağıdır. Kirpiklerinize her gün tarama yaparken badem yağı uygulayabilirsiniz. Bu sayede kirpiklerinizi harici olarak beslenir ve güçlenir.

Hint Yağı
Hint yağı en az badem yapı kadar kaş kirpik ve saçlara iyi gelir, hızlı uzamalarını ve çok daha güçlü olmalarını sağlar.

Vazelin
Vazelini içerisindeki gliserin sayesinde sadece kıl ve kıl köklerine değil, tüm vücuda ve deriye olumlu etkileri olan mucizevî bir kremdir, Gözünüze değdirmeden günlük olarak vazelin kullanmanız kirpiklerinin uzamasına yardımcı olacaktır.

vazelin-hakkında-herşey

Dengeli Beslenme
Beslenme, sadece organ ve iskelet sağlığı için değil, saç ve deri sağlığı için de büyük öneme sahiptir. Yeterli ve dengeli beslenmeyen bireylerin cildinde ve tabii kıl ve kıl köklerinde yetersizlik ortaya çıkar. Bu durumda kirpikleriniz de yeterince uzamayacaktır. Protein ve minerallerin yeterince alınmaması, vücut rezervleriniz zayıflatır ve sonuç olarak kirpikleriniz beslenemez ve uzamaz.

10-Günde-3-Kilo-Verdiren-Diyet

Vitaminler
Vitaminler, proteinlerin sentezlenmesi için gereklidir. Ne kadar protein ve mineral alırsanız alın, yeterli vitamin almazsanız kıl kökleriniz beslenebilecek kaynağı üretemez. Bu sebeple B, C ve E tipi vitaminleri düzenli olarak almanız önerilir.

Yorgunluğa-İyi- Gelen-Vitaminler-kalsiyum

Makyaj Temizliği Doğru Yapılmalı
Makyaj temizliğini günlük ve çok iyi yapmalısınız. Makyaj malzemeleri kıl ve kıl köklerine zarar verir, sonuç olarak kirpikleriniz yıpranır ve uzamaz.

makyaj-nasil-temizlenir_646x340

Yeşil Çay Kürü
Her gün, şekersiz yeşil çayınıza bir pamuk batırıp, gözlerinize kapatın, hem göz sağlığınız hem de kirpiklerinizin sağlığı için oldukça etkili bir yöntemdir.

Yesil-Cay-Zayiflatirmi1

Kıvırıcılar Kullanmayın
Kirpik kıvırıcılar kirpiklere ciddi zararlar verir. Bu ürünü mümkün olduğunca az kullanın.

kirpik uzatma puf noktalari kirpik kivirici

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kirpik-uzatma/