Kısa Sürede Doyurucu Bir Menü Nasıl Hazırlanır?

Konu İçindeki Başlıklar

Yemek yemek kimisi için doygunluk hissi arayışı, kimisi için yaşamı devam ettirmek için olması gereken bir davranış, kimisi için de hazırlaması zaman alan zahmetli bir iştir. Gün içerisinde yoğun olan insanların genelde ayak üstü atıştırmalık yapmayı tercih etmeleri, hem sağlıksız beslenme ile sonuçlanıp, hem de doygunluk hissi arayanlar o hissi bulmadığı için sürekli yemek yeme isteği ve obezite ile baş başa kalır.

Kısa Sürede Doyurucu Bir Menü Nasıl Hazırlanır?  1

Peki bu durumlarda ne yapmalı? Kısa sürede doyurucu bir mönü nasıl hazırlanır? Zaman sıkıntısı olan insanlar, bir an önce yemek faslından kurtulmak istemekte, ama doyurucu menüyü bulamamaktadır. Hem sağlıklı olsun, hem de doyum hissi yaşansın diyenlerin ilk olarak yapması gereken alışveriş listelerinden ara atıştırmalıkları çıkarmaktır.

Ne Yemeli?

  • Sağlık açısından ve kolay hazırlanma süreci göz önüne alındığında tavuk sofralardan eksik edilmeyen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Birçok yemekte ve salatada kullanılabilen tavuk hem ızgara tarzı hem de haşlama tarzı olarak tercih edilmektedir. Çorba çeşitleri ve çorbalara katılması ile doygunluk hissi verir.
  • Sofrada olmazsa olmaz denilen yeşillik ürünleri de doyurucu bir menü hazırlanması için listelerde baş sıralarda yerini almaktadır. Genellikle salatalarda tercih edilen yeşillikler, farklı tatlar arayanlar için yemeklerde de kullanılıyor.
  • Sağlık açısından faydaları tartışılan makarna ürünleri de, haşlama süresi dikkate alındığında doyurucu hissi vermesinin yanı sıra, hazırlanması en kolay doyurucu yiyecekler arasında baş sıralarda bulunmaktadır.

Kısa Sürede Doyurucu Bir Menü Nasıl Hazırlanır?  2

Nasıl Yemeli?

Doyurucu bir menü hazırlamanın yanı sıra nasıl yendiği de dikkatlerin çekilmesi gereken bir konudur. Eğer bir yemek 20 dk dan önce bitiyorsa, menü nasıl olursa olsun, doygunluk hissi yaşanmaz. Araştırmalar gösteriyor ki doyurucu menüler incelendiğinde, menüyü yirmi dakika içine sığdıranlar uzun süre tok kalma hissi yaşamaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/kisa-surede-doyurucu-bir-menu-nasil-hazirlanir/