Kirpikleri Dolgun Gösteren Makyaj Hileleri

Kirpiklerinizi dolgun göstermenin en pratik yöntemlerinden biri de eyeliner kullanmak. Öncelikle iki tarafa da özenle, eşit olarak çekilmiş eyeliner kirpiklerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

Dolgun Kirpikler İçin Pudra

Rimel sürmeden önce; cildinize kullandığınız pudrayı, kirpiklerinize uygulayın. Kirpik diplerine kadar sürdüğünüze emin olun. Bu sayede daha iyi sonuç alırsınız. Ardından favori rimelinizi sürün. Daha dolgun olan kirpiklerinizdeki farkı göreceksiniz.

Rimelinizi, tek tip fırça olarak değil de; birkaç fırça ile kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Öncelikle kıvrımlı bir fırça ile rimelinizi sürün. Daha sonra, eşit aralıklı bir rimel fırçası ile kirpiklerinizi eşitleyin. Böylece kirpiklerinizi hem uzatmış, hem de eşitlemiş olursunuz. Bu şekilde daha dolgun kirpiklere kavuşacaksınız.

Kısa Kirpikliler İçin Pamuk Kullanımı

Bu uygulama kısa kirpikli bayanlar için ideal bir yöntemdir. Bu yöntem ile pamuğu, kirpik olarak kullanacaksınız. Rimel fırçanızı; bir parça pamuğa, çevirerek sürün. Ardından fırçaya takılan pamukları, kirpiklerinize rimel sürer gibi uygulayın. Kirpiklerinize takılan pamuklar; dikey olarak durduğunda, doğru bir uygulama yapmışsınız demektir. Unutmayın; pamuk, takma kirpik görevi görecektir. Şimdi ise yapmanız gereken; rimelinizi sürmek.

Dolgun Kirpikler İçin Göz Makyajı

Göz makyajı, göz yapınıza uygun değil ise; kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi bir şey ifade etmeyecektir. Çünkü kusursuz bir göz makyajı ile kirpiklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Far için seçtiğiniz renkler, eyelinerı ne şekilde sürdüğünüz, bu yüzden önemli. Dolgun görünen kirpiklerin amacı; daha çekici görünmek değil mi? Bu yüzden nude tonlarda pürüzsüz bir göz makyajı ile kirpikleriniz daha çarpıcı olacak.

Kirpikleri Dolgun Gösteren Makyaj Hileleri 1

Kaşlarınız ince, cansız ve gösterişsiz ise; kaşınızın renginde bir kaş kalemi, işinizi görecektir. Size önerim; son yıllarda moda olan kaş biçimlerine göz atın ve kusursuz kaşlarınızın altında kirpiklerinizin daha da dolgun göründüğüne şahit olun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kirpikleri-dolgun-gosteren-makyaj-hileleri/