Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa saç, birçok kadın için hem görünüşü hem de kullanımının son derece kolay olması açısından son derece yoğun bir ilgi görmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da oldukça farklı kısa saç modeli de söz konusu olmaktadır. Her ne kadar kolay bir kullanıma sahip olsa da, özel davetlerde kısa saça sahip olan kadınlar da saçlarını topuz yaptırmak isteyebilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri

Bu kapsamda ise geliştirilen teknikler, kişilerin istekleri ve daha birçok sebepten kaynaklanan farklı modeller geliştirilmeye de devam etmektedir.

Kısa saç modelleri topuz yapmaya elverişli değildir diye düşünen çok sayıda kişiye rağmen, günümüzde oldukça farklı topuz modelleri de söz konusu olmaktadır. Öncelikle saçlara kişilerin istekleri doğrultusunda bir şekil verilmelidir. Bunun için ise şık ve düz topuzlar yapılabilmesi için düz fön, daha çok dağınık ve romantik bir topuz için de maşa yardımı ile bukleler yapılmaktadır.

Daha sonrasında ise, kişilerin hangi ortamda ya da davette kullanacağına yönelik farklı modeller yapılmaktadır. Kısa saç modelleri topuz yapılabilmesi için daha çok ense bölümünde topuzlar yapılmaktadır. Ensede bırakılan topuzlar, daha sonrasında kullanılan materyaller ile birlikte çok daha farklı bir görünüme sahip olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 1

Her geçen gün daha da fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen kısa saç, hem gece davetleri hem de gündüz vakitlerinde topuz yapılabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 2

Birçok kişi kuaföre gitmek yerine kendi evinin ortamında da farklı topuzlar denemek istemektedir. Bunun için de birbirinden farklı video ve fotoğraf söz konusu olabilmektedir. Aşamalı olarak gösterilen bu topuz yapımları sayesinde, kişiler kuaföre gitmek yerine kendi evinde de dilediği topuz modelini başarılı bir şekilde yapabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 4

Bütün bunların yanı sıra bütün saçın açık bırakılması ve saçın üst kısmından tutularak farklı tokalar yardımı ile yapılan yarım topuz modelleri de her sene oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Bu saç modeli ile birlikte hemen her ortamda son derece şık ve bir o kadar da spor bir görünüme sahip olabilmek de mümkün olabilmektedir.

Kısa Saç Topuz Modelleri 5

 

Kısa Saç Topuz Modelleri 6

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kisa-sac-topuz-modelleri/